بحث الگو:حسن روحانی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

ارتباط مقالات با رده‌بندی الگو[ویرایش]

به نظر شما جنجال روزنامه‌نگار زندانی و حادثه اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در اصفهان مقداری با زندگی و سیاست حسن روحانی بی‌ارتباط نیست؟!-- Abiii13 (بحث) ‏۱۲ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۴۹ (UTC)

انتخابات‌ها در الگو[ویرایش]

توضیحی دربارهٔ این ویرایش: انتخابات‌ها نباید ذیل نام افراد افزوده شود مگر در موردهای خاص. الگوهای ناوبری باید به موردهای محتمل اصلی پیوند دهد.--arfar (گفتگو) پنجشنبه،۲۰ اسفند ۱۳۹۴، ساعت ۱۵:۵۳ (ایران) ‏۱۰ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۲۳ (UTC)

چیزی به نام مورد خاص نداریم، جایی چنین چیزی نوشته نشده هست، تمام انتخابات‌ها همگی‌شان مهم‌اند. «موردهای محتمل اصلی» یعنی چه؟ اگر می‌گفتید می‌خواهم انتخابات‌های این الگو را بردارم دلیلی‌هم ندارم شاید بهتر بود! به هر روی با توجه به اینکه این همه مطلب در الگو افزوده‌اید مسلم انتخابات‌های هر دوره نیز دارای اهمیت هستند و آنها اضافه می‌شوند؛ و با توجه به اینکه این موارد از پیش‌تر در الگو بوده‌اند لطفاً برای حذف شان ابتدا مفصلاً در اینجا به اجماع برسید. با تشکر، KhabarNegar خبرنگار ‏۱۱ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۰۳ (UTC)
@KhabarNegar: گرامی، افراد سیاسی زیادی الگو دارند، بسیاری از این افراد به نوعی با انتخابات‌ها در ارتباط بوده‌اند. از رهبری تا رئیس‌جمهور و رئیس‌مجلس و ... همه و همه ارتباطی با این انتخابات‌ها دارند. تصور کن چه تعداد زیادی الگو افزوده خواهد شد.
دوم اینکه کاربری اصلی الگوی ناوبری این است که مقاله‌ها اصلی مرتبط با موضوع الگو را بدان پیوند دهد. طبق وپ:الگوهای ناوبری «گروه‌بندی پیوندهای استفاده‌شده در چند نوشتار مرتبط برای آسان‌کردن ناوبری میان آن نوشتارها است.». برای همین باید مقاله‌های اصلی موضوع در ناوبری بیاید.
یکی از نشانه‌های خوب (نه قطعی) درست بودن کاربر الگوی ناوبری، این است که بتوان ردهٔ آن را به زیر صفحه افزود. مثلا نمی‌توان الگوی «حسن روحانی» را به انتخابات مجلس دهم افزود. «هدف پرکردن صفحه با نوشتارهای مرتبط نیست. از خودتان بپرسید، آیا به خواننده کمک می‌کند نوشتارهای مرتبط را مطالعه کند؟ آیا خواننده واقعاً می‌خواهد از صفحهٔ الف به صفحهٔ ب برود؟ اگر پاسخ‌تان به این پرسش‌ها بله است، هردو نوشتار را به الگو ببرید.» باید دید کسانی که در مقاله‌های دیگر مرتبط با «حسن روحانی» هستند واقعا می‌خواهند به خاطر ارتباط آن با حسن روحانی به صفحهٔ انتخابات مجلس و ... بروند؟
در ویکی‌های دیگر هم همین است. بنده تا کنون ندیده‌ام که ذیل مقاله‌های انتخابات نام افراد را بیاورند.
این مطلب‌هایی که عرض کردم به این جمع‌بندی رساندم که این الگو نباید شامل انتخابات‌ها باشد.--arfar (گفتگو) جمعه،۲۱ اسفند ۱۳۹۴، ساعت ۲۲:۵۹ (ایران) ‏۱۱ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۲۹ (UTC)
تکمیلی: البته می‌توان مقاله‌های «حسن روحانی در انتخابات مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۴–۱۳۹۵)» و «حسن روحانی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری (۱۳۹۴)» را ساخت و به این الگو افزود، چنانچه هم‌اکنون مقالهٔ حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۳۹۲) هست.--arfar (گفتگو) یکشنبه،۲۳ اسفند ۱۳۹۴، ساعت ۱۵:۵۶ (ایران) ‏۱۳ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۲۶ (UTC)
