رستاخیز شیطان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
اسرار هیولایی
Demon Apocalypse
-DemonApocalypse.jpg
نویسنده دارن شان
ناشر انتشارات هارپرکالینز
ناشر فارسی: انتشارات قدیانی
تاریخ نشر ۱ اکتبر ۲۰۰۷
موضوع فانتزی، وحشت
زبان انگلیسی
سری دیموناتا

رستاخیز شیطان (به انگلیسی: Demon Apocalypse) جلد ششم مجموعه دیموناتا اثر دارن شان است و در ۱ اکتبر ۲۰۰۷ انتشار یافته‌است. داستان این جلد از زبان گروبز است و در آن برای اولین بار سه شخصیت اصلی داستان با هم دیدار می‌کنند.

داستان[ویرایش]

رستاخیز شیطان در ادامه جلد پنجم است، جایی که یونی سوان گروبز را با حربه از درویش جدا می‌کند و به هواپیما می‌برد تا به لردلاس تحویلش دهد. گروبز بعد از دیدن سلاخی انسان‌های دیگر، و تنها بودنش تسلیم می‌شود، اما ناگهان سوراخی در بدنه هواپیما ایجاد می‌شود، و از آن برانابوس گروبز را فراری می‌دهد. وی پس از آن به محل زندگی برانابوس رفته و با کرنلیوس فلک(کرنل) آشنا می‌شود.

پس از آن وقایع عجیبی را که برایش اتفاق افتاده را برای برانابوس و کرنل تعریف می‌کند(وقایع جلد پنجم). و بعد از آن به دلیل توانایی‌هایش برانابوس از او می‌خواهد دستیارش شود. پس از آن، برانابوس از وی می‌خواهد برای شکست یک شیطان با هم به دنیای دموناتا بروند. اما پس از رفتن به دموناتا، گروبز توانایی مبارزه با شیطان را ندارد و برانابوس او را برمیگرداند. به دلیل مساوی نبودن گذرزمان در دنیاهای مختلف، مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا برانابوس و کرنل از دنیای دموناتا برگردند. پس از آن یکی از مریدهای برانابوس به نام شارمیلا موخرجی، به محل قرار آنها آمده و گزارش هولناک باز شدن یک تونل از دنیای دموناتا و ورود شیاطین بزرگ و سلاخی انسان‌ها را به وی می‌دهند...


منابع[ویرایش]