گورگوروث

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
گورگوروث
Gorgoroth 2011 in Rostock.jpg
اطلاعات
ملیت نروژ، سون اوگ فوردان
سبک‌(ها)بلک متال
وبگاهgorgoroth.info

گورگوروث (به نروژی: Gorgoroth) یک گروه موسیقی بلک متال نروژی است.

این گروه در سال ۱۹۹۲ بدست Infernus در برگن نروژ تشکیل شد و در میان شنود و آوازه خشونت جهانی بلک متال سری در سرهای گروه‌های نروژی در آورد. سبک گروه بر پایه عقاید ضدمسیحیت بوده و اشعار گروه بر پایه شیطان‌پرستی و مرگ استوار است. گروه گورگوروث در دوره سختی‌ها و تغییرات در موسیقی نروژ کار خود را شروع کرد و فقط با اراده قوی اعضا توانستند در آن شرایط سخت ممنوعیت‌ها و درگیری‌ها به کار خود ادامه دهند. در این بین گروه یکبار توقیف شد و پلیس نروژ اعضای گروه را به زندان انداخته بود که پس از یک دوره کوتاه دوباره کار خود را شروع کردند.

گروه با اینکه با فروش کم دو دموی اول خود رو به رو شده بود و توانست آلبوم‌هایی مثل Pentagram و Antichrist و Under the Sign of Hell را در سال‌های متوالی آماده و به بازار عرضه کند و با اینکه استارت اولیه قدرتمندی نداشتند اما توانستند در مراحل بعدی کار، خیلی قدرتمند تر عمل کنند. اعضا گروه در این سال‌ها تغییر کردند، خواننده دوم، باسیست و درامر از گروه جدا شدند و اعضا جدید جایگزین شدند.

Pest and nfernus.jpg

در سال‌های بعد گورگوروث پیشرفت بسزایی کرد با افرادی بزرگی همکاری کرد افرادی که در کار گروه تأثیر زیادی داشتند (Frost از گروه Satyricon و Grim از Immortal و Ares از Aeternus و افراد دیگر). بعد از آلبوم Incipit Satan تعداد اجراهای زنده گروه بالا رفت، محل کنسرتها از ییلاقها و تپه جنگل‌های نروژ به کشورهای اروپایی هم کشید، لهستان و سوئد اولین محل‌های برگزاری کنسرت این گروه بودند. بعد از اتمام تور گروه حدود سه ماه گروه از هم جدا شد ولی به وسیله Infernus که به عنوان رئیس گروه شناخته شده اعضا دوباره کار را برای آلبوم جدید شروع کردند و در آخر هم در اواسط سال ۲۰۰۳ آلبوم wilight of the Idols به بازار عرضه شد.

آلبوم بعدی گروه که بعد از سه سال پخش شد به نام Ad MajoremSathanas Gloriam که امسال به بازار آمد و استقبال خوبی هم داشته‌است. بعد از اتمام آلبوم گروه گورگوروث دوباره با گروه ۱۳۴۹ تور بزرگی را در کشورهای اروپا که حدود بیست کنسرت به همراه گروه‌های مختلف کشورهای میزبان اجرا می‌شد را برگزار کرد.

منابع[ویرایش]