بازی (فیلم ۱۹۹۵)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بازی
Baazi95.jpg
کارگردانآشوتوش گواریکر
بازیگرانعامر خان
مامتا کولکارنی
موسیقیآنو ملک
تاریخ‌های انتشار
  • ۱۴ آوریل ۱۹۹۵ (۱۹۹۵-04-۱۴)
مدت زمان
۱۸۰ دقیقه
کشورهند
زبانهندی

بازی (به هندی: Baazi) فیلمی محصول سال ۱۹۹۵ و به کارگردانی آشوتوش گواریکر است. در این فیلم بازیگرانی همچون عامر خان، مامتا کولکارنی، پارش راوال، ساتیش شاه، موکش ریشی ایفای نقش کرده‌اند.

موفقیت عامر خان در این فیلم سبب شد تا 4 سال بعد او را باری دیگر برای نقش افسر پلیس در فیلم غیرت (فیلم ۱۹۹۹) انتخاب کنند که به یکی از بهترین اجراهای عامر خان به عنوان یک مرد جدی تبدیل شد.

داستان[ویرایش]

داستان با گروهی از مردم که در یک اتوبوس مسافرت می کنند شروع می شود. اتوبوس در راه خودش متوقف می شود و دسته ای اراذل و اوباش وحشیانه وارد اتوبوس می شوند و زمانی که مردی میخواهد مانع ورود آنها شود دست به خشونت میزنند.سپس اتوبوس برای صرف چای و استراحت توقف میکند و در همین زمان کاروانی که در حال گذر هست را مورد حمله قرار می دهند و قاتلان سعی می کنند فردی را که داخل یکی از ماشین ها است بکشند. مردی با استفاده از سرعت خود حمله را خنثی میکند و فردی را که در حال کشتن دیگران بود دستگیر میکند و بقیه میتوانند از صحنه درگیری فرار کنند.

این مرد بازرس عامر دامجی (عامر خان) هست و معلوم می شود نخست وزیر ویشواسرائو چوودوری شخص داخل ماشن هست که تحت تاثیر کار عامر قرار می گیرد و تصمیم میگیرد تا مأموریت دستگیری کسانی که پشت اختلاص بزرگ بودند را به او بدهد و عامر قول میدهد که با تمام توان خود ماموریت خود را انجام دهد.

معلوم می شود که چابی (معاون وزیر) کسی که اختلاص را انجام داده بود برای اطمینان و جلوگیری از دستگیر شدن آدم کش ها را اجیر کرد تا به وزیر حمله کنند و او را بکشند. عامر تلاش میکند تا از پشت پرده این جنایت با خبر شود و این شروع نزدیک شدن سبب آزار وزیر می شود. سپس وزیر عامر را برای قتل دختر پلیس کمیسر مازوندر دستگیر میکند.

عامر بعد از مبارزه طولانی با راگو قاتل اصلی بین چند نفر دیگر از زندان فرار می کند. سپس او نقشه میکشد تا به عنوان یک زن مخفی شود تا مردی که پشت همه این جریان ها هست را پیدا کند. عامر چابی را پیدا می کند و متوجه می شود او مردی است که پدر و مادرش را کشته است.در آخر آدم کش های چابی هر کسی را در برج 12_Story گروگان میگیرند و تلاش میکنند بار دیگر به Cm حمله کنند.اما عامر به آرامی و با اطمینان گروگان ها رو آزاد میکند. سپس چابی سعی میکند که با هلیکوپتر از روی تراس فرار کند اما عامر جلوگیری می کند و در نهایت او را به دیش ماهواره می کوبد. چابی را برق میگیرد و می میرد. عمر توسط CM و پلیس کمیسر تشویق می شود.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]