ادوارد کالن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
رابرت پتینسون بازیگر نقش ادوارد کالن

ادوارد آنتونی مایسن کالِن یک شخصیت تخیلی در کتاب گرگ و میش (شفق) است و یکی از ۲ شخصیت اصلی داستان است. نقش ادوارد کالن در سری فیلم های گرگ و میش را رابرت پتینسون بازی کرده است.

ادوارد کالن در ۲۰ ژوئن سال ۱۹۰۱ در واشنگتن به دنیا آمد.[۱] او در سن ۱۷ سالگی به بیماری آنفلونزا دچار شد. پدر او در همان موج اول آنفلونزا کشته شد ولی ادوارد به همراه مادرش در بیمارستانی که کارلایل پزشک آن بود بستری شد. کارلایل که خون آشام بود به درخواست مادر ادوارد، ادوارد را در سال ۱۹۱۸ به خون آشام تبدیل کرد. ادوارد سال‌های زیادی با کارلایل زندگی کرد و در این مدت اِزمه، اِمِت، رزالی، آلیس و جاسپر به خانواده افزوده شدند.

پس از گذشت حدود ۱۰۰ سال از زندگی ادوارد او با بلا سوان آشنا شد، که یک انسان بود. بلا با وجود اینکه متوجه شد که ادوارد یک خون آشام است او را دیوانه وار دوست داشت ادوارد نیز به شدت به او علاقه‌مند بود امّا برای آنکه او را از خطر دور نگه دارد او را ترک کرد.زمانی که به او به اشتباه خبر دادند بلا مرده به ایتالیا پیش خانوادهٔ ولتوری رفت و از آنها درخواست کرد او را بکشند ولی قبل از آنکه دست به تحریک خانواده ولتوری بزند بلا را برای نجات جان او به ایتالیا رفت و آنها به همراه آلیس کالن به فورکس بازگشتند. پس از اتفاق‌های بسیار، ادوارد و بلا با یکدیگر ازدواج کردند. در کتاب سوم جان بلا به خاطر خون آشامی به نام ویکتوریا به خطر می افتد اما سرانجام ادوارد او را می کشد. در کتاب آخر هم بلا وادوارد باهم ازدواج می کنند و بلا حامله می شود و پس از زایمان ادوارد او را با تزریق زهر خود به قلبش به یک خون آشام تبدیل کرد و آن‌ها صاحب دختری به نام رنسمی شدند. او نیمه انسان و نیمه خون آشام بود.همچنین آن‌ها با خاندان ولتری درگیر می شوند اما این مشکل به کمک دوستانشان برطرف می گردد.

منابع[ویرایش]