گوراب‌جیر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
گوراب‌جیر صحرا
اطلاعات کلی
کشور ایران
استانگیلان
شهرستانبندرانزلی
بخشبخش مرکزی
دهستانلیجارکی(حسن رود)
نام محلیگورابجیر
مردم
جمعیت۱۵۰۷ نفر (سرشماری ۹۵)
اطلاعات روستایی
کد آماری۰۰۸۸۳۳
پیش‌شمارهٔ تلفن۰۱۳

گوراب‌جیر، روستایی است از توابع بخش منطقه ازاد انزلی شهرستان بندرانزلی استان گيلان در کشور ایران. دارای یک زمین چمن فوتبال محلی اکثر اهالی از طریق شالی کاری و کشاورزی امرار معاش می کنند.

این روستا بنا به ناکارآمدی شهرستان خمام در برطرف کردن نیازهای مردم در امور دولتی الخصوص در عدم حل مشکلات مخابراتی این روستا که ماهاست قطع میباشد و قطع پی در پی برق مخصوصا در گرم ترین روزاهای سال تا روزی هشت ساعت از این شهرستان به خواست مردم جدا خواهد شد و به شهرستان پرافتخار بندر انزلی خواهد پیوست

لازم به ذکر است این روستا در گذشته از توابع بندرانزلی و مردم برای دریافت کنتور اب برق گاز و خطوط تلفن به این شهر مراجعه میکردند.

بنا به زد و بند های انجام شده توسط شوراهای گذشته این روستا و وابستگی شورای حال حاضر روستا با نمایندگان شهرستان رشت و منفعت طلبی بی چون و چرا آنها، این روستا به ناحق از بندرانزلی جدا شد.

مردم این روستا در کمال تعجب همگان کماکان برای دریافت پلاک خودرو خود به انزلی مراجعه کرده و با مشکلات فراوان خودروهای خود را پلاک ۵۶ ب یا ۷۶ س میکنند. خودرو هایی با پلاک ۴۶ حاضر در این روستا یا توسط افراد مسن تر که حوصله دردسر های اجاره نامه و فیش های برق شهرستان انزلی را ندارند گرفته می‌شود یا افراد غیر گیلانی حاضر در این روستا برای تعویض پلاک به شهرستان رشت مراجعه می‌کنند

خواست اول آخر مردم این دیار جدا شدن از خمام و پیوستن به شهر ملوانان بندر انزلی است.

جمعیت

براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت این روستا ۱۶۹۸ نفر (۵۳۱خانوار) بوده‌است.[۱]

منابع

جمعیت

براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت این روستا ۱۶۹۸ نفر (۵۳۱خانوار) بوده‌است.[۱]

منابع