ویکی‌پدیا:صفحات آبشاری محافظت‌شده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

هر الگویی را در این صفحه قرار بدهم به طور خودکار محافظت می‌شود این کار نسبت به محافظت مستقیم مزایایی دارد مثلا تمام الگوهای درون آن الگو هم محافظت می‌شوند و بیشتر برای محکم کاری است. نمونه هم در ویکی‌پدیای انگلیسی زیاد است مثلا این یا این

جستجو در ویکی‌انبار در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ صفحات آبشاری محافظت‌شده موجود است.

پرچم ?در گاه‌شماری‌های دیگر
هجری خورشیدی ۶۲۲ BP – ۶۲۱ BP
هجری قمری ۶۴۱ BH – ۶۴۰ BH
میلادی
کبیسه است؟ خیر
از تاریخ پیدایش رم ۷۵۳
ارمنی N/A
بهائی -۱۸۴۴ – -۱۸۴۳
بربری ۹۵۰
بودایی ۵۴۴
برمه‌ای -۶۳۸
رومی ۵۵۰۸ – ۵۵۰۹
قبطی -۲۸۴ – -۲۸۳
اتیوپیایی -۸ – -۷
عبری [[ خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «{» (سال عبری) | خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «{» ]] – [[ خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «{» (سال عبری) | خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «{» ]]
هندی
 - ویکرم سموت ۵۵ – ۵۶
 - گاه‌شماری ملی هند N/A
 - کالی یوگا ۳۱۰۱ – ۳۱۰۲
هولوسین ۱۰۰۰۰
کره‌ای ۲۳۳۳
تایلندی ۵۴۳

مقالهٔ برگزیده

Kaiserpinguine mit Jungen.jpg

پنگوئن امپراتور بلندترین و سنگین‌وزن ترین گونه زنده پنگوئن در جهان است که در قطب جنوب زندگی می‌کند. این پرنده به همراه پنگوئن پادشاه دو عضو سرده پنگوئن‌های بزرگ را تشکیل می‌دهند.

با داشتن وزن میانگینی بیشتر از ۴۰ کیلوگرم، پنگوئن امپراتور در میان سنگین‌ترین پرندگان جهان قرار دارد. رنگ بدن آن‌ها به صورت سفید در جلوی بدن و روی سینه، سیاه در پشت و روی دم و سر، و زرد کم‌رنگ در بالای سینه و پایین سر تا زرد پررنگ‌تر در نزدیکی و دور گوش‌ها است. این رنگ‌آمیزی نه تنها به آن‌ها کمک می‌کند تا به استتار در برابر شکارچیان دریایی همچون نهنگ قاتل بپردازند، بلکه در فصل جفت‌گیری نیز به آنها کمک می‌کند تا جنس مخالف خود را بهتر جذب کنند. این پرندگان توانایی پرواز ندارند و بال‌هایشان را برای شیرجه در آب و گرفتن سریع ماهی‌ها به کار می‌برند. پرهای این پنگوئن به آن اجازه زندگی در شرایط بسیار سرد قطبی را می‌دهد.

آن‌ها در فصل زمستان قطب جنوب تخم‌گذاری می‌کنند و هر دو جفت نر و ماده در نگهداری از تخم و جوجه به هم یاری می‌رسانند. پنگوئن‌های امپراتور به صورت فصلی تک‌همسر هستند و بیشتر آن‌ها در سال‌های بعد به سراغ زوج‌های جدید می‌روند. عمر متوسط این پنگوئن‌ها ۲۰ سال است؛ هر چند مشاهدات نشان داده‌است که برخی از آن‌ها ممکن است تا ۵۰ سال هم عمر کنند. به تازگی بقای این جانوران در طبیعت در معرض تهدید گرمایش جهانی قرار گرفته و تخمین زده می‌شود که تا پایان سده ۲۱ میلادی تعدادشان به شدت کاهش پیدا کند.
ادامه...

