بحث الگو:تالاب‌های ایران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

ایران بیشتر از این‌ها تالاب دارد. مگر نه؟ اگر این‌طور است این الگو ناقص است و اشتباهاً این‌طور می‌نماید که تالاب‌های ایران همین‌هاست.--ماني ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۸، ساعت ۱۱:۳۷ (UTC)

بله رفیق ، بیتشر از اینها دارد. من در حال کامل تر کردن آن هستم. نرسی ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۸، ساعت ۱۱:۵۱ (UTC)


یکی دو روز وقتمی خواهم. خصوصا مقاهل مرداب انزلی ، باتوجه به اهمیت بسیار این تالاب ، بسیار ضعیف است. سعی دارم کامل تر کنم.نرسی ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۸، ساعت ۱۱:۵۲ (UTC)

درود. من هم سعی می‌کنم اگر منابعی یافتم در تکمیل الگو کمک کنم. پاینده باشید.--ماني ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۸، ساعت ۱۱:۵۹ (UTC)

دوستان به نظر من بهتر است تالاب و مانداب و مرداب با هم آورده شود چون خیلی تفاوت نمی کند و بحث های و مشکلات زیست محیطی شان به یکدیگر نزدیک است . متاسفانه درباره دریاچه های آب شیرین سیستان که به هامون معروف هستند و همچنین هورهای مرز ایران عراق (هور الحویزه ، هور العظیم و ...) مقالات خوبی در ویکی فا نداریم . یک بحث دیگر اینکه چون ما داریم در مورد یک پدیده جغرافیایی صحبت می کنیم بهتر است در یک محدوده جغرافیای معرفی اش کنیم . منظورم این است که به جای تالاب های ایران ، تالاب های فلات ایران را بیاوریم . چه برای مثال بعضی از هور ها و هامون ها قسمتی شان در مرز های سیاسی ایران هست و قسمتی شان خیر و اینگونه حق مطلب کامل ادا نمی شود. Farvartish (بحث) ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۵۰ (UTC)