انتخابات توسط وزارت کشور اجرا می‌شود، وزارات کشور نیز زیر مجموعهٔ دولت‌ها هستند. در نتیجه وجود انتخابات‌های مرتبط با هر شخص در الگو هیچ ایرادی ندارد، و دلیل اصرار شما بر حذف انتخابات‌ها از الگوها مشخص نیست؟ انتخابات‌های هر دوره به طور کاملاً مشخصی با استناد به توضیح فوق به افراد آن دوره مرتبط است، از جمله مجریان انتخابات. الآن اگر کسی بخواهد انتخابات‌های مرتبط با دوران ریاست جمهوری آقای حسن روحانی و همچنین انتخاباتی که درآن ایشان رئیس جمهور شدند را ببیند در این الگو نمی‌تواند چون شما آنها را حذف نموده‌اید. نمی‌دونم بر چه اساسی می‌فرمایید که انتخابات موضوع اصلی نیست پس چه چیزی اصلی هست، آیا این چیزهای دیگری که درالگو افزوده‌اید اصلی اند؟ چطور انتخاباتی که به ریاست جمهوری آقای روحانی منجر شد نباید در الگوی ایشان بیاید؟ هدف شما مشخص نیست! الآن کسی بخواهد انتخابات‌هایی که وزارت کشور آقای روحانی مجری آن بوده‌اند نیز نمی‌تواند آنها را در الگو بیابد چون مجدد شما آنها را همگی حذف و پاک نموده‌اید! بنده افرادی که در این الگو ویرایش داشته‌اند را برای نظر سوم فرا می‌خوانم. @Alborzagros: و @XerxesII: و @Gire 3pich2005: نظر شما چیست؟ با تشکر، KhabarNegar خبرنگار ‏۱۳ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۵۳ (UTC)
احساس میکنم arfar به دنبال پیروی از یک خط مشی سیاسی خاص در تدوین مقالات ویکی پدیا هستند. ضمن هشدار مبنی بر ادامه این رفتارها ایشان را از این کار برحذر میدارم. قطعا توضیحات خبرنگار در رد ادعاهای ایشان کافی است. این یک امر بدیهی است که وقتی انتخاباتی در یک دولت برگزار شده، جزو اقدامات آن دولت به حساب آمده و باید در الگوی رییس آن دولت بیاید. چه بسا که در این انتخابات خود حسن روحانی هم نامزد بوده و انتخاب شده، نمیدانم این همه اصرار برای بعضی کارها که واقعا مفهومش رو نمیفهمم از طرف arfar برچه اساسی هست. امیدوارم در آینده شاهد این نگاهها و اقدامات جناحی در تدوین مقالات و الگوها از جانب ایشان نباشیم. از خبرنگار نیز برای ایستادگی برای حفظ اصالت این الگو سپاسگزارم. XerxesII (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۲۲:۵۵ (UTC)
@KhabarNegar: با توجه به افزوده نشدن مطلبی تازه، بنده یک بار دیگر دلیل‌های خود را به وضوح عرض می‌کنم:
  1. افراد و نهادهای بسیاری در هر انتخابات به نوعی حضور دارند، همان گونه که رئیس‌جمهور به این دلیل که انتخابات را وزارت کشوری برگزار می‌کند که وزیرش گماشتهٔ او به تایید مجلس است(!!!). افزوده شدن نام افراد بسیار دیگری نیز باعث می‌شود فهرستی از الگوهای افراد زیر مقالهٔ انتخابات باشد.
  2. کاربرد الگوی ناوبری مرتبط کردن مقاله‌های اصلی ذیل یک موضوع است، موضوعی که معمولا ردهٔ آن نیز به مقاله اضافه شود. آیا از نظر شما منطقی است که رده:حسن روحانی به مقاله‌های انتخابات پیش‌گفته افزوده شود؟ اینکه صرفا انتخاباتی در زمان آقای روحانی برگزار شده یا وزارت کشور آقای روحانی آن را برگزار کرده به اندازهٔ کافی ارتباط با مقاله‌های مرتبط با آقای روحانی ایجاد نمی‌کند که به الگوی وی اضافه شود.
  3. در ویکی‌های دیگر نیز سراغ ندارم که الگوی فرد یا نهاد مجری انتخابات را به مقاله افزوده‌باشند.
  4. اما دربارهٔ انتخابات‌هایی که خود فرد نامزد یا منتخب آن بوده‌است: برای اینکه فهرستی از نام نامزدان انتخاباتی زیر الگوهای انتخابات اضافه نشود، ما مقاله‌های «فلانی در انتخابات بهمان» را می‌سازیم و آن را به الگوها می‌افزاییم. مقالهٔ حسن روحانی در انتخابات ۹۲ نیز این ویژگی را دارد. نظر بنده این است.
نهایتا بنده با احترام به نظر شما، فعلا فقط انتخابات مجلس دهم را از الگو برمی‌دارم ولی انتخاباتی خبرگان پنجم و ریاست‌جمهوری یازدهم را دست نمی‌زنم. دوستدار--arfar (گفتگو) یکشنبه،۸ فروردین ۱۳۹۵، ساعت ۱۲:۱۰ (ایران) ‏۲۷ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۴۰ (UTC)

ادغام الگو:سفرهای حسن روحانی به نیویورک در این الگو[ویرایش]

از طرف جناب Salarabdolmohamadian پیشنهاد شده که این اطلاعات الگو:سفرهای حسن روحانی به نیویورک در این الگو ادغام بشود. Mensis Mirabilis (بحث) ‏۲۲ آوریل ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۴۷ (UTC)