آندره فرانکوین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
آندره فرانکوین
FranquinCU1.jpg
زادهٔ۳ ژانویهٔ ۱۹۲۴
ایتربیئک
درگذشتهٔ۵ ژانویهٔ ۱۹۹۷ (۷۳ سال)
سن-لوران-دو-ور
ملیتبلژیک
فعالیتنویسنده, هنرمند
آثار مهم
Spirou et Fantasio
Gaston
Idées noires
Marsupilami
امضا
Franquin's signature

آندره فرانکوین (فرانسوی: André Franquin‎; فرانسوی: [fʁɑ̃kɛ̃])؛ (۳ ژانویهٔ ۱۹۲۴ – ۵ ژانویهٔ ۱۹۹۷) یک هنرمند کمیک با نفوذ اهل بلژیک بود که برای خلاقیتش در گاستون و مارسوپیلامی شناخته شده‌است. او همچنین کمیک استریپ اسپیرو و فانتازیو را از سال ۱۹۴۷ تا ۱۹۶۹ در دوره‌ای که بسیاری آن را عصر طلایی می‌دانند تولید کرد.

زندگی نامه

فرانکوین در سال به دنیا آمد اتربیک در سال 1924 اگرچه او از سنین پایین نقاشی را شروع کرد ، اما اولین استعداد های واقعی نقاشی خود را در آنجا دید olecole Saint-Luc در سال 1943. یک سال بعد ، مدرسه مجبور شد تعطیل شود جنگ و سپس Franquin توسط Compagnie Belge d'Animation | CBA ، یک استودیوی انیمیشن کوتاه مدت در بروکسل ساخت. او در آنجا بود که با برخی از همکاران آینده خود ملاقات کرد: موریس دو بویر (موریس ، خالق لوک خوش شانس ) ، پیر کولیفورد (پیو ، خالق اسمورف ها ) ، و ادی پاپه. سه نفر از آنها (منهای پیو) توسط استخدام شدند دوپوی در سال 1945 ، به دنبال مرگ CBA. پیو ، هنوز خیلی جوان ، فقط هفت سال بعد آنها را دنبال می کرد.

فرانکوین شروع به کشیدن جلد و کارتون برای لو موستیک، یک مجله هفتگی درباره رادیو و فرهنگ.او همچنین برای پلین جئو کار کرد ، یک ماه پیشاهنگی.

در این مدت ، مربیگری موریس و فرانكوین را جوزف ژیلین (جیجه ) ، که بخشی از خانه خود را به فضای کاری برای این دو هنرمند طنز جوان و ارائه داده بودند. جیژ در حال تولید بسیاری از کمیک هایی بود که در کمیک های فرانسوی-بلژیکی مجله اسپیرو ، از جمله سری گل سرسبد آن اسپیرو و فانتاسیو. از تیمی که او در پایان جنگ جمع کرده بود اغلب نامیده می شود

(باند "باند چهار") ، و سبک گرافیکی که آنها با هم توسعه می دهند بعداً نامیده شد مدرسه مارسینل, مارسینل در حومه شهر صنعتی شارلوا در جنوب بروکسل جایی که ناشر اسپیرو ، دوپوئیس ، در آنجا واقع شده بود.

جیجه عبور کرد اسپیرو و فانتاسیو نوار به Franquin ، پنج صفحه از ساخت Spirou et la maison préfabriquée ، و از اسپیرو شماره 427 که در 20 ژوئن 1946 منتشر شد ، Franquin جوان مسئولیت خلاقیت این مجموعه را بر عهده داشت.[2] برای بیست سال آینده ، Franquin به طور عمده نوار را ابداع کرد ، خطوط داستانی طولانی تر و دقیق تر و گالری بزرگی از شخصیت های برجسته ایجاد کرد.

قابل توجه ترین در میان این است مارسوپیلامی ، موجودی شبیه میمون خیالی. الهام از Marsupilami بسیار طولانی ، پیش گرم دم از تصور زائده ای برای افراد مشغول به وجود آمد تراموا رهبران Franquin و همکارانش اغلب در راه کار با آنها روبرو می شوند.

این حیوان بخشی از بلژیک و فرانسه شده است فرهنگ عامه ، و کارتون ها ، کالاها و از سال 1989 به بعد یک مجموعه کتاب های مصور را به وجود آورده است. این کارتون ها جذابیت آن را برای کشورهای انگلیسی زبان بیشتر کرده است.

منابع[ویرایش]