ویکی‌پدیا:صفحات آبشاری محافظت‌شده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

هر الگویی را در این صفحه قرار بدهم به طور خودکار محافظت می‌شود این کار نسبت به محافظت مستقیم مزایایی دارد مثلا تمام الگوهای درون آن الگو هم محافظت می‌شوند و بیشتر برای محکم کاری است. نمونه هم در ویکی‌پدیای انگلیسی زیاد است مثلا این یا این

جستجو در ویکی‌انبار در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ صفحات آبشاری محافظت‌شده موجود است.
  1. تغییر_مسیر الگو:داده‌های کشور
نیمه حفاظت شدهدر گاه‌شماری‌های دیگر
هجری خورشیدی ۶۲۲ BP – ۶۲۱ BP
هجری قمری ۶۴۱ BH – ۶۴۰ BH
میلادی
کبیسه است؟ خیر
از تاریخ پیدایش رم ۷۵۳
ارمنی N/A
بهائی -۱۸۴۴ – -۱۸۴۳
بربری ۹۵۰
بودایی ۵۴۴
برمه‌ای -۶۳۸
رومی ۵۵۰۸ – ۵۵۰۹
قبطی -۲۸۴ – -۲۸۳
اتیوپیایی -۸ – -۷
عبری [[ خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «{» (سال عبری) | خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «{» ]] – [[ خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «{» (سال عبری) | خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «{» ]]
هندی
 - ویکرم سموت ۵۵ – ۵۶
 - گاه‌شماری ملی هند N/A
 - کالی یوگا ۳۱۰۱ – ۳۱۰۲
هولوسین ۱۰۰۰۰
کره‌ای ۲۳۳۳
تایلندی ۵۴۳

مقالهٔ برگزیده

Fars attractions.jpg

استان فارس هفتمین استان از ۳۱ استان ایران است که در بخش جنوب این کشور واقع شده‌است. آب و هوای استان فارس در نقاط مختلف این استان به سه دسته کوهستانی، معتدل و گرم تقسیم می‌شود. این استان با مساحتی در حدود ۱۲۲٬۶۰۸ کیلومتر مربع، چهارمین استان بزرگ و با جمعیتی معادل ۴٬۵۲۸٬۵۱۳ نفر، بر طبق برآورد جمعیتی سال ۱۳۸۹ خورشیدی سازمان ملی آمار ایران، چهارمین استان پرجمعیت ایران به‌شمار می‌رود. بر اساس تقسیمات کشوری اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۰ خورشیدی، استان فارس به ۲۹ شهرستان، ۱۰۰ شهر، ۸۳ بخش و ۲۰۴ دهستان تقسیم شده‌است.

مرکز استان فارس، شهر شیراز است که بر طبق برآورد جمعیتی سال ۱۳۸۹ خورشیدی سازمان آمار ایران به همراه حومه خود، جمعیتی معادل ۱،۷۴۹،۹۲۶ نفر داشته که پرجمعیت‌ترین شهر این استان و ششمین شهر پرجمعیت کشور محسوب می‌شود. از دیگر شهرهای پرجمعیت این استان می‌توان به شهرهای مرودشت، جهرم،کازرون و فسا اشاره کرد.

در این استان، امروزه به جز اکثریت فارسی‌زبان اقوام مختلفی نیز در این استان زندگی می‌کنند؛ از جمله لرها،قشقایی‌ها، عرب خمسه و لک، که هر یک به گویش‌ها و زبان‌های مختلفی مانند فارسی، لری، لارستانی، قشقایی، سیوندی، دوانی، اردکانی، عربی و کهمره‌ای (بککی) سخن می‌گویند.

منابع مهم اقتصادی استان فارس بر پایه کشاورزی و دامداری، شهرک‌های مختلف صنعتی، پالایشگاه‌ها، صنایع پتروشیمی و نیروگاه‌های مختلف بنا شده‌است. این استان با وجود جاذبه‌های متعدد تاریخی، طبیعی و مذهبی، یکی از مراکز مهم گردشگری ایران است. همچنین تعدادی از مراکز مهم دانشگاهی ایران در این استان واقع شده‌است.

ادامه...

