بحث الگو:تاریخ جمهوری اسلامی ایران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

چالش[ویرایش]

در این الگو برگزیدگی سید علی خامنه‌ای به مقام رهبری به عنوان یک چالش آمده است. آیا این انتقال قدرت یک چالش است؟ بهتر نیست اصلاح گردد؟ مـاهـان (پیام‌ها) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۰۶ (UTC)

نمایش و نهفتن[ویرایش]

دوستانی که این الگوها را درست می‌کنند لطفا به صورت نمایش و نهفتن طراحی کنند که انقدر تو مقاله‌ها جا نگیرند. با سپاس Mehregaan (بحث) ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۲۴ (UTC)

موافقم. این الگو، نیاز به بازطراحی دارد. Benyamin-ln (بحث) ۹ اسفند ۱۳۹۵، ساعت ۰۱:۲۱ (ایران) ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۵۱ (UTC)

@Benyamin-ln: این الگو بطور اساسی مشکل دارد. بسیاری از رویدادهای تاریخ جمهوری اسلامی مثل جنگ ، اقتصاد ورزش و مسایل اجتماعی نیامده. در سایر عرصه ها هم فقط مثال منفی آمده است مثلا ترور 7تیر با همه اهمتی که دارد نیامده اما مسایل حقوق بشری به شدت بزرگ نمایی شده است. برای مثال رفتن ایران به جام جهانی 98 فرانسه یک رویداد بی سابقه ورزشی در کل تاریخ ایران بوده است که هنوز هم یاد آن پس از 2 دهه گرامی داشته می شود یا ازادی خرمشهر و .... اما هیچ یک در مقاله نیامده است.بعضی از رویدادهای تاریخ ایران در رکوردهای گیننس ثبت شده است مثل تشیع جنازه ده میلیونی روح الله خمینی اما در مقاله نیست. همینطور آزدی اسرا و استقبال میلیونی از آنان در کشور و... ممکن است که شما ترکیب الگو را بهبود دهید ؟ Khobi1396 (بحث) ‏۴ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۰۰ (UTC)

@Khobi1396: سلام. جالب است که سه سال پیش در اینجا کامنتی گذاشته بودم و الان با پینگ شما متوجه شدم که از آن زمان تا حالا هیچ تغییری در طراحی الگو رخ نداده‌است.
با بعضی از پیشنهادهایتان موافق و با بعضی دیگر مخالفم. الگوهای کلی، نباید وارد جزئیات بشوند وگرنه آش شلم‌شوربایی می‌شود که آن سرش ناپیداست. طرح مدنظرم را در یک پیش‌نویس ارائه خواهم کرد. Benyamin-ln (بحث) ۱۳ آذر ۱۳۹۸، ساعت ۲۱:۰۹ (ایران) ‏۴ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۳۹ (UTC)
@Khobi1396: الگو:تاریخ جمهوری اسلامی ایران/پیش‌نویس را ببینید. «تاریخ سیاسی» و «تاریخ اقتصادی» نیاز به جراحی بیشتری دارد و فعلاً همینجوری برای خالی نبودن عریضه، مواردی را گذاشتم منتها کلّیت کار، همین است. در الگوهای اصلی، نباید وارد جزئیات شد. Benyamin-ln (بحث) ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ساعت ۲۱:۱۱ (ایران) ‏۶ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۴۱ (UTC)
@Sa.vakilian: سلام. پیش‌نویسی که ایجاد کردم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ بنیامین (بحث) ۲۴ دی ۱۳۹۸، ساعت ۱۷:۵۴ (ایران) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۲۴ (UTC)
به نظرم درباره چالش ها و جنبش ها به خوبی پرداخته شده اما درباره گروه های سیاسی فعال، سازمان ها و ساختارهای اصلی و نظایر آن هنوز جای افزودن مطلب هست. می توانید الگوهای مشابه در ویکی انگلیسی مثلا برای مقاله جمهوری فرانسه ، آلمان و امریکا را هم ببینید.--سید (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۳۵ (UTC)