گلوری (آلبوم بریتنی اسپیرز)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
گلوری
The album's deluxe cover features a close-up image of Spears with a bright light in the background. The album title is written on top of the image, while Britney Spears' name is written below her image.
جلد نسخه اصلی و دیلاکس
آلبوم استودیویی از
انتشار۲۶ اوت ۲۰۱۶ (۲۰۱۶-08-۲۶)
ضبطسپتامبر ۲۰۱۴ – ژوئن ۲۰۱۶
ژانر
مدت۴۱:۲۷
ناشرآرسی‌ای
تهیه‌کننده
گاه‌نگاری بریتنی اسپیرز
بریتنی جین
(۲۰۱۳)
گلوری
(۲۰۱۶)
اوه!... باز هم دسته‌گل به آب دادم (ریمیکس‌ها و بی-سایدها)
(۲۰۲۰)
جلد جایگزین
جلد نسخه دوباره منتشر‌شده ۲۰۲۰
جلد نسخه دوباره منتشر‌شده ۲۰۲۰
تک‌آهنگ‌های گلوری
 1. «مرا بساز»
  تاریخ انتشار: ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶
 2. «مهمانی چرت زدن»
تک‌آهنگ‌های دوباره منتشرشده ۲۰۲۰
 1. «مود رینگ»
  تاریخ انتشار: ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۰

گلوری (به انگلیسی: Glory) نهمین آلبوم استودیویی اثر خواننده آمریکایی بریتنی اسپیرز است که در ۲۶ اوت ۲۰۱۶ توسط آرسی‌ای رکوردز منتشر شد. اسپیرز پس از تمدید قراردادش با آرسی‌ای، در سال ۲۰۱۴ کار روی این آلبوم را آغاز کرد. به دلیل مشکلی، کار بر روی آلبوم را تا سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ ادامه داد. به گفته اسپیرز این فرصت برای او فراهم شد تا یکی از آلبوم‌های مورد علاقه‌اش را ایجاد کند.

گلوری انتقادات مثبتی را از منتقدان موسیقی دریافت کرد و عملکرد آواز اسپیرز را در این آلبوم تمجید کردند و آن را یکی از بهترین آلبوم اسپیرز می‌نامیدند. این آلبوم همچنین توسط چندین نشریه در لیست بهترین آلبوم‌های پایان سال قرار گرفت. این آلبوم در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده با فروش هفته اول ۱۱۱٬۰۰۰ واحد معادل ۸۸٬۰۰۰ نسخه خالص به رتبه سه رسید. این آلبوم در صدر جدول فروش در جمهوری چک، تایوان، ایرلند و ایتالیا قرار گرفت و همچنین در میان ده کشور به رتبه بالا دست یافت.

«مرا بساز…» به عنوان تک‌آهنگ اصلی این آلبوم در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ منتشر شد. این تک آهنگ در شماره ۱۷ در ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد آمریکا در صدر قرار گرفت. «مهمانی چرت زدن» به عنوان دومین و آخرین تک‌آهنگ منتشر شد و به شماره ۸۶ در ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد رسید. این آلبوم با سه تک‌آهنگ تبلیغاتی «نمایش شخصی»، «بدترکیب» و «می‌خوای بری؟» تبلیغ شد که هفته‌ها قبل از آلبوم منتشر شده بودند.[۱] اسپیرز با حضور در تلویزیون و اجرای تلویزیونی، از جمله جوایز موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی ۲۰۱۶، این آلبوم را تبلیغ کرد.

