پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «تاریخ سینما»

هیچ تغییری در اندازه به وجود نیامده‌ است. ،  ۱۱ سال پیش
جز
ربات: اصلاح ترکیبی
جز (ربات: جراحی پلاستیک و زیباسازی عمومی)
جز (ربات: اصلاح ترکیبی)
 
[[پرونده:Muybridge race horse animated.gif|right|thumb|تصایر متحرک مویبریج از اسب.]]
در سال ۱۸۷۸ میلادی ، [[ادوارد مویبریج]] با حمایت مالی [[للاند استانفورد]] که سیاستمدار و موسس [[دانشگاه استنفورد]] بود موفق به عکسبرداری پشت سر هم از اسبی به نام [[سالی گاردنر]] شد. این عکسهای متوالی توسط ۲۴ دوربین پشت سر هم برداشته شد. آزمایش فوق در ۱۱ ژوينژوین در مزرعه ''پالو آلتو'' و با حضور نشریات برگزار شد. دوربینها به موازات حرکت اسب در یک مسیر مستقیم قرارداده شد و [[شاتر]] هر دوربین بوسیله سیمی که با سم اسب در ارتباط بود کنترل میشد. هر تصویر در یک هزارم ثانیه برداشت میشد.
فیلم بعدی که تجربه شد [[منظره باغ روندهای]] بود که در ۱۴ اکتبر ۱۸۸۸ میلادی بوسیله [[لوئیس پرینس]] در [[لیدز]]، ایالت [[یورکشایر]] غربی [[انگلیس]] ساخته شد. لذا انگلیس بعنوان اولین کسانی که تصویر متحرک دست یافته اند شناخته میشوند.
در ۲۱ ژوئن ۱۹۸۹ میلادی ، ویلیام گرین حق امتیازی به شماره ۱۰۱۳۱ برای دوربین [[کرونوفوتوگرافیک]] اش گرفت. ظاهرا دوربین او قادر به گرفتن ۱۰ عکس بر روی فیلم [[سلولولید]] سوراخ دار بوده است. گزارشی از این دوربین در روزنامه عکسی انگلستان در تاریخ ۲۸ فوریه ۱۸۹۰ میلادی منتشر شد . گرین یک سری تصویر از قضیه را برای [[توماس ادیسون]] یعنی کسی که در آزمایشگاهش دستگاهی به نام [[کینتوسکوپ]] را ساخته بود ارسال کرد. این گزارش بار دیگر در مجله Scientific American در تاریخ ۱۹ آوریل همان سال به انتشار رسید. گرین در سال ۱۸۹۰ مکانی برای نمایش تهیه کرد اما سرعت پایین نمایش عکسها باعث عدم توجه چشم گیری به آن شد.
۱۶۴٬۵۲۷

ویرایش