حماسه لارتن کرپسلی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

حماسه لارتن کپسلی (به انگلیسی: The Saga of Larten Crepsley) مجموعه داستانی ۴ جلدی از دارن شان است.که از گذشته لارتن کرپسلی خبر می دهد از اینکه چگونه به یک خوناشام تبدیل شده و چگونه اعتبار یک شاهزاده(در حماسه دارن شان لارتن هم اندازه یا بلکه بیشتر از شاهزاده‌ها اعتبار و ارزش داشته.)کسب کرده.

نام داستان‌ها[ویرایش]

  1. کتابهای: تولد یک قاتل، دریای خون و قصر مردگان و برادر تا پای مرگ را می‌خوانید.

دارن شان بعد از محبوبیت کتاب حماسه دارن شان کتاب دیگری به اسم حماسه لارتن کرپسلی با همان شخصیت‌ها نوشت و داستان قبل ازسیرک عجایب است و حقایقی را برای مخاطب مشخص می‌کند.

داستان[ویرایش]

لارتن کرپسلی 8 ساله خیلی فقیر است ولی با پسر عموی خود «وور هورستون» که همدم اوست سعی می‌کند مقداری از خرج خانواده اش را در اورد تا این که سر کارگر او یک کار وحشتناک را انجام می دهد که زندگی لارتن را تغییر می دهد و او را به سوی دنیایی پر از تاریکی و وحشت و هراس می کشاند... .

اسپویل بخشی از داستان:

در این داستان لارتن سرکارگر خودشو می کشه و بعد به قبرستون فرار می کنه بعد توسط سبا نایل استاد پیر اشباح تربیت میشه و در این مسیر لارتن _بهترین دوست ،بهترین برادر،بدترین دشمنش_ رو پیدا می کنه لارتن در این مجموعه تالار و قبر گذشتگان خوناشام‌ها رو پیدا می کنه و این باعث کسب اعتبار ش می شه ولی قبل این کشف لارتن تعدادی از مردم رو دال یک کشتی سلاخی کرد و تنها یک بچه بعد نزدیک بود بکشتش رو زنده می زاره اسم اون بچه ....

شخصیت‌ها[ویرایش]

خون آشام ها
لارتن کرپسلی

لارتن کرپسلی شخصیت اصلی کتاب است که در کتاب اول بچه‌ای است که در کارخانه ی ابریشم کار می‌کند. او پس از ترک شهرش دستیار شبحی به نام سبا نایل می‌شود و به همراه یک شبح دیگر به نام «وستر فلک»-که لارتن مانند برادرش او را دوست دارد- نزد اوآموزش می بیند. در طول داستان، لارتن برای گرفتن انتقام قتل همسر انسانی اش دنیا را برای پیدا کردن «رندل چین» -یک شبح واره- زیر پا میگذارد. اما در آخر ماجرا با حقیقتی روبرو می‌شود که از هر کابوسی برایش بد تر است.

سبا نایل

سبا نایل یک خون آشام ۵۰۰ ساله، مربی لارتن و وستر است که به آن‌ها رسم و رسوم اشباح و همچنین فوت و فن مبارزه را یاد می‌دهد. و سبا همچنین سررشته دار کوهستان اشباح نیز هست.

پاریس اسکیل

شاهزاده ی شبح ششصد ساله ایست که تقریباً به همه جا رفته و همه چیز را دیده و یکی از پیرترین اشباح است. او به سبا و _و بعدها هم به لارتن- پیشنهاد شاهزاده شدن می‌کند اما هیچ‌کدام قبول نمی‌کنند.

الیشیا

الیشیا یک انسان معمولی و همسر لارتن که پس از یک اتفاق وحشتناک که برای لارتن پیش می‌آید وارد زندگی وی می‌شود و در آخر به دست دوست نزدیک لارتن کشته می‌شود.

گاونِر پورل

نوزادی که در سری ۲ مجموعه، به وسیله لارتن که در لحظه‌ای از سرِ خشم سر از پا نمی‌شناخت به وضع فلاکت باری دچار می‌شود امّا بعدها علاقه‌ای خاص و حس پدرانه‌ای نسبت به لارتن پیدا می‌کند و او را در قسمت‌هایی یاری میکند. پ.ن: در سری قصه‌های سرزمین اشباح گاونِر به وسیله شبحی به اسم کوردا اسمالت به قتل میرسد

آرا سیلز

یکی از شخصیت‌های زن داستان که در حماسه دارن شان نیز حضور دارد او معشوقه لارتن کرپسلی بوده‌است.

منابع[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]