ترکیب بندی[ویرایش]

اسپیرز از ابتدای روند ضبط آلبوم اصرار داشت که می‌خواهد کاری متفاوت با پروژه‌های قبلی انجام دهد. در طی یک پرسش و پاسخ در تامبلر با طرفداران در ژوئیه سال ۲۰۱۶، هنگامی که از سبک آلبوم سؤال شد، اسپیرز پاسخ داد: «من فقط این را می‌گویم… ما واقعاً چیزهای جدیدی را کشف کردیم.»[۲][۳] در ۵ اوت، او در مصاحبه تلفنی در رادیو دربارهٔ بخش آن ایر با راین سیکرت فاش کرد که این آلبوم «زمان زیادی را صرف کرد، اما فکر می‌کنم ما آن را به جایی رساندم که من واقعاً از آنچه که داشتم خوشحال شدم؛ این واقعاً متفاوت است [...] مانند دو یا سه آهنگ وجود دارد که در جهت شهری بیشتر قرار می‌گیرند که من می‌خواهم مدتها پیش می‌کردم، و من واقعاً چنین کاری نکرده‌ام.»[۴]

گلوری ترکیبی از پاپ، آراندبی و دنس پاپ که موسیقی رقص الکترونیک و هیپ هاپ با آن آمیخته شده‌است.[۵][۶]

عنوان و آثار هنری آلبوم[ویرایش]

در ۳ اوت ۲۰۱۶، اسپیرز از عنوان، تاریخ انتشار و پوشش آلبوم پرده برداشت که توسط رندی اس‌تی گرفته شده‌است. همچنین اسپیرز با انتشار پیامی در توئیتر خود در حین خبر انتشار این آلبوم جدید گفت «این آغاز یک عصر جدید» خواهد بود.[۷] اسپیرز در مصاحبه با Most Requested Live فاش کرد که پسرش عنوان این آلبوم را انتخاب کرده‌است.[۸] در مه سال ۲۰۲۰، به دنبال یک برنامه طرفداران برای حمایت از این آلبوم، یک پوشش جایگزین از اسپیرز با لباس طلایی در وسط کویر برای نسخه استاندارد آلبوم منتشر شد.[۹]

تک‌آهنگ‌ها[ویرایش]

«مرا بساز…» به عنوان آهنگ اصلی این آلبوم در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ منتشر شد. این آهنگ به عنوان یک ترانه زیبا و اراندبی توصیف شده‌است و شامل همکاری با خواننده رپ آمریکایی جی-ایزی است.[۱۰] یک ویدیو موسیقی در ۵ اوت ۲۰۱۶ در ویوو منتشر شد. این تک آهنگ در شماره ۱۷ در ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد به اوج خود رسید.

نسخه جدیدی از «مهمانی چرت زدن» با همکاری تیناشی در ۱۸ نوامبر ۲۰۱۶ به عنوان دومین تک آهنگ منتشر شد.[۱۱] و نماهنگ این ترانه در همان روز منتشر شد. این تک آهنگ در شماره ۸۶ در ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد رسید و همچنین سی و پنجمین ورودی اسپیرز در این جدول است.

«نمایش شخصی» به عنوان اولین ترانه تبلیغاتی در تاریخ ۴ اوت ۲۰۱۶ منتشر شد و برای محصولاتش منتشر شد. این ترانه توسط بریتنی اسپیرز، کارلا ویلیامز، تراماین وینفری و سیمون اسمیت سروده شده‌است.[۱۲][۱۳] «بدترکیب» به عنوان دومین ترانه تبلیغاتی در ۱۱ اوت ۲۰۱۶ منتشر شد. سومین و آخرین ترانه تبلیغاتی «می‌خوای بری؟» در ۱۸ اوت ۲۰۱۶ منتشر شد.

عملکرد تجاری[ویرایش]

اسپیرز در حال اجرا در جشنواره آی‌تیونز، لندن

گلوری در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده با شماره سه آغاز شد و در هفته اول خود ۱۱۱٬۰۰۰ واحد معادل ۸۸٬۰۰۰ فروش خالص درآمد داشت.[۱۴] در انگلستان و ایرلند، گلوری به ترتیب در شماره دو و شماره یک شروع به کار کرد و از زمان خاموشی (۲۰۰۷) به بالاترین آلبوم چارتری او در آن دو کشور تبدیل شد.[۱۵] در آلمان، این آلبوم در شماره سه آغاز به کار کرد و از ۱۳ سال بعد از انتشار نسخه داخل محدوده (۲۰۰۳) به بالاترین آلبوم چارتری وی در آنجا تبدیل شد. در ایتالیا، این آلبوم به شماره یک رسید و اولین آلبوم اسپیرز شد که به صدر جدول آلبوم‌های ایتالیایی رسید. در ژاپن، این آلبوم در نمودار داغ بیلبورد به رتبه ۱۹ رسید.[۱۶] در کره جنوبی، این آلبوم با شماره ۲۶ در نمودار آلبوم گائون و در شماره سه در نسخه بین‌المللی همان نمودار ظاهر شد.[۱۷] پس از تور اسپیرز در کره، این آلبوم در نمودار بین‌المللی گائون دوباره به صدر جدول رسید، و بالاتر از اولین موقعیت خود رسید.[۱۸] این آلبوم همچنین در میان ده نمودار برتر در ۲۴ کشور مختلف بین‌المللی قرار گرفت.

