فخرالسادات محتشمی‌پور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

نسخه‌ای که می‌بینید نسخه‌ای قدیمی از صفحه‌است که توسط Jeeputer (بحث | مشارکت‌ها) در تاریخ ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۱۰ ویرایش شده است. این نسخه ممکن است تفاوت‌های عمده‌ای با نسخهٔ فعلی بدارد.

فخرالسادات محتشمی‌پور
اطلاعات شخصی
زادهایران
حزب سیاسیجبهه مشارکت ایران اسلامی

فخرالسادات محتشمی‌پور عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی، وبلاگ نویس، همسر مصطفی تاج زاده سیاستمدار مشهور ایرانی است.[۱]

انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸

فخرالسادات محتشمی‌پور از فعالین سیاسی جنبش سبز پس از اعتراضات مردم ایران به نتایج انتخابات ریاست جمهوری (۱۳۸۸) می‌باشد.[۲] محتشمی‌پور البته در سالهای پیش از ۸۸ نیز به عنوان یک فعال اجتماعی و سیاسی و یکی از اعضای فعال جبهه مشارکت شخصیتی شناخته شده محسوب می‌شد. او در وبلاگ شخصی اش و نیز در شبکه‌های اجتماعی آن روزها از جمله پردیس من و فیسبوک و پیام‌رسان یاهو، در نوع خود در میان فعالان سیاسی و اجتماعی وابسته به نظام، نوآورانه به حساب می‌آمد.[نیازمند منبع] نقش فخرالسادات محتشمی‌پور در روزهای پس از وقایع ۱۳۸۸، به عنوان همسر یکی از بازداشت شدگان برجسته آن وقایع مصطفی تاج‌زاده و فعالیتی که در خبررسانی و همچنین پی‌گیری وضعیت و روند رسیدگی پرونده بازداشت شدگان انجام می‌داد، برجسته‌تر شد و نام وی از آن زمان، بیشتر در رسانه‌ها مطرح می‌شد.

بازداشت و اعتصاب غذا

او در اعتراضات جنبش سبز در ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ دستگیر شد. وی در فروردین ماه ۱۳۹۰ در بند انفرادی زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد و چند روز پس از اعتصاب غذا و پس از بیهوشی به بیمارستان منتقل شد.[۳]

زندان

او در دی ماه ۱۳۹۰ به اتهام سازماندهی خانواده زندانیان در جهت اقدامات اعتراضی، حضور در جلسات مجمع زنان اصلاح طلب و خانواده‌های زندانیان، دعوت افراد به تجمعات در جهت شکستن حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دیکتاتور و ظالم خطاب نمودن مسئولین حکومت جمهوری اسلامی به چهار سال زندان تعلیقی محکوم شد.[۴][نیازمند منبع]

فعالیت‌های اجتماعی

محتشمی‌پور همواره در رسانه‌های مجازی فعال بوده و در مقاطعی، نامه‌ها و پیغام‌های همسر زندانی خود مصطفی تاج‌زاده را که در ملاقات‌های او در زندان، از او شنیده‌بود، در رسانه‌ها منتشر می‌کرد.

زندگی شخصی

فخرالسادات محتشمی‌پور دخترعموی علی‌اکبر محتشمی‌پور است.[۵]

پانویس

  1. «جنبش راه سبز - فخرالسادات محتشمی پور به چهار سال حبس تعلیقی محکوم شد». بایگانی‌شده از اصلی در ۹ ژانویه ۲۰۱۲. دریافت‌شده در ۸ ژانویه ۲۰۱۲.
  2. BBC فارسی - ایران - تاجزاده: پرونده من و خانواده ام در دست مجتبی خامنه ای است
  3. فخرالسادات محتشمی پور چند روز پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد « سایت خبری تحلیلی کلمه»
  4. تحول سبز[پیوند مرده]
  5. ناگفته‌های صفار از رابطه فامیلی با تاج‌زاده[پیوند مرده]