کانون فرهنگی آموزش

صفحه نیمه‌حفاظت‌شده
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)
نوعخصوصی
بنا نهاده۱۳۷۰
بنیانگذارانکاظم قلم چی
دفتر مرکزیایران، تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین و صبا
محدودهٔ فعالیتایران
محصولاتکتاب کمک آموزشی
سی دی آموزشی، برگزاری آزمون‌های کشوری
وبگاه

کانون فرهنگی آموزش یا بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی بزرگترین مؤسسهٔ آموزشی غیردولتی در ایران است که بنیان‌گذار آن کاظم قلم چی می‌باشد و در زمینهٔ آموزش و نشر کتاب کمک درسی و برگزاری آزمون‌های برنامه‌ای و برنامه‌ریزی تحصیلی فعالیت می‌کند. کانون فرهنگی آموزش یکی از فعال‌ترین ناشران کتاب کمک آموزشی در ایران است. کانون فرهنگی آموزش در سال ۱۳۷۰ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۲ اولین دوره آزمون‌های منظم خود را در زیرزمین دبستان آزادگان، خیابان بوستان چهارم در منطقه پاسداران تهران برگزار کرد که تعداد شرکت‌کنندگان دختر و پسر در دو نوبت صبح و بعدازظهر در آن روز نزدیک به ۱۰۰ نفر بود. در حال حاضر حدوداً ۴۰۰ مرکز در سراسر ایران آزمون‌های منظم کانون فرهنگی آموزش را برگزار می‌کنند و خدمات کمک آموزشی را منطبق بر استانداردهای یکپارچه به دانش آموزان ارائه می‌دهند.[۱] کانون فرهنگی آموزش وقف عام است و درآمد آن بر گسترش دانش و آموزش است.

برند قلم‌چی

برند قلم‌چی در سال ۱۳۹۲ در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران شناخته شد.[۲]

بهره مندی از توانایی های کاظم قلم چی در بخش دولتی

اواخر بهمن ماه سال 1399، مدیرعامل یکی از موسسه های آموزشی فرهنگی ایران طی مصاحبه ای که با سایت خبری همشهری آنلاین داشت، پیشنهاد بهره مندی از توانایی های مدیران و نخبگان خصوصی در بخش دولتی را مطرح کرد. او از کاظم قلم چی بنیانگذار موسسه آموزشی قلم چی به عنوان یکی از این مدیران نام برد و ضمن تاکید بر سابقه‌ی درخشان آقای قلم چی در امر آموزش و کسب موفقیت‌های بسیار در این حوزه توسط ایشان، او را گزینه مناسبی جهت تصدی وزارت آموزش و پرورش دانست.[۳]

منابع

  1. «قلم چی: با حقوق معلمی شروع کردم». جهان نیوز.
  2. «برندهای ارزشمند ایران معرفی شدند». خبرآنلاین. ۲۱ دی ۱۳۹۳. دریافت‌شده در ۷ مرداد ۱۳۹۴.
  3. «قلم‌چی؛ گزینه پیشنهادی مدیر عامل علوی برای وزارت آموزش و پرورش». همشهری آنلاین. ۲۰۲۱-۰۲-۱۷. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۶-۲۱.

پیوند به بیرون