بازی‌های جهانی سوارکاری ۲۰۰۲

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
بازی‌های جهانی سوارکاری اف‌ئی‌آی ۲۰۰۲
2002 FEI WEG logo.jpg
شهر میزبانخرز ده لا فرونترا، اسپانیا
ملیت‌های شرکت‌کننده۴۸
رویدادها۱۵ تا در ۷ رشته
افتتاحیه۱۰ سپتامبر ۲۰۰۲ (۲۰۰۲-09-۱۰)
اختتامیه۲۲ سپتامبر ۲۰۰۲ (۲۰۰۲-09-۲۲)

بازی‌های جهانی سوارکاری ۲۰۰۲ که از تاریخ ۱۰ سپتامبر تا ۲۲ سپتامبر ۲۰۰۲ در شهر خرز ده لا فرونترا اسپانیا برگزار شد. این مسابقات چهارمین دوره از بازی‌های جهانی سوارکاری بود که تحت نظارت فدراسیون جهانی سوارکاری هر چهار سال یکبار برگزار می‌شوند.

محل برگزاری[ویرایش]

محل اصلی برگزاری این بازیها ورزشگاه مونیفیپال چاپین بود که برای این بازیها بازسازی شده بود.

رویدادها[ویرایش]

۱۵ رویداد در هفت رشته و در شهر خرز ده لا فرونترا برگزار شد. سال ۲۰۰۲ نخستین باری بود که رشتهٔ رینینگ نیز در بازی‌های جهانی سوارکاری انجام می‌شد.

درساژ ارابه رانی استقامت ایونتینگ پرش رینینگ والتینگ
انفرادی انفرادی انفرادی انفرادی انفرادی انفرادی انفرادی زنان
انفرادی مردان
تیمی تیمی تیمی تیمی تیمی تیمی تیمی

خلاصه مدال‌ها[ویرایش]

مدال آوران[ویرایش]

