الگو:بدون عنوان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

[عنوان مشخص نیست]

توضیحات الگو[نمایش] [ویرایش] [تاریخچه] [پاکسازی]

این یک الگوی تمیزکاری درون‌خطی است که برای مشخص‌کردن یادکردهای ناکاملی که عنوانشان مشخص نیست یا از عنوان نادرستی استفاده کرده‌اند به کار می‌رود. این الگو از کاربران دیگر می‌خواهد عنوان را اصلاح کنند یا دست کم مشخص کنند که اطلاعاتی در مورد عنوان وجود خارجی ندارد.

در بسیاری از موارد ابزارهای خودکار (ربات‌ها) عنوان پیوندها را از روی برچسب <title>...</title> در صفحه‌های وب تشخیص می‌دهند که ممکن است اشتباه باشد زیرا بسیاری از صفحه‌ها به جای مشخص کردن عنوان مطلب در این برچسب، عنوان وبگاه را تکرار کرده‌اند، در دسته از وبگاه‌ها معمولاً عنوان اصلی در برچسب <h1>...</h1> یا جای دیگری از صفحه آمده است. در اینگونه موارد می‌توان از این الگو برای مشخص کردن عنوان نادرست استفاده کرد.

گاهی هم عنوان مطالب بر اثر رونوشت‌برداری از یک یادکرد دیگر اشتباه می‌شود، مثلاً ممکن است نویسنده پس از کپی یادکرد از یک محل دیگر پیوند، تاریخ و دیگر موارد آن را اصلاح کند ولی فراموش کند عنوان را تغییر دهد.

از دیگر کاربردهای این الگو در محل‌هایی است که عنوان به دلایلی کوتاه یا به کلی فراموش شده است. نمونه‌ای از این دست یادکرد می‌تواند یادکردهایی مانند این باشد: «جانسون، ۲۰۰۱» (بدون هیچگونه اطلاعات دیگری).

اگر یادکرد مشخص‌شده بنا به دلایل دیگری نامناسب است، آنگاه باید به جای این الگو از الگوهای مناسب مانند {{مدرک}}‌، {{مشکوک}}، {{مورد مناقشه}} و… استفاده کرد.

استفاده[ویرایش]

این الگو را هرگز [[وپ:جا|جانشین}} مکنید.

در الگوهای یادکرد می‌توانید این الگو را در مقابل پارامتر عنوان بنویسید: |عنوان={{بدون عنوان}}

جستارهای وابسته[ویرایش]