پرش به محتوا

بلادز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بلادز
یکی از اعضای گنگ بلادز، نشان دستی گنگ خود را نشان می‌دهد.
بنیان‌گذاریمیانه-۱۹۷۲
محل بنیان‌گذاریلس انجلس، کلیفرنیا، آمریکا.
سال‌های فعالیت۱۹۷۲–تاکنون
قلمروعموماً در آمریکا ، نیز کانادا [۱]
قومیتعموماً سیاه‌پوستان آمریکا
شمار اعضاء (تخمینی)۱۵٬۰۰۰ تا ۲۰٬۰۰۰[۲]
فعالیت‌های جناییقتل، قاچاق مواد مخدر، دزدی، اخاذی
متحدانPeople Nation, Norteños (مجموعه‌های مشخص), Latin Kings,[۳] United Blood Nation, Juggalos[۴]
رقیبانکریپس، Folk Nation, Sureños (مجموعه‌های مشخص)[۵]

بلادز (انگلیسی: Bloods) گنگی خیابانی است که عموماً از سیاه‌پوستان آمریکا تشکیل شده ولی منحصر به آنان نیست و در لس آنجلس تأسیس شده‌است. این گنگ به خاطر رقابتش با کریپس شناخته شده‌است. آنها با رنگ قرمز لباسی که اعضایشان می‌پوشند و نشانه‌های متمایز دستی اعضایشان شناخته می‌شوند.

بلادز، اولین بار برای مقابله با فراگیری گنگ کریپس تشکیل شده. اختلافات آنها با گنگ کریپس اولین بار زمانی رخ داد که ریموند واشینگتن و چند تن از اعضای دیگر باند او به سیلوِستر اِسکات و بِنسون اُونز که آن زمان دانش آموزان دبیرستانی در کامپتن، کالیفرنیا بودند حمله کردند. در ادامه اسکات باند خیابانی پایرو (Piru) را تأسیس کرد که اولین گنگ از بلادز بود و بعد از او اونز یک زیر شاخه دیگر از گنگ را تأسیس کرد. اهداف ابتدایی و اصلی این گنگ‌ها ارائهٔ نوعی امنیت برای محله‌هایی بود که توسط باند کریپس کنترل نمی‌شدند، تا جایی که پس از مدتی محله‌هایی که توسط کریپس تسخیر نشده بودند به قلمرو بلادز تبدیل شدند.

منابع[ویرایش]

  1. Netgraphe inc. (2006-09-30). "Canoe – Infos – Dossiers Les gangs de rue se partagent Montréal". Fr.canoe.ca. Archived from the original on 31 January 2016. Retrieved 2013-06-05.
  2. "NCGIA Gang Profiles: Bloods". Archived from the original on 17 December 2014. Retrieved 14 January 2015.
  3. "Bloods". Gangs In Maryland. University of Maryland. Archived from the original on 6 December 2008. Retrieved 2009-02-21.
  4. "Juggalos: Emerging Gang Trends and Criminal Activity Intelligence Report" (PDF). Public Intelligence. Retrieved 2013-06-05.
  5. "Racial Tensions between Blacks & Mexicans in Los Angeles are growing". Gangs In LA. Streetgangs.com. Archived from the original on 7 March 2009. Retrieved 2009-02-21.

پیوند به بیرون[ویرایش]