در سال ۲۰۲۰، نسخه ای با پوشش جدید از این آلبوم منتشر شد و در نمودار آی‌تیونز ۱۰ کشور به رتبه اول رسید.

فهرست ترانه‌ها[ویرایش]

شمارهنامنویسنده(ها)مدت
۱.«دعوت نامه»بریتنی اسپیرز۳:۲۰
۲.«می‌خوای بری؟»Mattman & Robin۳:۲۳
۳.«مرا بساز…»اسپیرز۳:۵۱
۴.«نمایش شخصی»اسپیرز۳:۵۵
۵.«مرد روی ماه»Jason Evigan۳:۴۷
۶.«فقط عاشقم باش»Robopop۴:۰۱
۷.«بدترکیب»Talay Riley۳:۰۳
۸.«مهمانی چرت زدن»Larsson۳:۳۴
۹.«فقط دوستم بدار»اسپیرز۲:۴۵
۱۰.«عاشقم باش»Andrew Goldstein۳:۱۹
۱۱.«فراموش کردنت سخته»Oscar Görres۳:۳۰
۱۲.«آنچه نیاز داری»اسپیرز۳:۰۸
۱۳.«حلقه جادویی»Dijon McFarlane۳:۴۸
مجموع مدت:۴۵:۱۵

جدول‌ها[ویرایش]

تاریخ انتشار[ویرایش]

تاریخ‌های انتشار و قالب‌های گلوری
منطقه تاریخ قالب‌ها نسخه‌ها ناشران Ref.
مختلف ۲۶ اوت ۲۰۱۶
 • استاندارد
 • لوکس
آرسی‌ای [۵۵]
کره جنوبی ۳۰ اوت ۲۰۱۶ سی‌دی سونی میوزیک [۵۶]
ژاپن ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۶ انحصاری [۵۷]
مختلف ۱۶ نوامبر ۲۰۱۶
 • دانلود دیجیتال
 • استریم
چاپ مجدد ۲۰۱۶ آرسی‌ای [۵۸]
ژاپن ۳۱ مه ۲۰۱۷ دابل سی‌دی تور سونی موزیک [۵۹]
چین ۱۸ ژوئن ۲۰۱۷ [۶۰]
مختلف ۲۹ مه ۲۰۲۰
 • دانلود دیجیتال
 • استریم
 • چاپ مجدد ۲۰۲۰
آرسی‌ای [۶۱]

منابع[ویرایش]

