دیوید آیک

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
دیوید آیک
David Icke by Stef (cropped).jpg
Icke in 2008
نام هنگام تولدDavid Vaughan Icke
زادهٔ۲۹ آوریل ۱۹۵۲ ‏(۷۱ سال)
لستر، انگلیس
محل زندگیراید، جزیره وایت، انگلستان
پیشهنویسنده و سخنگو
شناخته‌شده برایفوتبال، ورزش تلویزیونی، تئوری توطئه
حزب سیاسیGreen Party of England and Wales (۱۹۹۰–۱۹۹۱)
Green Party (1988–1990)

دیوید آیک (به انگلیسی: David Icke) پژوهشگر و نویسندهٔ بریتانیایی در زمینهٔ تئوری توطئه است. او ۲۰ کتاب و تعداد زیادی دی‌وی‌دی منتشر کرده‌است. کتاب‌های وی شامل تئوری توطئه در امور سیاسی، دینی، اقتصادی، نظامی و از زمان‌های بسیار کهن و باستان تاکنون می‌شود. سخنان وی دارای منبع و مرجع مشخص هستند و از حضور شاهدان عینی بهره برده‌است که نام آنان و سخنانشان را نه تنها در کتاب‌های خود، که در ویدیوهایی که با آنان گفتگو کرده‌است را نیز منتشر کرده‌است.

سبک[ویرایش]

وی کتاب‌هایش را در قالب تئوری توطئه می‌نگارد. شناخته شده‌ترین اثر این نویسنده، کتابی‌ست تحت عنوان «بزرگترین راز: کتابی که جهانتان را زیر و رو می‌کند» (به انگلیسی: The Biggest Secret: The Book That Will Change the World).[۱]

خزندگان انسان نما[ویرایش]

دیدگاه همانا مهار هازمان‌های جهان به دست موجوداتی فرازمینی است و اینکه مهار هازمان انسانی را به کمک قدرت‌های ویژهٔ خویش در فریفتن گروه‌های جمعی از همهٔ گروه‌های مردمی به‌دست دارند، تصوری که سرچشمهٔ اصلی آن دیوید آیک نیست اما یکی از پیشتازان این عرصه است و آن دیدگاهی است که دست کم ۱۲ میلیون آمریکایی بدان باور دارند. این ۱۲ میلیون تنها چهار درصد از شمار کسانی دیگری را تشکیل می‌دهند که آن‌ها نیز این نظریه را پذیرفته‌اند و خود را بدان متعهد می‌دانند و به گونهٔ فزاینده‌ای آن را انتشار نیز می‌دهند. در کنار انتشار این دیدگاه شگفتی برانگیز دیوید آیک، همچنین جرج دابلیو بوش و الیزابت دوم را متهم می‌کند که خود ایشان نیز از تبارهای خونی خزنده اند و با دیگر فرازمینیان همکاری دارند.[۲]

آثار[ویرایش]

  • و حقیقت تو را رها خواهد ساخت[۳]

دوره خروج از ماتریکس

منابع[ویرایش]

  1. Icke, David (2011-05-03). "The Biggest Secret". Goodreads (به انگلیسی). Retrieved 2014-08-17.{{cite web}}: نگهداری یادکرد:تاریخ و سال (link)
  2. "Top 7 Crazy Conspiracy Theories People Actually Believe". The Libertarian Republic (به انگلیسی). 2016-03-10. Archived from the original on 13 March 2016. Retrieved 2016-03-13.{{cite web}}: نگهداری یادکرد:تاریخ و سال (link)
  3. «حمایت نویسنده برنده پولیتزر از کتابی افشاگرانه دربارهٔ صهیونیسم». خبرگزاری مهر. دریافت‌شده در ۲ تیر ۱۳۹۵.

پیوند به بیرون[ویرایش]