نامش دالیدا است

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
نامش دالیدا است
Dalida in front of a white courtains poses relaxed with closed eyes to the sun.
کاور روی جلد نسخه استاندارد؛ نسخه کشورهای آنگلوسفر عکس متفاوتی بود که‌درآن دالیدا مستقیم به دوربین نگاه می‌کند و زمینه‌آن به‌رنگ صورتی‌است.
آلبوم استودیویی از
انتشاردسامبر ۱۹۵۶؛ ۶۶ سال پیش (دسامبر ۱۹۵۶-خطا: زمان نامعتبر}})
اکتبر ۲۹, ۲۰۰۲ (بازنشر)
ضبطژوئن ۱۹۵۶ - سپتامبر ۱۹۵۶
استودیواستودیو اُش
ژانر
مدت۳۰:۵۸
زبان
  • فرانسه
  • اسپانیایی
ناشربارکلی
تهیه‌کننده
گاه‌نگاری دالیدا
نامش دالیدا است
(۱۹۵۶)
Miguel
(۱۹۵۷)
دالیدای فریبنده
Dalida wearing deep decolte dress looking directly into the camera lens.
عکس متفاوت روی کاور آلبوم برای نسخه‌هایی که در کشورهای آنگلوسفر که شامل آمریکا نمی‌شود منتشر شده‌است.

نامش دالیدا است (به فرانسوی: Son nom est Dalida) نخستین آلبوم استودیویی دالیدا خواننده زن فرانسوی است. این آلبوم در دسامبر ۱۹۵۶ توسط بارکلی رکوردز منتشر شد. قطعات موجود در این آلبوم ترکیبی از پاپ سنتی هستند که برخی از آنها از ژانرهای فادو و فلامنکو الهام گرفته شده‌اند. آلبوم نامش دالیدا است پس از انتشار نظرات مثبتی را از منتقدین موسیقی دریافت کرد. با تحسین اجرای پرشور دالیدا، و موفقیت تجاری در سطح ملی، با فروش حدود ۲۰٬۰۰۰ نسخه، دالیدا را به عنوان خواننده ای با بالاترین فروش آلبوم در بین خوانندگان فرانسوی آن زمان معرفی کرد.

پس از امضای قرارداد ضبط با بارکلی رکوردز در مه ۱۹۵۶، دالیدا از اوت تا اکتبر سه آلبوم چندآهنگه منتشر کرد که به ترتیب. Madona , La violetera و Bambino بودند. پس از از ضبط دو آهنگ نسبتاً موفق بامبینو با یک موفقیت ناگهانی و فوری او را یک شبه به عنوان یک ستاره شناساند که نهایتاً این آهنگ موفقیت زیادی را در جلب نظر مثبت منتقدین و همچنین بازار داشت که آن را به عنوان یکی از آهنگهای موفق فرانسوی وقت شناساند.