سونیک خارپشت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Sonics.png

سونیک خارپُشت (به انگلیسی: Sonic The Hedgehog) نام شخصیت اصلی مجموعه‌ای از بازی‌های رایانه‌ای است. تقریباً معروف‌ترین عنوان بازیهای سگا، سونیک است و هر کس مگادرایو بازی کرده حتماً یکی از شماره‌های سونیک را بازی کرده‌است. سبک بازی از نوع پرشی است و باید در کمترین زمان ممکن تمام دشمنان را از بین برد و بازی را سریع تمام کرد.Sonic AdventureI،II،Sonic Heroes،sonic ۲۰۰۶،shadow the hedgehogاز سری بازی‌های سونیک به شمار می‌آخرین بازی سونیک Sonic color است که روی کنسول دستی DS و کنسول خانگی WII ارائه شده. در این جا به معرفی برخی از شخصیت‌های مهم آن می‌پردازیم.

شخصیت‌ها[ویرایش]

سونیک جوجه تیغی[ویرایش]

سونیک یک خارپشت آبی رنگ است. ولی نه یک خارپشت معمولی، بلکه سریع‌ترین خارپشت جهان است. یکی از برجسته‌ترین قابلیتهای سونیک سرعت آن است. تقریباً هیچ موجودی نمی‌تواند سریع تر از آن حرکت کند. هنگامی که او هفت الماس آشوب را به دست می‌آورد، دیگر چیزی جلو دار او نیست. در سال ۱۹۹۱ وقتی اولین بار دیده شد، چنان اوج گرفت که حتی مدتی قهرمان افسانه‌ای بازی‌های رایانه‌ای ماریو رو هم پشت سر گذاشت و محبوب‌ترین شخصیت در آن سال‌ها شد. هنوز هم شرکت سگا از این اسم و از این عنوان سود خوبی بدست می‌آورد. سونیک به مدت ۲۰ سال است که بعنوان mascot یا پرچم دار این شرکت است.

دکتر اگمن[ویرایش]

همیشه هر قهرمان خوب احتیاج به ۱ ضد قهرمان خوب هم دارد. روبوتنیک (Eggman)هم کسی هست که از اول با سونیک و در مقابل او ایستاده. یک دانشمند چاق دیوانه که هر اختراعی می‌کند که بتواند سونیک رو شکست بدهد و الماس‌هایش را بدست بیاورد. زیرا با استفاده با از هفت الماس می‌تواند مالک دنیا بشودو امپراتوری اگمن رابه وجودبیاورداوهمیشه دربرابرسونیک شکست میخورداختراعات دکتراگمن همیشه جوری هستند که سونیک بتواند آن‌ها راشکست دهد سونیک همیشه مانع کارهای اومی شود

میلز تیلز پراور[ویرایش]

تیلز یک روباه زرد رنگ است و تقریباً صمیمی‌ترین دوست سونیک است. او قایلیت ویژه‌ای دارد و آن هم پرواز کردن است. تیلز بر خلاف دیگر روباهها، دو دم دارد و می‌تواند پرواز کند و به منطقه‌ای که دست هیچ کس به آن نمی‌رسد دسترسی پیدا کند و به دیگران کمک کند. همچنین او خلبان تورنادو هواپیمای مخصوص سونیک است

متال سونیک[ویرایش]

وقتی روبوتنیک نتوانست با روباتهای سادهٔ خودش جلوی سونیک را بگیرد، از روی خصوصیات سونیک و دقیقاً به شکل خود سونیک یک روبات ساخت. یک روبات بسیار قوی بنام متال سونیک. در سال ۱۹۹۲ در بازی سونیک ۲ این قهرمان (ضد قهرمان) وارد سری سونیک شد. البته در سونیک ۲ به رنگ نقره‌ای بود و در sonic cd چهره‌اش کامل شد

اِیمی رز[ویرایش]

ایمی یک خارپشت صورتی رنگ است. ایمی دوست سونیک است و بیشتر اوقات همراه اوست. هر کس او را می‌بیند، فکر می‌کند او یک دختر بی دفاع است، ولی هیچ کس از چکش بزرگی که او پشت سر پنهان کرده، خبر ندارد.

ناکلزاچیدنا[ویرایش]

ناکلز یک خارپشت ویژهٔ استرالیایی قرمزرنگ به نام echidna (خارپشت بی‌دندان) است. او حالتی رقیب مانند نسبت به سونیک دارد ولی در کل متحد او است. او در جزیره Angel Island به دنیا آمده‌است و وظیفهٔ او همانند اجدادش مراقبت از زمرد بزرگ است. او همانند سونیک بسیار سریع می‌دود. از قابلیّت‌های او پرواز به صورت سقوط آزاد ماهرانه است. دستکش‌های ناکلز بزرگ و بوکس مانند است. او یکی از قویترین دوستهای سونیک است. ناکلز اولین بار در بازی Sonic the hedgehog ۳ به دنیا معرفی شد.

شدو[ویرایش]

بعد از سونیک معروفترین شخصیت، shadow است. شدو مهارت‌های زیادی مانند غیب شدن، chaos control، chaos blast، chaos spear، متوقف کردن زمان (در چند ثانیه)، سرعت بسیار زیاد و سوپر شدو و... دارد. شدو شخصیت بسیار جدی ای دارد و خیلی هم کم لبخند می‌زند و با کسی صحبت می‌کند. او دوست دارد که بیش تر اوقات تنها باشد و همیشه دوست دارد به قولی که به ماریا (نوهٔ پروفسور جرالد) داده، وفادار باشد و از مردم و همچنین کرهٔ زمین محافظت کند. البته شدو بر خلاف ظاهرش و رفتارش بسیار خوش قلب است و مهربان. زیرا اگر داستان واقعی زندگی اش را شنیده باشید، حتماً به این نتیجه خواهید رسید که او به هیچ وجه شخص بدی نیست.!


پیوند به بیرون[ویرایش]