استریکس و اوبلیکس: مأموریت کلئوپاترا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اَستِریکس و اُبِلیکس: ماموریت کلئوپاترا
Mission cleopatre affiche.jpg
کارگردانآلن شابات
تهیه‌کنندهکلود بری
نویسندهرنه گوسینی
آلبرت اودرزو
بازیگرانژرار دوپاردیو
کریستین کلاویر
مونیکا بلوچی
جمال دبوزی
ادوارد بائر
توزیع‌کنندهمیرامکس
پته
تاریخ‌های انتشار
۲۰۰۲
مدت زمان
۱۰۷ دقیقه
کشورفرانسه
ایتالیا
زبانفرانسوی
هزینهٔ فیلم۵۰٫۳ میلیون دلار
فروش گیشه۱۱۰٬۹۸۹٬۶۱۵ دلار

اَستِریکس و اُبِلیکس: ماموریت کلئوپاترا (به فرانسوی: Astérix et Obélix: Mission Cléopâtre) فیلمی محصول سال ۲۰۰۲ به کارگردانی آلن شابات است. این فیلم براساس ماجراهای آستریکس است. در این فیلم ژرار دوپاردیو،کریستین کلاویر، مونیکا بلوچی، جمال دبوزی، ادوارد بائر، آلن شابات، کلود ریش، ژرار دارمون، ایزابل نانتی، نوئمی لنوآر و پیر شرنیا بازی کردند.

خلاصه داستان[ویرایش]

کلئوپاترا شرطی با سزار بسته است، که مطابق آن مصریان قصری را طی مدت سه ماه بنا خواهند نهاد. معماری به نام نومروبیس به فرجام کار گماشته میشود، که در صورت عدم انجاز در ضرب العجل مقرر خوراک تمساح ها خواهد شد. از آنجایی که عملیات با خرابکارهای مغرضانه از جوانب مختلف به قصد کند کردن آهنگ کار روبروست، نومروبیس متشبث یاری دوستان گالیایی خویش، آستریکس و اُبلیکس میشود تا به کمک معجون میراکولیس راه رسیدن به مقصود را هموار سازد.

سزار که از هیچ فرصتی برای ممانعت از ساخت چشم پوشی نمی‌کند، به مساعدت منجنیق های رمی آهنگ تخریب قصر می کند و تا تهدیم کامل آن پیش می رود. با این اوصاف اَستریکس که موفق به گریز شده نزد ملکه می رود و سزار که با تهدید معشوقه خود، کلئوپاترا، رو به رو شده، لاجرم ناگزیر به جبران مافات میشود. عملیات ساخت با توفیق کامل به سرانجام می رسد و معمار آن مطلا می شود.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]