احضار (مجموعه نمایش خانگی)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
احضار
Ehzar.jpg
پوستر رسمی سریال احضار
ژانرترسناک
نویسندهمحسن سرتیپی
بابک کایدان
کارگردانرامین عباسی‌زاده
بازیگرانالهه جعفری
شهریار ربانی
کیمیا ملایی
آرش مهاجر
نازنین کیوانی
سلیمه رنگزن
موسیقی متنآریا عظیمی‌نژاد
کشور سازنده ایران
زبان‌(های) اصلیفارسی
تعداد فصل‌ها۱
تعداد قسمت‌ها۱۱
تولید
تهیه‌کننده اجراییشهاب کاظمی
تهیه‌کنندهرامین عباسی‌زاده
مدت۵۰ دقیقه
انتشار
شبکه اصلیشبکه نمایش خانگی
اولین نمایش در۱۹ دی ۱۳۹۷
پیوند به بیرون
[ehzarseries.com وبگاه]

احضار یک سریال ایرانی در ژانر ترسناک به تهیه کنندگی و کارگردانی رامین عباسی زاده است که به صورت هفتگی در شبکه نمایش خانگی توزیع می شود.
احضار اولین سریال ترسناک ایران است.[نیازمند منبع] این سریال از ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷، چهارشنبه ها در شبکه‌ نمایش‌ خانگی از طریق موسسه گلرنگ رسانه و سامانه ویدئوی درخواستی فیلیمو پخش میشود.مدت زمان هر قسمت حدودا ۵۰ دقیقه است.این سریال همچنین منطبق با آموزه های همذات‌ پندارانه شرقی از مواجهه با ارواح و اجنه است.تهیه و تولید این سریال نزدیک به سه سال زمان برده است. به نقل از روزنامه وطن امروز مورخه ۲۳ خرداد ۹۸، راش های قسمت های ۹ تا ۱۱ (قسمت آخر) توسط تهیه‌کننده در اختیار پخش کننده قرار نگرفته و به همین دلیل در حالت نا تمام قرار گرفته است. پیرو این موضوع سرپرست شبکه نمایش خانگی از محرومیت تهیه کننده در تولید در هر فیلم دیگری در صورت عدم پخش قسمت های باقیمانده، در این رسانه خبر داده است.

داستان[ویرایش]

گیسو و امیر زن و شوهر هستند و زندگی خوبی را دارند . اما دقیقا در روزی که گیسو می خواهد با مهمانی گرفتن و دادن خبر حامله بودن اش به امیر متوجه می شود که امیر به او خیانت کرده و به سراغ صمیمی ترین دوست گیسو ، پروا رفته است . او از یکی دیگر از دوستانش که سینا نام دارد درخواست کمک می کند . سینا به او پیشنهاد می دهد که خود را به مردن بزند و مدت طولانی ای وانمود کند که مرده و خود را در خانه حبس کند . در این چند سال مخفی بودن بچه ی او به دنیا می آید ، او دیوانه می شود ، شخصیت هایی به اسم ساغر ، شفا ، فریبرز ، و خیرون برای خودش درست می کند و با آنها صحبت می کرد . بعد از ۷ سال او به عنوان یک روح متحرک به سراغ امیر و پروا می رود و آنها را می ترساند و شکنجه می دهد ....

بازیگران[ویرایش]

برنامه پخش در شبکه نمایش خانگی[ویرایش]

قسمت تاریخ
اول ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
دوم ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
سوم ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
چهارم ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
پنجم ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
ششم ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
هفتم ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
هشتم ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
نهم ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
دهم ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
یازدهم ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

https://www.mehrnews.com/news/4508463/توزیع-اولین-قسمت-احضار-در-شبکه-نمایش-خانگی