دموکراسی در آمریکا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
دموکراسی در آمریکا
Democracy in America by Alexis de Tocqueville title page.jpg
صفحه عنوان، Democracy in America by Alexis de Tocqueville, printed at ایالت نیویورک، ۱۸۳۸.
نویسنده(ها)الکسی دو توکویل
عنوان اصلیDe la démocratie en Amérique
زبانفرانسوی
ناشرSaunders and Otley (London)
تاریخ نشر
۱۸۳۵–۱۸۴۰

دموکراسی در آمریکا (به فرانسوی: De la démocratie en Amérique)[۱] (تلفظ فرانسوی: ​[dəla demɔkʁasi ɑ̃n‿ameˈʁik]; منتشره در دو جلد، اولی در ۱۸۳۵ و دومی در ۱۸۴۰) متن کلاسیک فرانسوی نوشتهٔ الکسی دو توکویل است که عنوان فرانسویش دربارهٔ دموکراسی در آمریکا است، ولی ترجمه‌های انگلیسی آن معمولاً دمکوراسی در آمریکا نامیده می‌شوند. توکویل در این کتاب، انقلاب دموکراتیکی را که باور داشت در جریان هفتصد سال گذشته در حال رخ دادن بوده‌است را بررسی می‌کند.

در ۱۸۳۱، الکسی دو توکویل و گوستاو دو بیومون از سوی دولت فرانسه اعزام شدند تا نظام زندان آمریکا را مورد مطالعه قرار دهند. توکویل در نامه‌های متأخرش می‌گوید که او و بیومون از کسب و کار رسمیشان به عنوان زمینه‌ای استفاده کردند تا در عوض جامعهٔ آمریکا را مورد مطالعه قرار دهند.[۲] آنان در مه آن سال به نیویورک رسیدند و نه ماه در ایالات متحده سفر کردند، زندان‌ها را مورد مطالعه قرار دادند و در خصوص جامعهٔ آمریکا از جمله ویژگی‌های مذهبی، سیاسی و اقتصادی آن اطلاعات جمع‌آوری کردند. این دو به‌طور جزئی از کانادا نیز دیدن کردند.

جستارهای وابسته[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

  1. مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Democracy in America». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی.
  2. Johri, Vikram. "'Alexis de Tocqueville': the first French critic of the US". The Christian Science Monitor. Retrieved 22 April 2011.