حماسه لارتن کرپسلی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

حماسه لارتن کپسلی (به انگلیسی: The Saga of Larten Crepsley) مجموعه داستانی ۴ جلدی از دارن شان است.

نام داستان‌ها[ویرایش]

  1. کتابهای: تولد یک قاتل، دریای خون و قصر مردگان و برادر تا پای مرگ را می‌خوانید.

دارن شان بعد از محبوبیت کتاب حماسه دارن شان کتاب دیگری به اسم حماسه لارتن کرپسلی با همان شخصیت ها نوشت و داستان قبل ازسیرک عجایب است و حقایقی را برای مخاطب مشخص می کند.

داستان[ویرایش]

لارتن کرپسلی 8 ساله خیلی فقیر است ولی با پسر عموی خود «وور هورستون» که همدم اوست سعی می کند مقداری از خرج خانواده اش را در اورد تا این که سر کارگر او یک کار وحشتناک را انجام می دهد که زندگی لارتن را تغییر می دهد و او را به سوی دنیایی پر از تاریکی و وحشت و هراس می کشاند...

شخصیت ها[ویرایش]

خون آشام ها
لارتن کرپسلی

لارتن کرپسلی شخصیت اصلی کتاب است که در کتاب اول بچه ای است که در کارخانه ی ابریشم کار می کند. او پس از ترک شهرش دستیار شبحی به نام سبا نایل می شود و به همراه یک شبح دیگر به نام «وستر فلک»-که لارتن مانند برادرش او را دوست دارد- نزد اوآموزش می بیند. در طول داستان، لارتن برای گرفتن انتقام قتل همسر انسانی اش دنیا را برای پیدا کردن «رندل چین» -یک شبح واره- زیر پا میگذارد. اما در آخر ماجرا با حقیقتی روبرو میشود که از هر کابوسی برایش بد تر است.

سبا نایل

سبا نایل یک خون آشام ۵۰۰ ساله، مربی لارتن و وستر است که به آن ها رسم و رسوم اشباح و همچنین فوت و فن مبارزه را یاد می دهد. و سبا همچنین سررشته دار کوهستان اشباح نیز هست.

پاریس اسکیل

شاهزاده ی شبح ششصد ساله ایست که تقریباً به همه جا رفته و همه چیز را دیده و یکی از پیرترین اشباح است. او به سبا و _و بعد ها هم به لارتن- پیشنهاد شاهزاده شدن می کند اما هیچ کدام قبول نمی‌کنند.

الیشیا

الیشیا یک انسان معمولی و همسر لارتن که پس از یک اتفاق وحشتناک که برای لارتن پیش می‌آید وارد زندگی وی میشود و در آخر به دست دوست نزدیک لارتن کشته میشود.

گاونِر پورل

نوزادی که در سری ۲ مجموعه، به وسیله لارتن که در لحظه‌ای از سرِ خشم سر از پا نمی‌شناخت به وضع فلاکت باری دچار میشود امّا بعدها علاقه‌ای خاص و حس پدرانه‌ای نسبت به لارتن پیدا میکند و او را در قسمت‌هایی یاری میکند. پ.ن: در سری قصه‌های سرزمین اشباح گاونِر به وسیله شبحی به اسم کوردا اسمالت به قتل میرسد

منابع[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]