رویداد طلا نقره برنز
درساژ انفرادی
جزئیات
 نادین کپلمان با اسب فاربنفرو
آلمان (GER)
 بئاتریس فرر-سالات با اسب بووله
اسپانیا (ESP)
 اولاً زالتزگبر با اسب راستی
آلمان (GER)
درساژ تیمی
جزئیات
 آلمان (GER)
نادین کپلمان با اسب فاربنفرو
اولاً زالتزگبر با اسب راستی
Klaus Husenbeth on Picollino
ان-کاترین لینزنهاف با اسب رنوآر-یونیسف
 ایالات متحده آمریکا (USA)
دبی مک‌دونالد با اسب برنتینا
لیسا ویلکاکس با اسب رلونت
Susan Blinks on Flim Flam
Guenter Seidel on Nikolaus
 اسپانیا (ESP)
بئاتریس فرر-سالات با اسب بووله
Rafael Soto on Invasor
Juan Antonio Jimenez on Guizo
Ignacio Rambla on Granadero
ارابه رانی انفرادی
جزئیات
 Ijsbrand Chardon
هلند (NED)
 Christoph Sandmann
آلمان (GER)
 Tomas Eriksson
سوئد (SWE)
ارابه رانی تیمی
جزئیات
 هلند (NED)
Ijsbrand Chardon
Mark Weusthof
Ton Monhemius
 ایالات متحده آمریکا (USA)
Tucker Johnson
Chester Weber
James Fairclough
 آلمان (GER)
Christoph Sandmann
Rainer Duen
Michael Freund
انفرادی استقامت
جزئیات
 امارات متحده عربی
امارات متحده عربی (UAE)
 Antonio Rosi on Alex Raggio di Sole
ایتالیا (ITA)
 Sunny Demedy on Castlebar Treaty
فرانسه (FRA)
استقامت تیمی
جزئیات
 فرانسه (FRA)
Emmanuelle Bellefroid on Antinea de Nau
Jean-Philippe Frances on Djellab
Sunny Demedy on Castlebar Treaty
Maya Killa Perringerard on Varoussa
 ایتالیا (ITA)
Roberto Busi on Al Jasir
Antonio Rosi on Alex Raggio di Sole
Fausto Fiorucci on Faris Jabar
Mario Cutolo on Zyad el Asii
 استرالیا (AUS)
Kristie McGaffin on Castelbar Macleod
Penelope Toft on Bremervale Justice
Meg Wade on Castelbar Treaty
Susan Crockett on Jonah
ایونتینگ انفرادی
جزئیات
 Jean Teulère on Espoir de la Mare
فرانسه (FRA)
 Jeanette Brakewell on Over To You
بریتانیای کبیر (GBR)
 Piia Pantsu on Ypäjä Karuso
فنلاند (FIN)
ایونتینگ تیمی
جزئیات
 ایالات متحده آمریکا (USA)
John Williams on Carrick
Kimberly Vinoski on Winsome Adante
David O'Connor on Giltedge
Amy Tryon on Poggio II
 فرانسه (FRA)
Cédric Lyard on Fine Merveille
Jean Teulère on Espoir de la Mare
Jean-Luc Force on Crocus Jacob
Didier Courrèges on Free Style
 بریتانیای کبیر (GBR)
Jeanette Brakewell on Over To You
Pippa Funnell on Supreme Rock
William Fox-Pitt on Tamarillo
Leslie Law on Shear H20
پرش با اسب انفرادی
جزئیات
 Dermott Lennon on Liscalgot
جمهوری ایرلند (IRL)
 Eric Navet on Dollar du Murier Hits de Seine
فرانسه (FRA)
 Peter Wylde on Fein Cera
ایالات متحده آمریکا (USA)
پرش با اسب تیمی
جزئیات
 فرانسه (FRA)
Eric Levallois on Diamont de Semilly Ecolit
Reynald Angot on Tlaloc
Gilles Bertrán de Balanda on Crocus Graverie
Eric Navet on Dollar du Murier Hits de Seine
 سوئد (SWE)
Peter Eriksson on VDL Cardento
Royne Zetterman on Richmont Park
Helena Lundbäck on Utfors Mynta
Malin Baryard on H&M Butterfly Flip
 بلژیک (BEL)
Philippe Lejeune on Nabab de Reve
Stanny van Paesschen on O da Pomme
Peter Postelmans on Oleander
Jos Lansink on AK Caridor Z
رینینگ انفرادی
جزئیات
 Shawn Flarida on San Jo Freckless
ایالات متحده آمریکا (USA)
 Tom McCutcheon on Conquistador Whiz
ایالات متحده آمریکا (USA)
 Shawna Sapergia on Pretty Much Eagle
کانادا (CAN)
رینینگ تیمی
جزئیات
 ایالات متحده آمریکا (USA)
Tom McCutcheon on Conquistador Whiz
Scott McCutcheon on Inwhizable
Shawn Flarida on San Jo Freckless
Craig Schmersal on Tidal Wave Jack
 کانادا (CAN)
François Gauthier on Ghost Buster Baby
Jason Grimshaw on Listo Pollito Lena
Shawna Sapergia on Pretty Much Eagle
Patrice St-Onge on Slip Me Another Kiss
 ایتالیا (ITA)
Dario Carmignani on Frozen Sailor
Adriano Meacci on Jodi Tamara
Nic Cordioli on RS Little Red Jaba
Marco Manzi on Spanish Snapper
والتینگ مردان
جزئیات
 Matthias Lang on Farceur Breceen
فرانسه (FRA)
 Gero Meyer on Kolumbus
آلمان (GER)
 Devon Maitozo on Abu Dhabi
ایالات متحده آمریکا (USA)
والتینگ زنان
جزئیات
 Nadia Zulow on Rubins Universe
آلمان (GER)
 Rikke Laumann on Milano
دانمارک (DEN)
 Ines Juckstow on Dallmers Little Foot
آلمان (GER)
والتینگ تیمی
جزئیات
 آلمان (GER)  سوئیس (SUI)  سوئد (SWE)

تعداد مدالها[ویرایش]

کشور طلا نقره برنز مجموع
1  آلمان 4 2 3 9
2  فرانسه 4 2 1 7
3  ایالات متحده آمریکا 3 3 2 8
4  هلند 2 2
5  جمهوری ایرلند 1 1
 امارات متحده عربی 1 1
7  ایتالیا 2 1 3
8  سوئد 1 2 3
9  کانادا 1 1 2
 بریتانیای کبیر 1 1 2
 اسپانیا 1 1 2
12  دانمارک 1 1
 سوئیس 1 1
14  استرالیا 1 1
Flag of Belgium.svg بلژیک 1 1
 فنلاند 1 1

یادداشت: تعداد مدال‌ها بر مبنای تعداد مجموع مدال‌ها دسته‌بندی است؛ بنابراین مجموع مدالهای نقره و سپس مجموع برنز و سپس به صورت الفبا است.