 1. Corner، Lewis (۲۰۱۶-۰۶-۲۱). «Britney teases "really cool" new song 'Private Show'». Digital Spy (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۰۹.
 2. Reed، Ryan؛ Reed، Ryan (۲۰۱۶-۰۷-۱۵). «Hear Britney Spears' Slinky New Song With G-Eazy, 'Make Me'». Rolling Stone (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۵ ژوئن ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۰۹.
 3. "Britney Spears | Official Tumblr". Britney Spears | Official Tumblr. Archived from the original on 24 August 2019. Retrieved 2020-05-09.
 4. «INTERVIEW: Britney Spears Says 'Glory' Album Is 'Different,' Will Have Some Hip-Hop | On Air with Ryan Seacrest». web.archive.org. ۲۰۱۶-۰۸-۰۸. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۰۹.
 5. «Glory - Britney Spears | Songs, Reviews, Credits». AllMusic (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۲۵ اوت ۲۰۱۶. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۴-۰۲.
 6. Cinquemani، Sal. «Review: Britney Spears, Glory» (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۲۶ مارس ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۴-۰۲.
 7. «انتشار آلبوم جدید، بریتنی اسپیرز را به صدر خبرهای موسیقی آمریکا برگرداند». صدای آمریکا. ۶ شهریور ۱۳۹۵. دریافت‌شده در ۱۸ آبان ۱۳۹۹.
 8. "Most Requested Live - #MostRequestedLive Worldwide with Romeo - the most interactive show on the radio!". Most Requested Live. Archived from the original on 26 June 2020. Retrieved 2020-06-26.
 9. «Britney Spears surprises fans with new Glory album cover almost four years after its release». www.yahoo.com (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۹ مه ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۶-۲۶.
 10. Reed، Ryan؛ Reed، Ryan (۲۰۱۶-۰۷-۱۵). «Hear Britney Spears' Slinky New Song With G-Eazy, 'Make Me'». Rolling Stone (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۵ ژوئن ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۰۹.
 11. Corner، Lewis (۲۰۱۶-۱۰-۲۶). «Britney has a very exciting collab for her next single». Digital Spy (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۳ ژوئن ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۰۹.
 12. Reed، Ryan؛ Reed، Ryan (۲۰۱۶-۰۷-۱۵). «Hear Britney Spears' Slinky New Song With G-Eazy, 'Make Me'». Rolling Stone (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۵ ژوئن ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۰۹.
 13. «Britney Spears Unveils Her 20th Perfume 'Private Show,' Scent Inspired in Part by Singer's Love of Iced Coffee». Entertainment Tonight (به انگلیسی). بایگانی‌شده از اصلی در ۱۲ اوت ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۰۹.
 14. «Florida Georgia Line, Britney Spears & Young Thug Debut in Top 10 on Billboard 200 Chart». Billboard. ۲۰۱۶-۰۹-۰۴. بایگانی‌شده از اصلی در ۹ سپتامبر ۲۰۱۶. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۱۰.
 15. «Barbra Streisand Bound for Seventh U.K. No. 1 with 'Encore,' Britney Spears' 'Glory' in Runner-Up Position». Billboard. ۲۰۱۶-۰۹-۰۱. بایگانی‌شده از اصلی در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۱۰.
 16. "Billboard Japan Hot Albums | Charts". Billboard JAPAN (به ژاپنی). Archived from the original on 22 February 2017. Retrieved 2020-05-10.
 17. «국내 대표 음악 차트 가온차트!». gaonchart.co.kr. بایگانی‌شده از اصلی در ۵ مه ۲۰۱۶. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۱۰.
 18. «국내 대표 음악 차트 가온차트!». gaonchart.co.kr. بایگانی‌شده از اصلی در ۵ مه ۲۰۱۶. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۱۰.
 19. "Los discos más vendidos". Diario de Cultura. ILHSA Grupo. Archived from the original on June 14, 2016. Retrieved September 14, 2016.
 20. "Britney Spears – Glory". Australiancharts.com. Hung Medien. Retrieved September 3, 2016.
 21. "Britney Spears - Glory" (In German). Austriancharts.at. Hung Medien. Retrieved September 8, 2016.
 22. "Britney Spears – Glory" (In Dutch). Ultratop.be. Hung Medien. Retrieved September 2, 2016.
 23. "Britney Spears – Glory" (In French). Ultratop.be. Hung Medien. Retrieved September 2, 2016.
