مباحثه شیر خام ایالات متحده آمریکا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

مباحثه شیر خام ایالات متحده در خصوص مسائل ایمنی غذایی و مزایای بهداشتی ادعا شده شیر خام (غیرپاستوریزه، غیر هموژنیزه) است و این که مسئولین موظف به اجرای ایمنی غذایی باید فروش شیر خام برای مصرف را ممنوع کنند یا نه.

شیر خام، به طور تاریخی توسط خانواده‌های مزرعه دار مصرف می شده و بخش کوچکی از کل مصرف شیر آمریکا را تشکیل می‌دهد.[۱] به هر حال، برخی مدعی اند که در سالهای اخیر تقاضا برای شیر خام به طرز قابل توجهی افزایش یافته است.[۱] مدافعین شیر خام مدعی اند مزایای مختلف بهداشتی را می‌توان به محصولات لبنی فراوری نشده نسبت داد؛ مسئولین دولتی و پژوهشگران علمی بر این تأکید می‌کنند شیر خام ریسکهای قابل توجه امنیت غذایی دارد و این که ادعاها در خصوص مزایای بهداشتی شیر خام توسط شواهد علمی پشتیبانی نمی‌شوند.

انتخاب شخصی[ویرایش]

مدافعین شیر خام علیه مداخله دولت در خصوص فروش شیر خام ادله لیبرترین و انتخاب فردی ارائه می‌کنند. برخی از این مدافعین از تلاش دولت برای محدودسازی توزیع و مصرف شیر خام متنفرند و اقداماتشان را چون انتخابی شخصی می‌بینند که به شخص دیگری ضرر نمی‌رساند. کنشگری شیر خام را با پزشکی جایگزین و کنشگری ضد تنظیم مقررات می‌توان مرتبط دانست.[۲][۳][۴][۵]

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ Lejeune JT, Rajala-Schultz PJ (2009). "Food safety: unpasteurized milk: a continued public health threat". Clin. Infect. Dis. 48 (1): 93–100. doi:10.1086/595007. PMID 19053805.  Unknown parameter |month= ignored (help)
  2. "Pasteurization Without Representation", آتلانتیک (مجله), May 13, 2010
  3. "Raw Milk Rebellion", Jacob Grier, مؤسسه کیتو, ریزن (مجله), May 16, 2008
  4. "Got Raw Milk? Be Very Quiet", تایم, March 13, 2007
  5. "'Raw milk' advocates, health officials step up dispute", یواس‌ای تودی, April 15, 2010

پیوند به بیرون[ویرایش]