اسلایم

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اسلایم
Green Slime.JPG
گونهاسباب بازی جدید و نوآورانه
شرکتمتل
دسترس‌پذیری1976–
موادصمغ گوار, PVA glue
شعاراسلایم

اسلایم یک محصول در رده اسباب بازی است که اولین بار توسط شرکت متل (شرکت) ساخته شد. این محصول برای اولین بار دردر فوریه ۱۹۷۶ به بازار معرفی شد و در سطل زباله پلاستیکی تهیه و فروخته می شد. [۱] این ماده متشکل از یک ماده چسبناک غیرسمی و نرم و شکل پذیر و به رنگ سبز لجنی بود که در ابتدا از صمغ گوار ساخته می شد. [۲] تغییرات مختلف اسلایم در طی سال های بعد تولید و عرضه شد، از جمله اسلایم حاوی حشرات، مردمک چشم و کرم پلاستیکی بود.

اسلایم

چگونگی نگهداری اسلایم[ویرایش]

بعد از درست کردن اسلایم باید طوری آن را نگهداری کرد که تازه بماند و هوا به آن نفوذ نکند، برای نگهداری از اسلایم چند روش وجود دارد:

 1. استفاده از پلاستیک های زیپی: اسلایم را درون پلاستیک زیپی قرار داده، سعی کنید پلاستیکی انتخاب می کنید نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک، بلکه به اندازه اسلایم باشد. هوا را از پلاستیک خارج کرده و سریعاً زیپ پلاستیک را ببندید. سپس برای افزایش عمر بیشتر اسلایم آن را درون یخچال قرار دهید تا روند نفوذ و رشد باکتری ها را کند نماید.
 2. استفاده از ظرفی که هوا به آن نفوذ نکند. ظرفی مثل ظرف غذا یا شیشه های مربا انتخاب کنید و اسلایم را در آن قرار دهید. می توانید اسلایم را ابتدا در پلاستیک گذاشته و سپس در ظرف قرار دهید.

نکته مهم که باید در نظر داشت این است که خمیر جادویی اسلایم را از سطوح کثیف دور نگه داشت. به عنوان مثال اگر اسلایم روی سطح خاکی بیفتد، باید آن را دور انداخت. حتماً باید قبل از استفاده از اسلایم دست ها را با صابون و آب شست تا باکتری های موجود در دست ها اسلایم را خراب نکند. بعد از استفاده از اسلایم نیز دست ها را بشویید. [۳]

انواع اسلایم:

 1. بلک لایت
 2. اسلایم شب تاب|شب تاب
 3. برفی
 4. متالیک
 5. مات
 6. خامه ای
 7. اکلیلی
 8. کهکشانی
 9. شفاف

پیوند به بیرون[ویرایش]

 1. اسلایم[پیوند مرده] چیست؟ تعریف اسلایم و آشنایی با برخی از انواع اسلایم ها. دلسا. 22 آذر 1398[پیوند مرده]
 2. Guar Gum Slime, by David A. Katz
 3. اسلایم[پیوند مرده] چیست؟ موارد کاربرد و نکات مهم در بازی با خمیر اسلایم. دلسا. 22 آذر 1398