بحث الگو:منظومه خورشیدی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

نام سیاره پلوتو را در برخی زبان‌ها (از جمله در زبان فرانسه) پلوتون می‌گویند (مثل زنو و زنون). جستجو در گوگل هم نشان می‌دهد که در فارسی بیشتر پلوتون نوشته می‌شود تا پلوتو. بنابراین عوض کردن نام پلوتون به پلوتو چندان لازم به نظر نمی‌رسد. Aliparsa 23:38, ۴ مارس ۲۰۰۶ (UTC)

بله در فارسی ریخت فرانسوی پلوتون بیشتر کاربرد دارد.همچنین کتابهای درسی هم اینچنین از این سیاره نام می‌برند.--Ariobarzan 23:41, ۴ مارس ۲۰۰۶ (UTC)

درخواست می‌کنم که"سامانه‌های خورشيدی" به "سامانه‌های ستاره‌ای" يا "سامانه‌های سياره‌ای" تغییر پیدا کند.کاوه خوشحال ۲۳:۱۷, ۲۵ اوت ۲۰۰۶ (UTC)

سیاره کوتوله پلوتو، سامانه خورشیدی[ویرایش]

به دلیل عدم دسترسی به منابع شخصی نمی توانم استناد کنم اما در اولین فرصت با ذکر تاریخ جلسه فرهنگستان زبان (و شاید شماره جلسه) خدمت شما عرض می کنم که عنوان پلوتو به جای پلوتون در زبان فارسی توسط فرهنگستان زبان که متولی تعیین لغات در ایران است را انتخاب و تصویب کرده است. ضمنا سامانه کلمه ای فارسی و خورشید نیز همچنین. به نظر من ضرورتی برای تغییر نام سامانه شمسی وجود ندارد. یاسر سلیمانی ۲۳:۳۷, ۲۷ دسامبر ۲۰۰۶ (UTC)

طالع بینی در الگوی سامانه ی خورشیدی؟[ویرایش]

آیا بهتر نیست مبحث "طالع بینی" از الگوی "سامانه ی خورشیدی" برداشته شود؟ با نگاه به اینکه این عنوان باید (یا بهتر است، یا حداقل به نظر من بهتر است) در الگوی شبه علم یا حداقل علوم غریبه قرار گیرد.

اپسیلون [ادیب آ. آبراموف] (بحث) ‏۲ ژانویهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۷:۵۸ (UTC)