بحث الگو:نقد بهائیت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

مدرک برای هر کدام از منتقدین[ویرایش]

برای تک تک ادعاهای این الگو مدرک مستقل و معتبر میخواهد. اینکه اینها منتقدند یا اینها انتقاد است منبع میخواهد. چنین الگویی به نظر من باید حذف شود. --نوید ‏۹ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۲۴ (UTC)

الگوهای navigator باید توسط منابع معتبر مرتبط شده باشند.

en:wp:nav

  • If the articles are not established as related by reliable sources in the actual articles, then it is probably not a good idea to interlink them.

--نوید ‏۹ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۲۰:۱۹ (UTC)

با توجه به راهنمایی وحید که به نظر من هم منطقی است و قبلا هم گفته بودم فکر کنم باید الگو کامل اصلاح شود. یعنی ارتباط و اثبات ادعای الگو لزومی ندارد در خود الگو باشد و می‌تواند در خود مقاله به آن پرداخته شود. ادعاهای اینکه فلان کس منتقد بهائیان است، باید در مقالاتشان باشد. یا اینکه فلان موضوع نقد است باید توسط منابع معتبر اشاره شده باشد. البته این ادعا که کسی منتقد است، بهائی ستیز است و یا ردیه نویس و یا مثلا نون به نرخ روز خور باید توسط منابع معتبر و غیر وابسته بیان شود. مثلا به نظر من ادعای احمد کسروی مبنی بر منتقد بودنش برای این موضوع منبع نیست. تمامی منابعی که به این مقاله اضافه شده‌اند هیچ کدام ارتباطی با نقد ندارند. و حتی کلمه‌ی نقد هم در آنها استفاده نشده‌است. من این موارد را حذف می‌کنم تا در تک تک مقالات ارتباطشان با موضوع مطرح شود. --نوید ‏۱۰ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۲۰:۲۹ (UTC)
متاسفانه به جز نقد بهائیت هیچ کدام در مقاله موضوعی در اثبات ادعاها و ارتباطهای الگو نداشت. فکر کنم بهتر است ابتدا مقالات رده‌ی نقد بهائیت ساخته شود و بعد اگر زیاد شدند سپس پیوند به هر مقاله در الگوی مذکور اضافه شود و بعد الگو به همان مقالات اضافه شود. اینگونه الگو تکمیل می‌شود. البته من که دیدی برای آینده این الگو ندارم. مقاله خودش هنوز تکمیل نشده و مملو از نقص است. --نوید ‏۱۰ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۲۰:۴۵ (UTC)
نظرتان در مورد کسروی محترم، ولی فقط برای خودتان معتبر است. رستم ‏۱۰ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۲۰:۵۳ (UTC)
من متوجه منظورتان و دلیل واگردانیتان نشدم. یعنی کسروی یا هر کس دیگری بگوید کیست درست است؟ --نوید ‏۱۰ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۲۱:۲۵ (UTC)
یک چیز را نباید هزار بار گفت. کسروی سرشناس است و نظرش درباره مذاهب هم سرشناس است. مهم نیست که درست می‌گوید. رستم ‏۱۶ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۱۵:۴۸ (UTC)
کسی این را نگفت! کسروی مهم است و درباره بهائیان نظر دارد. یک الگو بسازید نظرات درباره بهائیت و کسروی و 1000 نفر دیگر را اضافه کنید! ولی وقتی که الگو نقد بهائیت است. ارتباط مستقیم هرکدام باید در خود مقاله آمده باشد. مانند این است که من الگوی بهائی ستیزی را بسازم و همه اینها را اضافه کنم. شما می‌گویید منتقد چند نفر دیگر میگ‌ویند بهائی‌ستیز یک سری دیگر هم می‌گویند ردیه‌نویس برخی هم شیعه‌ستیز! نمیشود در همه این الگوها باشد که و در عین حال همه اینها باشد! موارد ذکر شده در الگو باید واقعیت باشد! فکت باشد! قابل درک است؟ ضمنا واگردانی شما همه موارد است! اگر فقط فکر می‌کنید کسروی است و قصد خیری دارید چرا همه را واگردانی می‌کنید؟ --نوید ‏۱۶ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۱۶:۰۷ (UTC)
نظر شرشناس هرکسی طرف را منتقد نمی‌کند. ضمن اینکه کل مطلب یک مقاله دارد. این افراد را با منبع در مقاله اضافه کنید! تا بعد بتوانید الگویش را بسازید! مطالب در خود مقاله نقد بهائیت نیست آنوقت زورچپانی دیگاهی در الگو داریم!--نوید ‏۱۶ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۱۶:۱۷ (UTC)
این استدلال که باید در مقاله نقد بهائیت بخشی به هر منتقد اختصاص داده شود، نظر اشتباهی است. این رابطه بین مقالات مادر و دختر حاکم است و نه مقالات مرتبط صرفا از طریق یک الگو. در ویکیپدیا محدودیتی برای وجود یک الگو در یک مقاله نداریم، جز اینکه نام مقاله در الگو باشد، که در این مورد نیز حاضر است.Gire 3pich2005 ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۴۷ (UTC)
اشتباه متوجه شده‌اید، قسمتی از سیاست را بالا به زبان اصلی هم گذاشته‌ام، توضیح ارتباط باید در مقالاتی باشد که در الگو پیوند شده‌اند. نه در مقاله نقد بهائیت. --نوید ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۴:۱۶ (UTC)

مشکلی نیست. در مقاله اصلی در مورد نظر منتقدین می نویسیم. به این ترتیب الگو را هم به تمام مقالات موجود در الگو می افزاییم. بالاخره یک نفر باید این دعوای طولانی را تمام کند.Gire 3pich2005 ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۱۲ (UTC)

بسیار عالی، اگر درست برداشت کرده باشید بسیار عالی است، برای مثال در مقاله انجمن حجتیه یک منبع معتبر پیدا کنید که نوشته باشه آنها منتقد بهائیت بودند، سپس این نام را به الگو اضافه کنید، در حال حاضر فکر کنم هیچکدام از موارد این الگو مطابق سیاست نیستند. --نوید ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۹:۰۳ (UTC)

میرزا محمد علی[ویرایش]

میرزا محمد علی و بیتالعدل واقعا شاهکار بود! --نوید ‏۹ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۲۶ (UTC)

من هم همین اشکال به ذهنم رسید و به همین جهت نوشتم شاخه اصلی!من و بحثم!! ‏۹ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۲۹ (UTC)
ویکی‌پدیا جای وارد کردن ابداعات شخصی نیست. هرچیزی که میخواهید بسازید باید در منابع ثانویه ذکر شده باشد! به خصوص اگر الگو باشد. --نوید ‏۹ اکتبر ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۵۴ (UTC)