دربارهٔ ویکی‌پدیا

ویکی‌پدیا دانشنامه‌ای اینترنتی با بیش از ۲۸۰ زبان با محتوای آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کس که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مقاله‌های آن را ویرایش کند.

هدف ویکی‌پدیا آفرینش و انتشار جهانی یک دانشنامهٔ آزاد به تمامی زبان‌های زندهٔ دنیاست. با رشد روزافزون این دانشنامه گردانندگان آن در بنیاد ویکی‌مدیا چندین پروژهٔ مشابه دیگر همچون ویکی‌واژه، ویکی‌کتاب، ویکی‌گفتاورد، ویکی‌خبر، ویکی‌دانشگاه، ویکی‌سفر، ویکی‌داده و ویکی‌گونه را پدید آوردند.

ویکی‌پدیای فارسی پس از دو سال از شروع پروژهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی در آذر ۱۳۸۲ (دسامبر ۲۰۰۳) فعالیت خود را آغاز کرد و به کمک تلاش و کوشش شبانه‌روزی علاقه‌مندان رشد فرهنگ و ادب فارسی، اکنون در ردهٔ نوزدهم ویکی‌پدیاها قرار دارد و همچنین بزرگترین ویکی‌پدیا در میان زبان‌های خاورمیانه و زبان‌های راست به چپ و بزرگترین دانشنامهٔ فارسی است. ویکی‌پدیای فارسی هم اکنون (۱۰ شهریور ۱۳۹۳ خورشیدی) ۴۱۹٬۹۲۶ نوشتار دارد.


برای اطلاعات بیشتر ... ویکی‌پدیا فارسی، دربارهٔ ویکی‌پدیا

یادبودها

امروز: دوشنبه، ۱ سپتامبر ۲۰۱۴ میلادی برابر ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ هجری خورشیدی

RMS Titanic 3.jpg
رویدادها
زادروزها
درگذشت‌ها

روز بعد: ۲ سپتامبر – روز قبل ۳۱ اوت

آیا می‌دانستید که ...؟

Flower jtca002.jpg

درون‌مایه

نگارهٔ برگزیدهٔ امروز

خوابگاه اردوگاه مرگ بوخن‌والد

امروز اول سپتامبر سالروز آغاز جنگ جهانی دوم است.
تصویر، بردگان کارگر یهودی را در اردوگاه مرگ بوخن‌والد در نزدیکی ینا در آلمان نشان می‌دهد.

تاریخ عکس: ۱۶ آوریل ۱۹۴۵

دیگر پروژه‌های بنیاد ویکی‌مدیا

ویکی‌پدیا پروژه‌ای است از بنیاد غیر انتفاعی ویکی‌مدیا است که دارای تعدادی پروژهٔ چندزبانه و دارای محتویات آزاد با عناوین زیر است:

فراویکی
هماهنگ‌کنندهٔ پروژه‌های ویکی‌مدیا
ویکی‌انبار
انبار پرونده‌های چندرسانه‌ای عمومی
ویکی‌خبر
مرجع خبری با محتوای آزاد
ویکی‌داده ویکی‌داده
پایگاه دانش آزاد
ویکی‌کتاب
متون و کتابچه راهنماهای آزاد
ویکی‌گفتاورد
مجموعه‌ای از نقل قول‌ها
ویکی‌گونه
راهنمای گونه‌های زیستی
ویکی‌نبشته
متون پایه و مرجع آزاد
ویکی‌واژه
فرهنگ واژه‌ها و اصطلاح‌نامه

ویکی‌پدیا در زبان‌های دیگر

  • بیش از ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ نوشتار


  • بیش از ۴۰۰٬۰۰۰ نوشتار


  • بیش از ۲۰۰٬۰۰۰ نوشتار


  • بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ نوشتارتوضیحات
منبع

پپپپپ

تاریخ
پدیدآور
اجازه‌نامه
(استفاده در جاهای دیگر)

پایین را ببینید.

//fa.wikipedia.org ۳۶ ۱ ۰۹ سپتامبر سپتامبر ۱ دوشنبه ۲۰۱۴ ‏۰۷:۲۰ ۴۱۹٬۹۲۶ ۴۳۳٬۰۵۴ صفحات آبشاری محافظت‌شده ویکی‌پدیا 9059357