ادوارد لاربی بارنز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

599 Lexington, خیابان، شهر نیویورک، ۱۹۸۶

ادوارد لاربی بارنز (۲۲ آوریل ۱۹۱۵–۲۲ سپتامبر ۲۰۰۴) یک معمار ایالات متحده آمریکا بود.

بارنزدر ایالت ایلینوی شهر شیکاگو در خانواده‌ای که به توصیف خودش "متعصب و پیرو کلیسای اسقف هستند "متولد شد که متشکل از سیسیل بارنز، یک وکیل، و مارگارت ایر بارنز، دریافت کننده جایزه پولیتزر برای رمان سال شکوه، می‌باشد. بارنز در سال ۱۹۳۸ پس از مطالعه زبان انگلیسی و تاریخ هنر و قبل از تغییر رشته به معماری از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شد، سپس در اکادمی میلتون قبل از بازگشت به هاروارد برای مطالعه بیشتر تحت نظر والتر گروپیوس و مارسل برور تدریس کرد. او در سال ۱۹۴۲ از مدرسه طراحی هاروارد فارغ‌التحصیل شد و در طول جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی خدمت گذاری کرد. پس از جنگ در لس انجلس برای هنری دریفوس کارمیکرد وبرای تولید انبوه خانه ها، نمونه اولیه طراحی می‌کرد.

بارنز در سال ۱۹۴۹ «شرکت همکاران ادوارد لاربی بارنز» را در منهتن تأسیس کرد. بارنز در طول دورهٔ طولانی کاری اش-همراه با همسرش مری بارنز که طراح داخلی بود- ساختمان‌های اداری، موزه‌ها، باغ‌های گیاه‌شناسی، خانه‌های شخصی، کلیساها، مدارس، اردوگاه‌ها، دانشکده‌ها، محوطه دانشگاهی وخانه سازی طراحی کردند. بسیاری از ساختمان‌های او که شامل موزه هنر دالاس، مرکز هنر واکر و ساختمان ای بی ام در ۵۹۰ خیابان مدیسون در منهتن به صورت گسترده شناخته شده‌اند.

در طول سال‌ها او همچنین در دانشگاه هاروارد، انستیتو پرت و دانشگاه ویرجینیا تدریس کرد و به عنوان عضوی از «مجلس طراحی شهری نیویرک» و به عنوان معاون رئیس در «اکادمی امریکایی در رم» خدمت کرد. در سال ۱۹۶۲ بارنز به عنوان عضو مشاور و در سال ۱۹۷۴ به عنوان عضو رسمی در اکادمی بین‌المللی طراحی منتخب شد. او در سال ۱۹۷۸ به عنوان همکار در فرهنگستان هنر و علوم آمریکا منتخب شد. در سال ۲۰۰۷ او توسط با ارزش‌ترین جایزه مؤسسه معماران آمریکا، مدال طلایی ای ای ای، قدردانی پس از مرگ شد. او همچنین مدال توماس جفرسون در معماری، مدال ۳۵۰ امین سالگرد دانشگاه هاروارد، و حدود ۴۰ جایزه دیگر را دریافت کرد. مدرسه هنر هیستک مانتین او جایزه ۲۵۵ ساله ی ای آی ای را برد. او در شهر کوپرتینو کالیفرنیا درگذشت.

پروژه‌های منتخب[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. "The Bass Library Grand Opening" (PDF). no•ta be•ne: News from the Yale Library. 22 (2): 1. Fall 2007. Retrieved 1 April 2015.
  2. Daivs, Marion (6 Aug 2005). "Brown to buy Old Stone Bank Building for $31.5M". Providence Business News. Retrieved 1 April 2015.

پیوند به بیرون[ویرایش]