استخراج ابری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

استخراج ابری رمزارز به بیان ساده به معنای استفاده از قدرت پردازش فارم‌های استخراج به اشتراک گذاشته شده‌است.

در این روش با راه اندازی فارم‌های استخراج ارزهای دیجیتال و تعبیه دستگاه‌های ماینینگ، شبکه واحدی ایجاد می‌شود و قدرت پردازش خود را در اختیار افراد از سراسر جهان قرار می‌دهد. به این ترتیب شانس دریافت پاداش برای کل شبکه افزایش می‌یابد و در نهایت پاداش حاصل میان کاربران تقسیم می‌شود. در حالت عادی یک کاربر به صورت واحد شانس کمی برای استخراج رمزارزها خواهد داشت.

مزایا[ویرایش]

  1. کاربران در این روش نیازی به خرید سخت‌افزارهای استخراج ندارند.
  2. نیازی به دانش فنی برای استخراج نخواهد بود و هرکس با یک سیستم کامپیوتری می‌تواند عمل استخراج را انجام دهد.
  3. هزینه‌های بالای انرژی مصرفی که ماینرها دارند کاهش می‌یابد.
  4. مشکلات مربوط به نگهداری دستگاه‌های استخراج و هزینه‌های استهلاک و … رفع می‌گردد.
  5. شانس کلی استخراج و کسب درآمد افزایش می‌یابد.

بازار مستعد برای ایرانیان[ویرایش]

یک بررسی بر روی سرویس‌های خارجی ارائه دهنده این خدمات نشان می‌دهد که ایرانیان اغلب در بین ۵ کشوری هستند که بیشترین بازدید را از این سرویس‌ها دارند و این مسئله پتانسیل بالای درآمدی چنین سرویس‌ها را در ایران نشان می‌دهد.

تکنیک‌ها و روش‌های استخراج ابری (cloud mining)[ویرایش]

روش‌های متفاوت و متنوعی برای استخراج ابری ارزهای دیجیتالی وجود دارد و افراد می‌توانند هر یک از آن‌ها را با توجه به میزان دانش فنی و متناسب با نیاز خود، انتخاب کنند.

۱- استخراج از طریق میزبان یا Hosted Mining

در این روش، ماینر (شخص استخراج کننده)، با اجاره یک ماشین استخراج یا ماینینگ، کار خود را پیش می‌برد و استخراج ابری را آغاز می‌کند. در این روش، میزبان به شما اجازه می‌دهد تا از ماشین یا سیستم ماینینگ، استفاده کنید بدون اینکه نگران هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری آن باشید.

۲- استخراج از طریق میزبانی مجازی یا Virtual Hosted Mining

در روش استخراج میزبانی مجازی، شخص می‌تواند با اجاره یک سرور مجازی خصوصی، نرم‌افزارهای ماینینگ خود را بر روی آن نصب کند و کار استخراج ابری را شروع کند.

۳- پاور هش اجاره‌ای یا Leased Hashing Power

در این روش از استخراج ابری، شما می‌توانید قدرت پردازش سیستم‌های ماینینگ را اجاره کنید و هیچ نگرانی‌ای برای از بین رفتن، تعمیر و نگهداری سخت‌افزارهای مخصوص ماینینگ نداشته باشید.