راهنما:مقدمه ویکی‌پدیا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مقدمه‌ای برای مشارکت در ویکی‌پدیا
ویکی‌پدیا یک دانشنامه آزاد است، که به‌طور مشترک ویکی توسط افرادی که از آن استفاده می‌کنند نوشته شده‌است. از سال ۲۰۰۱، به سرعت رشد کرده و به بزرگترین وبگاه مرجع جهان تبدیل شده‌است، و دارای ۹۲۲٬۵۳۴ مقاله به زبان فارسی بوده و ماهانه صدها هزار بازدید دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه، به صفحهٔ آشنایی با ویکی‌پدیا مراجعه کنید.

چگونه می‌توانید کمک کنید

یک کره ویکی‌پدیا که چاپ سه‌بعدی شده و در دست یک نفر است

از ویرایش نترسیدهر شخصی می‌تواند تقریباً هر صفحه‌ای را ویرایش کند؛ فقط چیزی پیدا کنید که قابل بهبود باشد و آن را بهتر کنید! شما می‌توانید محتوایی (ترجیحاً با منابع) اضافه کنید، تصاویری را بارگذاری کنید، غلط‌های املایی و دستوری را تصحیح کنید، متنی را برای خوانایی بیشتر آن اصلاح کنید یا هر تعداد از وظایف دیگر را که می‌خواهید انجام دهید. طبیعی است که مشارکت‌کنندگان جدید کمی غرق در سیاست‌های ما شده‌اند، اما اگر در ابتدا همه چیز را درک نمی‌کنید، نگران نباشید؛ استفاده از عقل سلیم هنگام ویرایش خوب است و اگر به‌طور تصادفی چیزی را بهم بریزید، ویرایشگر دیگری همیشه بعداً می‌تواند آن را اصلاح کند یا بهبود بخشد؛ بنابراین پیش بروید، مقاله‌ای را ویرایش کنید و کمک کنید ویکی‌پدیا به بهترین منبع اطلاعاتی جهان تبدیل شود!

پیشنهادهای بهسازی – هر مقاله همچنین دارای یک صفحهٔ «بحث» است، جایی که می‌توانید پیشنهاد بهبود یا اصلاح مقاله را بدهید.

اهدا کردن – استفاده و ویرایش ویکی‌پدیا توسط داوطلبان کاملاً رایگان است، اما ادامهٔ کار سرورها به کمک‌های مالی متکی است. لطفاً اهداء کمک مالی را برای کمک به هزینه‌های نگهداری و توسعه پروژه مد نظر داشته‌باشید.

با برخی از اعضای جامعه متنوع و مشتاق ویکی‌پدیا آشنا شوید. (۴ دقیقه و ۱۰ ثانیه)

برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید

شما می‌توانید به‌طور ناشناس ویرایش کنید، اما مزایای ایجاد حساب بسیار است. ایجاد حساب سریع و رایگان است.

ایجاد حساب کاربری

چرا اکنون ویرایشگر را امتحان نمی‌کنید؟

با ویرایش یکی از صفحات آزمون «صفحهٔ تمرین» در زیر می‌توانید امتحان کنید که ویرایش کردن چه حسی دارد:

کافیست متن را تایپ کرده و وقتی از شکل ظاهری آن راضی بودید روی دکمهٔ انتشار تغییرات کلیک کنید. نگران خراب کردن چیزی نباشید؛ این صفحات فضاهایی آزاد برای آزمایش هستند.

تعداد زیادی پشت صحنه وجود دارد

ویکی‌پدیا علاوه بر مقاله‌های خود، تعداد زیادی صفحه انجمن نیز دارد.

مرکز وظیفه – لیست کارهایی که می‌توانید کمک کنید
صفحات راهنما – پشتیبانی و مشاوره
درگاه:ورودی – مرکز ویرایشگران