بحث الگو:جنبش زنان در ایران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

توضیحات[ویرایش]

بهتر است هر چه که دانستنش برای یک مطالعه‌کننده و یا آموزنده در مورد تاریخچه و فعالیت‌های امروزی این جنبش می‌تواند مهم باشد در الگو بیاید، ولی اگر زیادی بزرگ شد فکر دیگری خواهیم کرد [۱].

.[ویرایش]

به گمانم برای این فهرستی که اینجا هست باید منبع جور کنید. هرکسی داخل این فهرست نمی‌شود. دیگر اینکه از این الگو برای کسانی که در اینجا نام برده نشده‌اند استفاده نکنید ‏• Яohaŋ ٭ ۲۰ اسفند ۱۳۸۶، ‏۲۱:۱۷(UTC)

حتماً و حتماً به دنبال منبع باشید ‏• Яohaŋ ٭ ۲۰ اسفند ۱۳۸۶، ‏۲۳:۵۰(UTC)

در این صفحه منبع مواردی که به الگو می‌افزایید بنویسید: الگو:جنبش زنان در ایران/منابع--Taranet ‏۱۳ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۰۷:۱۵ (UTC) (زیر خود الگو بنویسید.)

هنوز هم مطابق بحث:فاطمه راکعی تاکید دارم که هر که در فراکسیون زنان جبهه مشارکت بود «فعال حقوق زن» و در «جنبش زنان» نیست ‏• Яohaŋ ٭ ۲۲ اسفند ۱۳۸۶، ‏۰۷:۲۵(UTC)
خب لازم نیست فطمه راکعی در الگو بیاید، هرگاه کسی علاقمند بود و منبع آورد می‌تواند آن را بیفزاید.--Taranet ‏۱۳ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۰۷:۲۸ (UTC)
منظور ایشان نیست. منظور کلی است. منظور من همان بود که در آنجا توضیح دادم. «فعال حقوق زن»، «جنبش زنان» و مفاهیمی ازاین قبیل تعریف خاص خود را دارند و صرف اینکه چیزی نامش فراکسیون زنان است دلیل نمی‌شود که در این موضوعات فعالیت داشته باشد ‏• Яohaŋ ٭ ۲۲ اسفند ۱۳۸۶، ‏۰۷:۳۵(UTC)

به مطالب منبع دار دست نزنید--Taranet ‏۱۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۹:۳۹ (UTC)

چه منبعی؟ فراکسیون زنان فلان حزب که «جنبش زنان» نیست ‏• Яohaŋ ٭ ۲۳ اسفند ۱۳۸۶، ‏۲۰:۳۹(UTC)
فعلا هم در الگو یا در فهرست نیامده است --Taranet ‏۲۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۷:۵۴ (UTC)
من از کسی که در مرکز امور مشارکت زنان سمتی داشت سوال کردم گفت جزء جنبش زنان محسوب می‌شوند. خودم صبر می‌کنم تا منبع کتبی به دست بیاورم، لطفا شما هم از این به بعد در چیزی که از آن اطلاع ندارید تغییر ندهید.--Taranet ‏۲۹ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۳:۱۷ (UTC)

افراد در این فهرست[ویرایش]

افراد در این فهرست بر اساس چه منبع و معیاری گزینش شده‌اند؟ چنین الگویی هرگز نمی‌تواند بی‌طرف باشد و بر اساس قوانین الگوهایی که نمی‌توانند بی‌طرف بمانند باید حذف شوند. در گام نخست بهتر است اسامی اشخاص حذف شود. تازه، خیلی از این افراد سرشناس هم به نظر نمی‌رسند و فقط روزنامه‌نگاری معمولی هستند. عده زیادی هم هستند که هیچ نشانی از آنان در این الگو نیست مثل :طاهره قره‌العین. چنین الگوهایی در ویکی انگلیسی هم بود ولی حذف شدند مثل الگویی برای فیلسوفان قاره‌ای (البته نام دقیقش را یادم نیست، بخواهید برای‌تان پیدا می‌کنم.) وقتی رده هست و بی‌طرفی هم حفظ می‌شود چه نیازی به الگو است؟Aparhizi ‏۲۲ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۶:۰۳ (UTC)

