کامفار

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

کامفار (انگلیسی: Comfar Expert) نام نرم‌افزاری است که برای مطالعات اقتصاد مهندسی مانند امکان‌سنجی و طرح‌های توجیه فنی و اقتصادی، شبیه‌سازی و تحلیل فرآیندهای مالی بکار می‌رود. این نرم‌افزار توسط سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد (یونیدو)تدوین شده‌است. این نرم‌افزار قابلیت تطبیق با زبان فارسی را نیز دارد. [۱]

نرم افزار کامفار، یکی از نرم افزارهای کامل و جامع و بدون نقص در حوزه اقتصاد مهندسی می باشد. نرم افزار کامفار (COMFAR) توسط سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) ارائه شده و نتیجه سالها کار کارشناسان آن سازمان است که پس از ارائه نسخه های اولیه و دریافت بازخوردها، نسخه Expert 3 آن ارائه شد که در سطح جهانی استفاده می شود‌. نرم افزار کامفار، زبان مشترک مهندسان صنایع و کارشناسان حسابداری می باشد و نتایج و تجزیه و تحلیل استاندار در حد معیارهای جهانی برای طرح های اقتصادی اعم از صنعتی، معدنی، کشاورزی و غیره ارائه می دهد. نرم افزار کامفار، خطاهای انسانی و محاسباتی در تجزیه و تحلیل مالی و اقتصادی طرح ها را بطور کامل منتفی می سازد. ضمن اینکه تجزیه و تحلیل های مالی و اقتصادی را به دو شکل نمودار و عددی و در فضایی زیبا و مرتب و شکیل ارائه می دهد. نتایج خروجی نرم افزار comfar اعلاوه بر نمایش در صفحه مونیتور، قابلیت چاپ گیری نیز دارد. (بهرام بیات)

منابع[ویرایش]

  1. «COMFAR III». سایت رسمی یونیدو. دریافت‌شده در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۰.

نرم افزار کامفار، یکی از نرم افزارهای کامل و جامع و بدون نقص در حوزه اقتصاد مهندسی می باشد. نرم افزار کامفار (COMFAR) توسط سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) ارائه شده و نتیجه سالها کار کارشناسان آن سازمان است که پس از ارائه نسخه های اولیه و دریافت بازخوردها، نسخه Expert 3 آن ارائه شد که در سطح جهانی استفاده می شود‌. نرم افزار کامفار، زبان مشترک مهندسان صنایع و کارشناسان حسابداری می باشد و نتایج و تجزیه و تحلیل استاندار در حد معیارهای جهانی برای طرح های اقتصادی اعم از صنعتی، معدنی، کشاورزی و غیره ارائه می دهد. نرم افزار کامفار، خطاهای انسانی و محاسباتی در تجزیه و تحلیل مالی و اقتصادی طرح ها را بطور کامل منتفی می سازد. ضمن اینکه تجزیه و تحلیل های مالی و اقتصادی را به دو شکل نمودار و عددی و در فضایی زیبا و مرتب و شکیل ارائه می دهد. نتایج خروجی نرم افزار comfar اعلاوه بر نمایش در صفحه مونیتور، قابلیت چاپ گیری نیز دارد. بهرام بیات.