بلادز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بلادز
Blood sign.jpg
یکی از اعضای گنگ بلادز ، نشان دستی گنگ خود را نشان میدهد.
بنیان‌گذاریمیانه-۱۹۷۲
محل بنیان‌گذاریلس انجلس، کلیفرنیا، آمریکا.
سال‌های فعالیت۱۹۷۲–تاکنون
قلمروعموماً در آمریکا و نیز کانادا[۱]
قومیتعموماً سیاه‌پوستان آمریکا
شمار اعضاء (تخمینی)۴۰۰۰۰ تا ۲۰٬۰۰۰[۲]
فعالیت‌های جناییقتل، قاچاق مواد مخدر، دزدی، اخاذی
متحدانPeople Nation، Norteños (مجموعه‌های مشخص), Latin Kings,[۳] United Blood Nation، Juggalos[۴]
رقیبانکریپس، Folk Nation، Sureños (مجموعه‌های مشخص)[۵]

بلادز (انگلیسی: Bloods) گنگی خیابانی است که عموماً از سیاه‌پوستان آمریکا تشکیل شده ولی منحصر به آنان نیست و در لس آنجلس تأسیس شده است. این گنگ به خاطر رقابتش با کریپس شناخته شده است. آنها با رنگ قرمز لباسی که اعضایشان می‌پوشند و نشانه‌های متمایز دستی اعضایشان شناخته می‌شوند.

بلادز، اولین بار برای مقابله با فراگیری گنگ کریپس تشکیل شده. اختلافات آنها با گنگ کریپس اولین بار زمانی رخ داد که ریموند واشینگتن و چند تن از اعضای دیگر باند او به سیلوِستر اِسکات و بِنسون اُونز که آن زمان دانش آموزان دبیرستانی در کامپتن، کالیفرنیا بودند حمله کردند. در ادامه اسکات باند خیابانی پایرو (Piru) را تاسیس کرد که اولین گنگ از بلادز بود و بعد از او اونز یک زیر شاخه دیگر از گنگ را تاسیس کرد‌. اهداف ابتدایی و اصلی این گنگ ها ارائه‌ی نوعی امنیت برای محله هایی بود که توسط باند کریپس کنترل نمیشدند، تا جایی که پس از مدتی محله هایی که توسط کریپس تسخیر نشده بودند به قلمرو بلادز تبدیل شدند. این گنگ در سال ۲۰۰۷ تصمیم گرفت فعالیت خود را در خارج از لس آنجلس در منچستر انگلستان شروع کند و برای کنترل برخی محله های سالفورد اقدام کرد.تمامی اعضا قبل از رسیدن به خاک بریتانیا به طرز مشکوک و وحشتناکی کشته شدند جنازه اعضای این گنگ در نزدیکی جزیره وایت پیدا شد.سخنگوی سازمان حقوق بشر به علت این اتفاق گفت درست است که این افراد جنایتکار بودند ولی حتی افراد جنایتکار دارای حق هستند و نباید به این طرز فجیعی به قتل می‌رسیدند.یا این وجود بریتانیا در باره این اتفاق هیچ وقت صحبتی نکرد.اما مردم انگلستان برخلاف سازمان حقوق بشر به شادی پرداختند و شعار های نژاد پرستانه سر دادند.بر روی جسد رئیس این گنگ در بریتانیا با چاقو حک شده بود For queen and country.

منابع[ویرایش]

  1. Netgraphe inc. (2006-09-30). "Canoe – Infos – Dossiers Les gangs de rue se partagent Montréal". Fr.canoe.ca. Archived from the original on 31 January 2016. Retrieved 2013-06-05.
  2. "NCGIA Gang Profiles: Bloods". Archived from the original on 17 December 2014. Retrieved 14 January 2015.
  3. "Bloods". Gangs In Maryland. University of Maryland. Archived from the original on 6 December 2008. Retrieved 2009-02-21.
  4. "Juggalos: Emerging Gang Trends and Criminal Activity Intelligence Report" (PDF). Public Intelligence. Retrieved 2013-06-05.
  5. "Racial Tensions between Blacks & Mexicans in Los Angeles are growing". Gangs In LA. Streetgangs.com. Archived from the original on 7 March 2009. Retrieved 2009-02-21.

پیوند به بیرون[ویرایش]