بحث الگو:مردم آذری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

نسبت مردم آذربایجان (ایران) و مردم اران (جمهوری آذربایجان)[ویرایش]

پرسشی داشتم: بر چه اساسی می‌توان دو مردم در کشور را به عنوان مردمی واحد در نظر گرفت؟ — مهدی ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ برابر با ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۰۸:۵۸ (UTC)

لید اول مقاله مردم آذری را بخوان،

اینجا قومیت را بحث می کند، ربطی به جغرافیای محل سکونتشان ندارد، یک آذری در ماورای سیبری فدراسیون روسیه تا یک آذری در کیف اوکراین را شامل می شود.-- Saməkبحث‍ ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC)

این نقل از یک منبع است که به راحتی می‌تواند نادرست باشد! منابع بسیاری نیز می‌توان یافت که خلاف این را ادعا کنند!

Richard Nelson Frye, "Persia", Allen & Unwin, 1968. pp 17

مهدی ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ برابر با ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۰۵:۵۳ (UTC)

شما یک نقل قول آوردی که میگه آذری های ایرانی با سایر ترکها تفاوت دارند، خوب که چی؟ میگه ترک؛ نمیگه آذری های ایرانی با آذری های قفقاز فرق دارند!

شما یک ادعایی می کنید، مثله اینکه ایران در قاره آقریقا هست، منم وقت کافی برای توضیح چنین مطالبی ندارم، چون که عین روز روشن هست، این شما هستین که برای چنین ادعای گنده ای باید در مقاله مردم آذری بحث کنید که یک آذری در گنجه و یک آذری در ارومیه یک گروه قومی را تشکیل نمی دهند، هر موقع در مقاله مادرش تونستی حرفت رو به کرسی بشونی:)، اون وقت باید ثایت کنی پس اونی که تو گنجه هست باید اسمش رو چی بزارم؟ مردم آرانی!-- برای چنین ادعایی که وقت جعل و کوشش ناشیانه ای برای وارونه جلوه دادن هست، به بحث زیادی نیاز داری، اینجا هم جاش نیست، شما در بحث:مردم آذری و یا در صفحه انگلیسی Azerbaijani people میتوانید، نظرات خود را به دیگران بگویید.، برای این کار یک منبع نظیر دانشنامه بریتانیکا رو بخون، تا حساب کار دستت بیاد، که دنبال چه منابعی باشی.-- Saməkبحث‍ ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۰۹:۰۳ (UTC)

یک نکته) مطمئن باش اگر چنین نظر و بازخوردی که شما دارین، حتی یک مقدار ناچیز ارزش کار کردن و فکر کردن داشت، تو ویکی انگلیسی؛ آذری ها دشمن زیاد دارند، الان مقاله دو مردم جدا شده هیچ، و آن مقاله جداشده به قول شما مردم آرانی، برگزیده نیز می بود.-- Saməkبحث‍ ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۳، ساعت ۰۹:۱۱ (UTC)