کامفار

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

کامفار (انگلیسی: Comfar Expert) نام نرم‌افزاری است که برای مطالعات اقتصاد مهندسی مانند امکان‌سنجی و طرح‌های توجیه فنی و اقتصادی، شبیه‌سازی و تحلیل فرآیندهای مالی بکار می‌رود. این نرم‌افزار توسط سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد (یونیدو)تدوین شده‌است. این نرم‌افزار قابلیت تطبیق با زبان فارسی را نیز دارد.[۱]

نرم‌افزار کامفار، یکی از نرم‌افزارهای کامل و جامع و بدون نقص در حوزه اقتصاد مهندسی می‌باشد. نرم‌افزار کامفار (COMFAR) توسط سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) ارائه شده و نتیجه سالها کار کارشناسان آن سازمان است که پس از ارائه نسخه‌های اولیه و دریافت بازخوردها، نسخه Expert 3 آن ارائه شد که در سطح جهانی استفاده می‌شود. نرم‌افزار کامفار، زبان مشترک مهندسان صنایع و کارشناسان حسابداری می‌باشد و نتایج و تجزیه و تحلیل استاندار در حد معیارهای جهانی برای طرح‌های اقتصادی اعم از صنعتی، معدنی، کشاورزی و غیره ارائه می‌دهد. نرم‌افزار کامفار، خطاهای انسانی و محاسباتی در تجزیه و تحلیل مالی و اقتصادی طرح‌ها را به‌طور کامل منتفی می‌سازد. ضمن اینکه تجزیه و تحلیل‌های مالی و اقتصادی را به دو شکل نمودار و عددی و در فضایی زیبا و مرتب و شکیل ارائه می‌دهد. نتایج خروجی نرم‌افزار comfar اعلاوه بر نمایش در صفحه مونیتور، قابلیت چاپ‌گیری نیز دارد. (بهرام بیات)

منابع[ویرایش]

  1. «COMFAR III». سایت رسمی یونیدو. دریافت‌شده در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۰.

نرم‌افزار کامفار، یکی از نرم‌افزارهای کامل و جامع و بدون نقص در حوزه اقتصاد مهندسی می‌باشد. نرم‌افزار کامفار (COMFAR) توسط سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) ارائه شده و نتیجه سالها کار کارشناسان آن سازمان است که پس از ارائه نسخه‌های اولیه و دریافت بازخوردها، نسخه Expert 3 آن ارائه شد که در سطح جهانی استفاده می‌شود. نرم‌افزار کامفار، زبان مشترک مهندسان صنایع و کارشناسان حسابداری می‌باشد و نتایج و تجزیه و تحلیل استاندار در حد معیارهای جهانی برای طرح‌های اقتصادی اعم از صنعتی، معدنی، کشاورزی و غیره ارائه می‌دهد. نرم‌افزار کامفار، خطاهای انسانی و محاسباتی در تجزیه و تحلیل مالی و اقتصادی طرح‌ها را به‌طور کامل منتفی می‌سازد. ضمن اینکه تجزیه و تحلیل‌های مالی و اقتصادی را به دو شکل نمودار و عددی و در فضایی زیبا و مرتب و شکیل ارائه می‌دهد. نتایج خروجی نرم‌افزار comfar اعلاوه بر نمایش در صفحه مونیتور، قابلیت چاپ‌گیری نیز دارد. بهرام بیات.