هیولت پاکارد انترپرایز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
هیولت پاکارد انترپرایز
نوع شرکت سهامی عام
نماد معاملاتی
صنعت فناوری اطلاعات
پیشینیان هیولت پاکارد
محدودهٔ فعالیت Worldwide
افراد کلیدی
درآمد ۲۸٫۸۷ billion دلار آمریکا
کارکنان 45,000
زیرمجموعه‌ها
  • Enterprise Group (services, storage, network, networking, consulting, support)
  • Software
  • Financial Services
وبگاه www.hpe.com

هیولت پاکارد انترپرایز (یا به اختصار HPE) یکی از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی مطرح در زمینه تولید سرور، تجهیزات شبکه و ذخیره‌ساز بوده و از شرکت‌های زیرمجموعه برند hp به حساب می‌آید. پایه‌گذاران اصلی hp، ویلیام ردینگتون هیولت و دیوید پاکارد (دانش آموختگان دانشگاه استنفورد) می‌باشند.

علت تأسیس[ویرایش]

به دلیل کاهش سهم فروش بازار بخش کامپیوترهای شخصی و چاپگرهای شرکت hp و همچنین وابستگی بخش‌های مختلف به یک ساختار سازمانی غیر مستقل از دلایل جداسازی بخش خدمات شرکتی و سازمانی این شرکت در قالب تأسیس شرکت جدیدی که امروزه با نام HPE شناخته می‌شود (در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۵ میلادی) به‌شمار می‌رود.[نیازمند منبع]

همچنین می‌توان به موارد زیر نیز اشاره داشت:

۱- کوچک سازی و تغییر ساختار : به دلیل یکپارچه بودن ساختار، موانع دست و پاگیری مانع از سرعت پیشرفت بخش خدمات تجاری و سازمانی می‌گردید که در نهایت، تقسیم به بخش‌های کوچکتر تأثیر بسزایی بر عملکرد هر دو شرکت باقی گذاشت.

۲- استقلال مالی و اقتصادی : پس از جداسازی منابع مالی نیز تفکیک گردید و هر بخش برای تحقیق و توسعه موردنیاز به شکلی ساده‌تر امکان استفاده از منابع تخصیص داده شده به بخش خود را داشت.

۳- نوآوری در محصول و خدمات : استقلال بیشتر موجب اثر گذاری مثبت بر روی پویایی و نوآوری در محصولات و خدمات این شرکت گردید.

منابع[ویرایش]