دوقلوها (فیلم ۱۹۹۷)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
دوقلوها
Judwaa1.jpg
کارگرداندیوید دهاوان
بازیگرانسلمان خان
کاریسما کاپور
رمبها
موسیقیآنو ملک
تاریخ‌های انتشار
  • ۷ فوریه ۱۹۹۷ (۱۹۹۷-02-۰۷)
مدت زمان
۱۳۶ دقیقه
کشورهند
زبانهندی

دوقلوها (به هندی: Judwaa) فیلمی محصول سال ۱۹۹۷ و به کارگردانی دیوید داوان است. در این فیلم بازیگرانی همچون سلمان خان، کاریسما کاپور، رمبها، بیندو، قادرخان، شاکتی کاپور، انوپم کهیر، ساتیش شاه، موکش ریشی، ریما لاگو، تیکو تالسانیا ایفای نقش کرده‌اند.

دنباله این فیلم با نام دوقلوها ۲ در سال ۲۰۱۷ ساخته شد.

داستان

داستان در مورد پلیسی است که یک تبهکار را با حیله گری دستگیر میکند و آن تبهکار از دست پلیس فرار کرده و به بیمارستانی که زن آن پلیس برای زایمان رفته می رود، در بیمارستان دارند به پدر و مادر می گویند که این دو هر کدام دردی بکشد دیگری احساس می کند و ناگهان تبهکار وارد می شود و یکی از دوقلوها را با سرعت با تهدید به خانه خود می برد ولی در حال فرار بچه را می اندازد در حالی که او روی ریل قطار می افتد بعد پلیس ها خانه تبهکار را به آتش می کشند در حالی که پلیس فکر می کند پسرش مرده و در طرف دیگر پسر تبهکار خود را برای گرفتن انتقام آماده می کند.

بعد از گذشت بیست سال مامور پلیس به آمریکا رفته و در غم اینکه زنش به خاطر پسر گمشده‌اش فلج شده به سر می برد و پریم یعنی یکی از دوقلوها در حال درس خواندن در یکی از بهترین دانشگاه هاست.در حالی که یکی دیگر از دوقلوها یعنی راجا در حال دعوا در دانشگاه به خاطر خواهر ناتنی اش خواهری که از خیابان پیدایش کرده و بزرگش کرده است به همراه دوست وفادارش است. بعد از دعوا راجا را می خواهند به زندان ببرند ولی دوستش را نه ولی دوستش از قصد به پلیس سیلی می زند و با او راهی زندان می شوند و آنها سریع راه فرار را پیدا می کنند و با چوب بلند دقیقاً خود را درون ماشین پلیس می اندازند و با حیله از دست آنها فرار می کنند.

در راه با ماشین پلیس با سارق حرفه ای روبرو می شوند و دنبالش می روند تا اینکه تصادف می کند.وقتی کلاه کاسکتش را برمی دارد می فهمند سارق دختر بوده راجا را کاملاً شیفته خود می کند. بعد دختر را با ماشین پلیس به سرپایینی سر میدهند و پلیس هایی که دنبالشان بودند آن را گرفتند. در آنطرف پریم از آمریکا به هند می آید و به خاطر شباهتش با راجا دچار مشکلاتی می شود و......

منابع

پیوند به بیرون