پرش به محتوا

انتشارات ققنوس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
نشر ققنوس
نام تجاریآفرینگان
نوعانتشارات
سرنوشتفعال
بنا نهاده۱۳۵۶
بنیانگذارانامیر حسین‌زادگان
دفتر مرکزیتهران
محصولاتکتاب

[۱]

انتشارات ققنوس یک مؤسسه انتشاراتی کتاب در ایران است که توسط امیر حسین‌زادگان و از سال ۱۳۵۶ فعالیتش را آغاز نمود.[۲] این بنگاه نشر تاکنون، کتاب‌های متعددی در زمینه‌هایی همچون ادبیات فارسی قدیم و جدید، ادبیات جهان، ایران‌شناسی، فلسفه، تاریخ، پژوهش‌های فرهنگی، رمان و داستان، جامعه‌شناسی، حقوق، روان‌شناسی، پزشکی و درمان طبیعی منتشر کرده‌است.[۳][۴] در سال‌های گذشته گروه انتشاراتی ققنوس شکل گرفته‌است که شامل: انتشارات ققنوس (ناشر کتاب‌های عمومی)، انتشارات آفرینگان (ناشر کودک و نوجوان)، انتشارات هیلا (ناشر ادبیات داستانی) و پخش ققنوس (بخش توزیع) است.

امیر حسین‌زادگان ناشری است که کار خود را با کتابفروشی آغاز کرد. ققنوس در سال ۱۳۵۶ نخستین کتاب خود از «برتولت برشت» را با شمارگان پنج هزار نسخه منتشر کرد.[۲]

منابع[ویرایش]

  1. کتاب.
  2. ۲٫۰ ۲٫۱ «مدیر نشر ققنوس: ناشران حوزه کتابداری انگشت‌شمارند/ در دولت قبل بی‌اعتمادی بی‌سابقه‌ای در حوزه نشر به وجود آمد». ایبنا. ۲۱ دی ۱۳۹۳. دریافت‌شده در ۱۰ اسفند ۱۳۹۸.
  3. «انتشارات ققنوس با بیش از 50 عنوان کتاب هنری و ادبی درنمایشگاه کتاب تهران شرکت می‌کند». ایسنا. ۱ اردیبهشت ۱۳۸۰. دریافت‌شده در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸.
  4. «انتشار ۳ کتاب جدید از سوی نشر ققنوس». تسنیم. ۱۷ مرداد ۱۳۹۶. دریافت‌شده در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸.

پیوند به بیرون[ویرایش]