بحث‌های بالا و چنین بحث‌هایی نیز شاهدی است بر این مدعا.Aparhizi ‏۲۲ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۶:۰۷ (UTC)
لزومش را فکر می‌کنم بهتر است ماني از سفر بازگردد و خودش توضیح بدهد. اما افرادی مانند طاهره را هر کسی که بخواهد هم می‌تواند با (ذکر منبع) اضافه کند (خودم هم یک‌بار اضافه‌اش کردم ولی چون منبع نداشتم پاکش کردم). --Taranet ‏۲۲ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۶:۱۶ (UTC)
شما نظری ندارید؟ در ضمن شکل اولیه که مانی ایجاد کرده با صورت فعلی زمین تا آسمان تفاوت دارد. اسامی را اغلب شما افزوده‌اید؟Aparhizi ‏۲۲ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۶:۲۳ (UTC)
بله من افزودم، از جدول کتاب ساناساریان و مقاله میدان زنان (که در منبع آمده است) و همچنین رده فعالان جنبش زنان در ویکی‌پدیای انگلیسی (البته برای هر کدام منبعش را چک کردم). --Taranet ‏۲۲ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۶:۳۰ (UTC)
نظر خودم هم این بود که چند بار پیشنهاد حذف سریعش را بدهم چرا که حوصله دردسرهای آن را نمی‌دارم، اما دلم نیامد چون وضع فعلیش بد نیست.--Taranet ‏۲۲ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۶:۴۲ (UTC)
وجود تعداد محدودی با عنوانی نظیر پیشروان جنبش زنان ایران اشکالی ندارد، اما فرض کنید در ۱۰ یا ۲۰ سال آینده می‌دانید چه تعداد اسامی باید به این فهرست اضافه کنید؟! حتا همین امروز هم کسان زیادی هستند که خود را (درست یا نادرست) محق می‌دانند در این فهرست بیایند. می‌دانید که (متأسفانه البته!) در ویکی افراد یا سرشناس هستند یا خیر و هیچ برتری بر هم ندارند و بنا بر این کسی مانند شیرین عبادی که برنده یک جایزه بزرگ شده است و شهرتی عالمگیر دارد با فلان روزنامه‌نگار که با حداقل سرشناسی در ویکی نامش آمده (از نظر اهمیت) تفاوتی ندارد. پس بهتر است اسامی را حذف کنید و به جای آن پیوندی ایجاد کنید به فهرست فعالان زن ایرانی یا رده:فعالان زن ایرانی و صفحات مشابه. این‌طوری از دردسرهای آینده و حتا امروزی به دور خواهیم ماند.Aparhizi ‏۲۲ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۷:۰۳ (UTC)
بله این هم پیشنهاد خوبی است، یا اینکه می‌توانیم افراد خیلی خیلی سرشناس افراد خیلی خیلی فعال در مبحث حقوق زنان (و سرشناس) را در الگو بگذاریم بمانند و بقیه را وارد فهرست فعالان حقوق زنان در ایران کنیم.--Taranet ‏۲۲ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۷:۱۶ (UTC) از نظرتان متشکرم، فردا سر فرصت این کار را انجام می‌دهم.--Taranet ‏۲۲ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۸:۵۹ (UTC)
انجام شد--Taranet ‏۲۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۷:۵۱ (UTC)
دست شما درد نکند! راستی مقاله اصلی را ننوشته‌اید! جنبش زنان ایران را خوش خوشک شروع کنید، ما مردها هم کمک می‌کنیم! (درست حدس زدم؟!) البته بانوان این دانش‌نامه چندان وفادار نبوده‌اند! (به دانشنامه منظورم است، فکر بد نکنید!!) در ضمن جهت اطلاع: دانشنامه Encyclopédie به زبان فرانسه مونث است!)Aparhizi ‏۲۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۷:۵۸ (UTC)
بله درست حدس زدید :-) چشم، فعلا این کتابی که دستم است را می‌خوانم و زندگینامه افراد را می‌نویسم ولی در مورد مقاله اصلی جنبش زنان قول نمی‌دهم! چون فکر می‌کنم برای نوشتن تاریخ معاصر هنوز ۱۰-۲۰ سال زود است :-) --Taranet ‏۲۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۸:۱۰ (UTC)
از این لحاظ عرض کردم!Aparhizi ‏۲۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۸:۲۳ (UTC)
به نظرتان الان خوب شد؟--Taranet ‏۲۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۸:۴۹ (UTC)
خیلی خوب شد!Aparhizi ‏۲۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۲۰:۳۹ (UTC)

باز کردن الگو[ویرایش]

الگو را چرا قفل کرده‌اید؟ شخص با نام کاربری در الگو اخلال کرده است، به جای قفل الگو نام کاربری را ببندید!Aparhizi ‏۲۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۸:۰۲ (UTC)

الگو برای کاربران ثبت نام کرده باز شد. Raamin ب ‏۲۴ مارس ۲۰۰۸، ساعت ۱۸:۲۴ (UTC)

پیوند مرده[ویرایش]

بر طبق بررسی‌های رباتیکی من چندین پیوند غیرقابل دسترس پیدا شد. لطفا آنها بررسی و در صورت لزوم درستش کنید.تشکر!

--پسر یاس بحث ‏۱۵ ژوئیهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۰۳:۳۶ (UTC)