ورزش در دبی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

جاذبه‌های ورزشی نیز یکی از معالم بارز این شهر است، ویکی از جاذبهٔ گردشگری از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است.

سفر به دبی[ویرایش]

در سفر به دبی نباید تنها به خرید، اقامت در هتل، غذا خوردن و کمی تفریح قناعت کرد. دبی دارای مراکز متعدد و بی نظیری برای ورزش و فعالیت می‌باشد. مهم نیست در چه فصلی از سال به دبی سفر می‌کنید چرا که امکانات ورزشی گسترده‌ای چه در فضای باز و چه در سالن‌های ورزشی مجهز در اختیار شماست. ورزش‌هایی مانند گلف، تنیس، رانندگی در کویر، اسب سواری، ورزش‌های هوایی مانند کایت سواری و ورزش‌های آبی مانند شنا، غواصی، جت اسکی، موج سواری و قایق سواری از جمله محبوب‌ترین ورزش‌ها در دبی می‌باشند. همه ساله مسابقات بین‌المللی گلف، اسب سواری و تنیس در دبی برگزار می‌شود. این مسابقات در رده معتبرترین مسابقات جهانی قرار دارند.

سواحل خوب وزیبا[ویرایش]

با وجود سواحل بسیارخوب، آب تمیز و پارک‌های آبی درجه یک در دبی، جای هیچ تعجبی نیست که ورزشهای آبی از محبوبیت خاصی نزد سکنه و گردشگران برخوردار باشند. غواصی در عمق کم، بسیار رایج است و ورزشهای دریانوردی، کایت سواری، موج سواری و اسکی روی آب نیز از علاقه مندان زیادی برخوردار هستند. باشگاه‌های فراوانی در سطح شهر دبی به فعالیت مشغولند. این باشگاه‌ها اعضای خاص خود را دارند ولی سایرین نیز با پرداخت مبلغی می‌توانند از امکانات آنها استفاده نمایند. از جمله معروفترین باشگاه‌های ورزشی دبی می‌توان به باشگاه ساحلی جمیرا (Jumeira Beach Club) که در خیابان جمیرا قرار گرفته، اشاره نمود.

هتل‌ها[ویرایش]

در دبی اکثر هتل‌های سه ستاره و بالاتر نیز از امکانات ورزشی نظیر استخر، سالن بدنسازی و زمین تنیس برخوردارند. هتل‌های پنج ستاره و بویژه آن دسته از این هتل‌ها که در کنار دریا قرار دارند امکانات بسیار وسیعتری را برای ورزش و فعالیت کردن در اختیار مسافران قرار می‌دهند. افراد عادی نیز می‌توانند با پرداخت مبلغی از امکانات این هتل‌ها استفاده نمایند. دیدار از این اماکن نیز به گردشگران توصیه می‌شود.

منابع[ویرایش]

  • خلفان، الروم، محمد ، “ (تقویم بنی یاس) “، ج۱. چاپ سوم، ابوظبی: “شرکة ابوظبی للطباعة والنشر“، انتشار ۱۹۸۸ میلادی.
  • محمدیان، کوخری، محمد ، “ (الإمارات عبر التاریخ) “، ج۱. سال انتشار ۲۰۰۸ میلادی به (عربی).
  • الشاعر: زیاد، بن عبدالله ، “ (بـَر دُبــی) “، ج۱. چاپ دار المدی للثقافة والنشر، سال انتشار ۲۰۰۸ میلادی به (عربی).