پرش به محتوا

منوی ناوبری

تفاوت میان نسخه‌های «المراجعات»

ابرابزار
(ابرابزار)
'''المراجعات''' یا '''رهبری امام علی در قرآن و سنت''' یکی از کتب شیعه‌است که توسط [[عبدالحسین شرف الدین موسوی]] نوشته شده‌است.
 
== بستر ایجاد اثر ==
در سال ۱۳۳۱ هجری قمری، نویسنده کتاب به مصر رفته و با شیخ سلیم بشری، رئیس [[دانشگاه الازهر]] دیدار می‌کند. این دیدار باعث مباحثه آن دو در حول اعتقادات شیعه و سنی می‌شود که به صورت 112۱۱۲ نامه ادامه پیدا می‌کند.<ref name=masail>[http://www.al-islam.org/masail/ سوالات دربارهٔ مسائل حقوقی]</ref>.
 
== محاسن کتاب ==
==بستر ایجاد اثر==
آنچه زیبایی این کتاب را دوچندان کرده رعایت ادب و احترام طرفین است. این کتاب، بر خلاف بسیاری از مباحثات - که پر است از اهانت‌ها و هتک حرمت‌ها- بدون کوچکترین شائبه ایشائبه‌ای از توهین و با انصاف متقابل تالیف گشته است و این امر اهمیت خواندن این کتاب را برای هر انسان حقیقت جو، دوچندان می کندمی‌کند.
در سال ۱۳۳۱ هجری قمری، نویسنده کتاب به مصر رفته و با شیخ سلیم بشری، رئیس [[دانشگاه الازهر]] دیدار می‌کند. این دیدار باعث مباحثه آن دو در حول اعتقادات شیعه و سنی می‌شود که به صورت 112 نامه ادامه پیدا می‌کند.<ref name=masail>[http://www.al-islam.org/masail/ سوالات دربارهٔ مسائل حقوقی]</ref>.
این کتاب یکی از کتب مهم [[شیعه]] است که به اعتقاد آن‌ها دارای موضع و منابع قوی و مستدل با لحن روان است.<ref name=masail/>.
==محاسن کتاب==
آنچه زیبایی این کتاب را دوچندان کرده رعایت ادب و احترام طرفین است. این کتاب، بر خلاف بسیاری از مباحثات - که پر است از اهانت‌ها و هتک حرمت‌ها- بدون کوچکترین شائبه ای از توهین و با انصاف متقابل تالیف گشته است و این امر اهمیت خواندن این کتاب را برای هر انسان حقیقت جو، دوچندان می کند.
این کتاب یکی از کتب مهم [[شیعه]] است که به اعتقاد آن‌ها دارای موضع و منابع قوی و مستدل با لحن روان است<ref name=masail/>.
 
== مطالب مرتبط ==
* [[عبقات الانوار]]
* [[الغدیر (کتاب)]]
* [[مجالس المومنین]]
 
== منابع ==
{{پانویس}}
 
== پیوند به بیرون ==
* [http://www.nooreaseman.com/forum57/thread3691.html PDF متن کامل فارسی]،در، در [http://www.nooreaseman.com پایگاه‌اینترنتی نورآسمان] (فارسی)
* [http://www.toraath.com/index.php?name=Downloads&req=getit&lid=125 PDF متن کامل فارسی]، ترجمه سردار کابلی، در [http://www.toraath.com پایگاه‌اینترنتی تراث] (فارسی)
* [http://www.saamentv.ir/fa/index.php?option=com_remository&Itemid=134&func=startdown&id=35 PDF متن کامل فارسی]، ترجمه محمد جعفر امامی، در [http://www.saamentv.ir پایگاه‌اینترنتی شبکه ثامن] (فارسی)
[[رده:کتاب‌شناسی شیعیان]]
[[رده:کتاب‌های تاریخی تشیع]]
[[رده:کتاب‌های تاریخی سده ۱4۱۴ (قمری)]]
[[رده:کتاب‌های کلامی شیعه]]