پرش به محتوا

میدان هوایی بین‌المللی نیمروز: تفاوت میان نسخه‌ها

جز
جز (←‏جایگزینی با [[وپ:اشتباه|اشتباه‌یاب]]: دالر⟸دلار، استندرد⟸استاندارد، موقیعت⟸موقعیت)
[[پرونده:Nimroz international airport.jpg|300px|بندانگشتی|میدان هوایی بین‌المللی نیمروز]]
'''میدان هوایی بین‌المللی نیمروز''' کار ساخت خط پرواز میدان هوایی جدید و بین‌المللی [[ولایت نیمروز]] در سال ۱۳۹۲ آغاز شده بود <ref>[http://www.jomhornews.com/doc/news/fa/39923/ خبرګذاری جمهور/ اغازآغاز کار اسفالتآسفالت و جغل ریزی میدان هوایی بین‌المللی نیمروز]</ref> در سال ۲۰۱۵ با مصرف سه و نیم میلیون دلار تقریباً ۴۰ درصد کار ساخت آن تکمیل شده بود.
 
قرار است خط رنوی میدان هوای نیمروز به طول ۲۵۰۰ متر و عرض ۶۰ متر به شکل استاندارد جهانی و به گونه یگونهٔ معیاری ساخته شود .<ref>[http://da.azadiradio.com/a/27452768.html رادیو ازادی/ تکمیل شدن ۴۰ ٪ از کار بالای میدان هوایی نیمروز]</ref>.این میدان هوایی در ۱۰ کیلومتری شرق شهر زرنج قرار دارد.
 
ولایت نیمروز در حال حاضر دارای یک میدان هوایی داخلی بنام [[میدان هوایی زرنج]] می باشدمی‌باشد که در شهر [[زرنج]] موقعیت دارد و فقط برای پروازهای داخلی میباشدمی‌باشد.
 
== تکمیل شدن کار بالای میدان هوایی ==
مسئولان اداره محلی ولایت نیمروز میگویندمی‌گویند که میدان هوایی این ولایت در ابتدای سال نو (۱۹۹۵ هه‍. ش) ، پروازهای خود را به داخل و خارج از کشور به صورت رسمی آغاز میکندمی‌کند. به بیان آنان، آسفالت بخش بزرگی از محل باند فرود هواپیماها در این میدان هوایی به پایان رسیده و تنها ترمینال آن باقی مانده استمانده‌است.<ref>[http://kokchapress.com/30932 کوګچه/ساخت فرودگاه مجهز در نیمروز / سال نو، میدان نو، پرواز نو]</ref>.
 
== پانویس ==