گیرت هافستد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
گیرت هافستد
زاده ۲ اکتبر ۱۹۲۸ ‏(۹۰ سال)
ملیت هلند هلند
موقعیت‌های علمی
موضوع‌ها روان‌شناسی اجتماعی، انسان‌شناسی

جرارد هندریک هافستد (به انگلیسی: Gerard Hendrik Hofstede) متولد ۳ اکتبر ۱۹۲۸ در هارلم، جامعه شناس هلندی است که درباره نسبت و تعامل فرهنگ های ملی و فرهنگ های سازمانی مطالعاتی داشته است. او مولف چندین کتاب از جمله دستاوردهای فرهنگیو فرهنگ ها و سازمان ها، نرم‌افزار ذهن است که آنهارا باهمکاری فرزندش گرت یان هافستد نوشته است. مطالعات او نشان داده است که تجمع واجتماع افراد در قالب الگوهای فرهنگی منطقه ای و ملی است که رفتار افراد را در جوامع و سازمانها تحت تأثیر قرار می دهد و این امر درطول زمان ثابت می ماند.

الگوی هافستد برای ارزیابی فرهنگ[ویرایش]

هافستد با آخرین تحقیقات صورت گرفته طی سال های اخیر در نهایت شش بعد فرهنگی را در مطالعات خود از ارزشهای فرهنگی در سطح ملی بازشناسی کرده است می کند که این 6 بعد عبارتند از :«1-بعد فاصله قدرت یا همان شاخص(PDI- Power distance index)که بر گرایش اختیار تاکید دارد، 2-بعد ابهام گریزی یا دوری از عدم اطمینان یا همان شاخص(UAI-Uncertainty avoidance index)که به گرایش خطر پذیری تاکید دارد،3-بعد فردگرایی / جمع گرایی یا همان شاخص(IDV- Individualism vs collectivism)که بر گرایش شخصی تمرکز دارد،4-بعد مردخویی / زن خویی یا همان شاخص(MAS-Masculinity vs femininity)که قبلا" به نام مردسالاری /زن سالاری نامیده میشد و بر گرایش اعتماد به نفس و توفیق تاکید میورزد.5-بعد بلند مدت / کوتاه مدت یا همان شاخص (LTO- Long-term orientation vs short-term orientation)که بر نگرانی از آینده تاکید دارد.6- آخرین بعد نیز به خویشتن داری در مقابل بیقیدی یا همان شاخص (IND-Indulgence vs restraint)میباشد که بر لذت از زندگی و خوشی تاکید میورزد».مطالعات بعدی نیز نشان داد که این ابعاد درطول زمان تغییر نمی‌کنند[۱].

منابع[ویرایش]

  1. Hofstede, Geert (2010). Cultures and Organizations, Softwares of the mind. McGraw-Hill Education. ISBN 978-0-07177-015-6.