دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان
تأسیس ۱۳۳۲
نوع دولتی
معاون دانشجویی صالح طباطبایی وکیلی
مکان اهواز، خوزستان، ایران پرچم ایران
وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
وب‌گاه http://www.ramin.ac.ir
سردر دانشگاه کشاورزي و منابع طبيعي رامين

دانشکده کشاورزی اهواز به عنوان دومین دانشکده کشاورزی ایران در سال ۱۳۳۲ تاسیس و در سال ۱۳۳۶ با واگذاری ۵۳۰ هکتار از اراضی شرکت نفت به منطقه «ملاثانی» (شهری در ۳۰ کیلومتری شامل «اهواز») انتقال یافت و تا سال ۱۳۶۸ با همین نام به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود ادامه داد و سپس در همان سال به مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی کشاورزی رامین تغییر یافت.

این مجتمع که در حال حاضر یکی از مراکز عمدهٔ تحقیقات کشاورزی و دامپروری در منطقه جنوب کشور به شمار می‌رود، دارای ۴۶ نفر عضو هیئت علمی و ۲۴۸۰ نفر دانشجوی در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد که در قالب یازده گروه آموزشی به فعالیت‌های علمی مشغول هستند. این مجتمع دارای ۲۸ آزمایشگاه و کارگاه در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف می‌باشد.

این مجتمع در سال ۱۳۸۳ با موافقت شورای گسترش دانشگاه، مستقل و به مجتمع آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی رامین تغییر نام یافت و سپس اواخر سال ۱۳۸۳ به دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین تغییر نام یافت. بنا بر این دانشگاه رامین پس از «پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران»، دومین دانشگاه تخصصی کشاورزی در ایران می‌باشد.

نمايي از راهروي محوطه کلاسي شماره ۱ (قديم) دانشگاه

دانشگاه رامین خوزستان در حال حاضر دارای چهار دانشکده تحت عناوین: "دانشکده کشاورزی"، "دانشکده علوم دامی و صنایع غذایی"، "دانشکده مهندسی زراعی و عمران روستایی" و "دانشکده منابع طبیعی" می‌باشد.لیست رشته های فعال در این دانشگاه: مهندسی فضای سبز مهندسی کشاورزی-گیاه پزشکی مهندسی کشاورزی-زراعت و اصلاح نباتات مهندسی کشاورزی-باغبانی مهندسی کشاورزی-اقتصاد مهندسی کشاورزی-ترویج و آموزش کشاورزی مهندسی کشاورزی-مکانیزاسیون کشاورزی مهندسی کشاورزی-علوم آب مهندسی کشاورزی-علوم دام مهندسی کشاورزی-طیور مهندسی کشاورزی-مکانیک

نمايي از سردر دانشگاه در شب

لینکهای مرتبط[ویرایش]

برکناری رئیس جنجالی دانشگاه رامین خوزستان

منابع[ویرایش]

سایت دانشگاه رامین