دربارهٔ ویکی‌پدیا

ویکی‌پدیا دانشنامه‌ای اینترنتی با بیش از ۲۸۰ زبان با محتوای آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کس که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مقاله‌های آن را ویرایش کند.

هدف ویکی‌پدیا آفرینش و انتشار جهانی یک دانشنامهٔ آزاد به تمامی زبان‌های زندهٔ دنیاست. با رشد روزافزون این دانشنامه گردانندگان آن در بنیاد ویکی‌مدیا چندین پروژهٔ مشابه دیگر همچون ویکی‌واژه، ویکی‌کتاب، ویکی‌گفتاورد، ویکی‌خبر، ویکی‌دانشگاه، ویکی‌سفر، ویکی‌داده و ویکی‌گونه را پدید آوردند.

ویکی‌پدیای فارسی پس از دو سال از شروع پروژهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی در آذر ۱۳۸۲ (دسامبر ۲۰۰۳) فعالیت خود را آغاز کرد و به کمک تلاش و کوشش شبانه‌روزی علاقه‌مندان رشد فرهنگ و ادب فارسی، اکنون در ردهٔ نوزدهم ویکی‌پدیاها قرار دارد و همچنین بزرگترین ویکی‌پدیا در میان زبان‌های خاورمیانه و زبان‌های راست به چپ و بزرگترین دانشنامهٔ فارسی است. ویکی‌پدیای فارسی هم اکنون (۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ خورشیدی) ۳۸۶٬۹۸۹ نوشتار دارد.


برای اطلاعات بیشتر ... ویکی‌پدیا فارسی، دربارهٔ ویکی‌پدیا

یادبودها

امروز: پنجشنبه، ۲۴ آوریل ۲۰۱۴ میلادی برابر ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ هجری خورشیدی

Charge of the Rough Riders at San Juan Hill.JPG

روز جمهوری در گامبیا

رویدادها
زادروزها
درگذشت‌ها

روز بعد: ۲۵ آوریل – روز قبل: ۲۳ آوریل

آیا می‌دانستید که ...؟

Damavand Frozen Waterfall.JPG

درون‌مایه

نگارهٔ برگزیدهٔ امروز

گل آصف السلطنه

گل آصف السلطنه یک گونه گلدار از تیره کاسنیان می‌باشد. این گیاه بومی آفریقای جنوبی می‌باشد و به عنوان یک گیاه زینتی در باغ‌ها کاشته می‌شود و عمری کوتاه دارد.

عکاس: کاربر:World Trekker

دیگر پروژه‌های بنیاد ویکی‌مدیا

ویکی‌پدیا پروژه‌ای است از بنیاد غیر انتفاعی ویکی‌مدیا است که دارای تعدادی پروژهٔ چندزبانه و دارای محتویات آزاد با عناوین زیر است:

فراویکی
هماهنگ‌کنندهٔ پروژه‌های ویکی‌مدیا
ویکی‌انبار
انبار پرونده‌های چندرسانه‌ای عمومی
ویکی‌خبر
مرجع خبری با محتوای آزاد
ویکی‌داده ویکی‌داده
پایگاه دانش آزاد
ویکی‌کتاب
متون و کتابچه راهنماهای آزاد
ویکی‌گفتاورد
مجموعه‌ای از نقل قول‌ها
ویکی‌گونه
راهنمای گونه‌های زیستی
ویکی‌نبشته
متون پایه و مرجع آزاد
ویکی‌واژه
فرهنگ واژه‌ها و اصطلاح‌نامه

ویکی‌پدیا در زبان‌های دیگر

فهرست کامل • ارتباط با زبان‌های دیگر


توضیحات
منبع

پپپپپ

تاریخ
پدیدآور
اجازه‌نامه
(استفاده در جاهای دیگر)

پایین را ببینید.

//fa.wikipedia.org ۱۷ ۴ ۰۴ آوریل آوریل ۲۴ پنجشنبه ۲۰۱۴ ‏۰۷:۴۷ ۳۸۶٬۹۸۹ ۴۰۸٬۲۴۵ صفحات آبشاری محافظت‌شده ویکی‌پدیا 9059357