ویکی‌پدیا:ماه آسیایی ویکی‌پدیا/۲۰۱۸

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
ماه آسیایی ویکی‌پدیا

ماه آسیایی ویکی‌پدیا یک رقابت سالیانهٔ آنلاین است که بر روی تولید محتوای مرتبط با موضوعات قارهٔ آسیا متمرکز است. هر یک از اجتماعات شرکت‌کننده، در ماه نوامبر یک همایهٔ آنلاین را در ویکی‌پدیای محلی‌شان راه‌اندازی می‌کنند و مقالات مرتبط به موضوع‌های مختلف آسیا، به جز کشور خودشان را ایجاد می‌کنند یا بهبود می‌دهند.

نخستین دورهٔ این رقابت در سال ۲۰۱۵ میلادی برگزار شد و هر ساله تعداد مقالات، و شمار شرکت‌کنندگان افزایش یافته‌است. در سه سال گذشته، بیش از ۲۰٫۵۰۰ مقالهٔ باکیفیت به بیش از ۵۰ زبان ویکی‌پدیا توسط ۲٫۰۰۰ مشارکت‌کننده افزوده شده‌است.

به‌عنوان نمادی از دوستی میان جوامع آسیایی ویکی‌پدیا، هر مشارکت‌کننده‌ای که دست‌کم ۴ مقاله با شرط رعایت معیارها ایجاد نماید، کارت پستال طراحی‌شدهٔ ویژهٔ ویکی‌پدیا را از شرکت‌کنندگان دیگر کشورها دریافت خواهد کرد.

آمادهٔ سوپرایزشدن باشید! نمی‌دانید که کدام یک از اجتماع‌های ویکی‌پدیا برای شما کارت پستال خواهد فرستاد! ویکی‌نویس‌هایی که بیش‌ترین تعداد مقاله را ایجاد کنند، مفتخر به لقب «سفیران آسیایی ویکی‌پدیا» خواهند شد.

معیارها

به‌طور خلاصه: مقاله‌های جدیدی بسازید که مرتبط به آسیا باشند (افراد، مکان‌ها، فرهنگ، و ...)، که این مقاله‌ها حداقل ۳٫۰۰۰ بایت حجم، و ۳۰۰ واژه داشته‌باشند. مقاله‌ها می‌بایست منبع داشته‌باشند و در بازهٔ ماه نوامبر ایجاد شده‌باشند. فهرست‌ها مورد قبول نیستند.

  • مقاله باید در بازهٔ زمانی ۰:۰۰ تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۸ تا ساعت ۲۳:۵۹ تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ (زمان‌ها UTC) ایجاد شود.
  • مقاله باید حداقل ۳٬۰۰۰ بایت حجم و حدود ۳۰۰ واژه داشته‌باشد.
  • مقاله باید همهٔ شرایط ویکی‌پدیا:سرشناسی را احراز کند.
  • مقاله حتماً باید منبع قابل قبول داشته‌باشد؛ عبارت‌های مشکوک و بحث‌برانگیز باید توسط منبع‌(هایی) معتبر، تأیید شوند.
  • مقاله نباید تماماً ترجمهٔ ماشینی باشد و می‌بایست ساختار زبانی آن مناسب باشد.
  • مقاله نباید هیچگونه برچسبی داشته‌باشد.
  • مقاله نباید فهرست باشد.
  • مقاله باید دربارهٔ موضوعی باشد که مستقیماً مربوط به کشور مستقل یا سرزمین وابسته در آسیا است. (سیاست، جغرافیا، فرهنگ، ورزش و…)
  • توجه: در پایان، افرادی به‌عنوان داوران از ویکی‌پدیای محلی (در اینجا، ویکی‌پدیای فارسی) وضعیت رد یا پذیرش مقاله را مشخص خواهند کرد.

برگزارکنندگان

نام‌نویسی

برای نام‌نویسی و ثبت مشارکت‌هایتان، دکمهٔ آبی زیر را فشار دهید؛ برگزارکنندگان، مقاله‌هایتان را بررسی خواهند کرد و اگر همهٔ شرایط لازم را داشته‌باشد، آن‌ها را علامت می‌زنند.

جامعهٔ بین‌المللی

ویکی‌پدیا

وابسته‌ها