بحث الگو:رئیس‌جمهورهای قبرس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

تمام الگوهای مشابه در ویکی‌پدیا این‌جا بصورت [الگو:رئیس‌جمهورهای ...] و کلمه رئیس‌جمهور اکثر جاها بدون فاصله هستند.Hamedvahid (بحث) ‏۲۸ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۴:۲۷ (UTC)

به نظر من هم بسیط‌گونه‌است و با فاصلهٔ مجازی درست است. –Z ‏۲۹ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۰۲:۳۹ (UTC)

با احترام به نظر دوستان باید عرض کنم که رئیس جمهور باید درست‌تر باشد، در اصل رئیسِ جمهور(با کسرهٔ س) بوده و سپس کسره افتاده‌است، مانند سیب زمینی که پیش‌تر سیبِ زمینی بود و آن را هم به همین سیاق با فاصله می‌نویسیم. --Ariobarzan (بحث) ‏۲۹ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۰۳:۰۲ (UTC)

ببخشید وارد بحث می‌شوم، اما من هم مثل جناب به‌آفرید فکر می‌کنم با نیم‌فاصله بهتر باشد. گذشته از این موضوع به نظر من حتی همهٔ رئیس‌جمهورها را به رئیس‌جمهوران منتقل کنیم. چرا که در فارسی روال آن بوده است که برای جانداران از «ان» برای جمع استفاده می‌شده است. مثل گیاهان، دانشجویان، معترضان، جانوران، پرندگان، سگان، نخست‌وزیران، درختان و غیره. --Wayiran (ب) ‏۳۰ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۰۳:۳۱ (UTC)

درست است قسمت دوم بیشتر این کلمات در ساختار فرضی موصوف یا مضاف الیه‌اند و با فرض کسره اضافه اما درکاربرد واقعی کلماتی یکنواخت هستند و می‌توانند با فاصله مجازی باشند مثل همین: سیب‌زمینی. بهتر است برای این کلمات وحدت رویه حفظ شود یا با فاصله (یک حرف) یا با فاصله مجازی. بنابر عرف غالب ویکی‌پدیا فاصله مجازی رعایت شود بهتر است. من بر همین اساس تغییر دادم اگر دوستان نپسندیدند برش گردانند. Hamedvahid (بحث) ‏۳۰ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۰۷:۴۹ (UTC)
من هم البته تسلیمم!--Ariobarzan (بحث) ‏۳۰ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۰۸:۳۸ (UTC)