بحث الگو:منازعه‌های خاورمیانه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

پیامدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸[ویرایش]

@محک: عزیز سلام. سال نو مبارک
اعتراضات سال ۱۳۸۸ ذیل کدام عنوان می‌گنجد که در این الگو اضافه شده‌است؟--arfar (گفتگو) یکشنبه،۹ فروردین ۱۳۹۴، ساعت ۱۵:۲۷ (ایران) ‏۲۹ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۵۷ (UTC)

@Arfarshchi: خودتان می‌گویید «اعتراضات». در این الگو دیگر اعتراض‌های بزرگ خاورمیانه هم آمده‌اند و می‌آیند؛ اگر اعتراض گستردهٔ دیگری وجود داشته که در این الگو نیست، اضافه‌اش کنید به جای این‌که چند لینک را حذف کنید. اگر قصد چنین کاری داشتید، حتماً نسخه انگلیسی را ببینید.
به نظر من این الگو هرچه مشمول‌تر و پربارتر باشد، بهترست و مخاطبان را راحت‌تر به مقصدشان می‌رساند علی‌الخصوص وجود پرچم‌ها در نسخه عربی که از روی آن نسخه فارسی ترجمه شده، خیلی کار یافتن گزینه مورد نظر را راحت کرده. --محک ‏۲۹ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۴:۵۸ (UTC)
ممنون. البته پیشاپیش عرض می‌کنم که ویکی‌انگلیسی ملاک قطعی نیست. ما باید مشخص کنیم که آیا قرار است هر اعتراض مهمی بدان اضافه شود؟ با این حساب باید هرگونه راهپیمایی را که به درگیری‌ای منجر شده بیاوریم. «ملاک» چیست؟--arfar (گفتگو) یکشنبه،۹ فروردین ۱۳۹۴، ساعت ۲۱:۴۹ (ایران) ‏۲۹ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۱۹ (UTC)
با شما کاملاً موافقم. در این مورد ملاک و معیاری که از قبل گزیده شده باشد، وجود ندارد. نظر من این است که همان طور که فرمودید هرگونه «اعتراض» که به هر شکلی با «خشونت» همراه بوده را بیاوریم. البته تبصره‌ای هم من اضافه کنم که بهترست وقتی یک اعتراض زیرمجموعهٔ اعتراضاتی هست، نام مشمول‌تر یا معروف‌تر آید تا الگو خیلی شلوغ نشود.--محک ‏۲۹ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۱:۴۷ (UTC)
موافق ام. فقط پیشنهاد بنده این است که این دو مقولهٔ جداگانه را یکی نکنیم. «جنگ‌ها» را از دیگر «اعتراض‌های خشونت‌آمیز» جدا کنیم، یا در همین الگو یا در دو الگوی جداگانه. «جنگ» شامل حمله‌های نظامی و جنگ‌های داخلی و نبردهای جدی مسلحانه باشد، اما «اعتراض» (یا هرچه اسمش را می‌گذاریم) شامل قیام‌ها و اعتراض‌های گستردهٔ خشونت‌آمیز و انقلاب‌ها و کودتاهای پرخشونت (مانند کودتای مصر) و ... باشد. حقیقتا جنس انواع اعتراضات داخلی با جنس جنگ فرق می‌کند.
اگر دو مقوله را در همین یک الگو جدا کردیم باید عنوان مقاله را به واژه‌ای فراگیر شامل هر دو مقولهٔ جنگ و اعتراض منتقل کنیم. پیشنهاد می‌کنم «درگیری‌های خاورمیانه» باشد که نام انگلیسی نیز همین است.---arfar (گفتگو) دوشنبه،۱۰ فروردین ۱۳۹۴، ساعت ۱۳:۴۵ (ایران) ‏۳۰ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۰۹:۱۵ (UTC)
هر کاری دوست دارید با این الگو بکنید. اصلاً این شما و این الگویی که ترجمه کردم؛ فقط بالاغیرتاً ویرایش متعصبانه نداشته باشید که مثلاً نبردهای مربوط به یک منطقه را حذف کنید و مناطق دیگر که مشابه هستند را نه. اطمینان بنده از همین یک مسئله برایم کافی است.--محک ‏۳۱ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۰۷:۵۲ (UTC)
یک نکته در ترجمهٔ الگوها: لطفا هنگام ترجمه، پیوند الگوهایی که مقاله‌اش در ویکی‌فا هنوز درست نشده‌است را به صورت انگلیسی بگذار و تنها عنوان دوم را ترجمه کن (منظورم این است: [[عنوان انگلیسی|ترجمهٔ عنوان]] چون پس از ایجاد مقالهٔ فارسی ربات عنوان انگلیسی را با فارسیش جایگزین می‌کند. علت عرضم این است که خیلی وقت‌ها کاربری که مقالهٔ تازه را درست می‌کند شاید ترجمه‌ای متفاوت با ترجمهٔ شما بیاورد.--arfar (گفتگو) چهارشنبه،۱۲ فروردین ۱۳۹۴، ساعت ۱۰:۳۷ (ایران) ‏۱ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۶:۰۷ (UTC)
این الگو را از ویکی‌پدیای عربی گرفته‌ام چون پرچم‌های آن کار مخاطب را آسان‌تر می‌کند.--محک ‏۱ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۲۰ (UTC)