 24. "Brazil Top Albums (12/09/2016 a 18/09/2016)". Portal Sucesso. Archived from the original on June 11, 2014. Retrieved October 5, 2016.
 25. "Britney Spears Album & Song Chart History" Billboard Canadian Albums Chart for Britney Spears. Prometheus Global Media. Retrieved September 7, 2016.
 26. "Top 50 Prodejní". Czech Albums. ČNS IFPI. Note: On the chart page, select {{{date}}} on the field besides the word "Zobrazit", and then click over the word to retrieve the correct chart data. Retrieved September 5, 2016.
 27. "Album Top-40". Hitlisten. Retrieved September 7, 2016.
 28. "Britney Spears – Glory". Dutchcharts.nl. Hung Medien. Retrieved September 2, 2016.
 29. "Britney: She did it again!" (به Estonian). Raadio 2. Archived from the original on October 6, 2016. Retrieved September 19, 2016.
 30. "Britney Spears: Glory" (in Finnish). Musiikkituottajat – IFPI Finland. Retrieved September 4, 2016.
 31. Hamard, Jonathan (September 2, 2016). "Ventes de la semaine 35: Céline Dion cartonne, Britney Spears et M Pokora démarrent timidement" (به French). Aficia. Archived from the original on August 4, 2019. Retrieved September 3, 2016.
 32. "Offiziellecharts.de – Britney Spears – Glory" (in German). GfK Entertainment charts. Retrieved September 2, 2016.
 33. "Top-75 Albums Sales Chart Week: 36/2016". IFPI Greece. Archived from the original on March 3, 2016. Retrieved September 19, 2016.
 34. "Archívum – Slágerlisták – MAHASZ – Magyar Hangfelvétel-kiadók Szövetsége". Mahasz.hu. LightMedia. Retrieved September 1, 2016.
 35. "GFK Chart-Track". Chart-Track.co.uk. GFK Chart-Track. IRMA. Retrieved September 2, 2016.
 36. "Britney Spears – Glory". Italiancharts.com. Hung Medien. Retrieved September 3, 2016.
 37. "週間 CDアルバムランキング" (به Japanese). Oricon. Archived from the original on September 21, 2016. Retrieved September 23, 2016.
 38. "Top Album – Semanal (del 26 de Agosto al 1 de Septiembre)". Amprofon. Archived from the original on September 10, 2016. Retrieved June 21, 2016.
 39. "Britney Spears – Glory". Charts.org.nz. Hung Medien. Retrieved September 2, 2016.
 40. "Britney Spears – Glory". Norwegiancharts.com. Hung Medien. Retrieved September 3, 2016.
 41. "Oficjalna lista sprzedaży :: OLIS - Official Retail Sales Chart" (In Polish). OLiS. Polish Society of the Phonographic Industry. Retrieved September 8, 2016.
 42. "Britney Spears – Glory". Portuguesecharts.com. Hung Medien. Retrieved September 6, 2016.
 43. 2, 2016 "September 2, 2016 Top 40 Scottish Albums Archive | Official Charts". UK Albums Chart. The Official Charts Company. Retrieved September 3, 2016.
 44. "2016년 35주차 Album Chart" (به Korean). Gaon Music Chart. Archived from the original on September 3, 2016. Retrieved August 27, 2016.
 45. "2017년 23주차 Album Chart" (به Korean). Gaon Music Chart. Archived from the original on July 1, 2017. Retrieved June 15, 2017.
 46. "Britney Spears – Glory". Spanishcharts.com. Hung Medien. Retrieved May 13, 2020.
 47. "Britney Spears – Glory". Swedishcharts.com. Hung Medien. Retrieved September 2, 2016.
 48. "Britney Spears – Glory". Swisscharts.com. Hung Medien. Retrieved September 7, 2016.
 49. "Britney Spears | Artist | Official Charts". UK Albums Chart. The Official Charts Company. Retrieved September 3, 2016.
 50. "Britney Spears Album & Song Chart History" Billboard 200 for Britney Spears. Prometheus Global Media. Retrieved September 5, 2016.
 51. "Rapports Annuels 2016 Albums". Hung Medien. Archived from the original on December 29, 2016. Retrieved December 29, 2016.
 52. "Los más vendidos 2016" (به Spanish). Asociación Mexicana de Productores de Fonogramas y Videogramas. Archived from the original on January 18, 2017. Retrieved January 18, 2017.
 53. "2016년 Album Chart" (به کره‌ای). Gaon Music Chart. Archived from the original on January 15, 2017. Retrieved January 23, 2019.
 54. "Top Billboard 200 Albums – Year-End 2016". Billboard. Billboard. Archived from the original on December 8, 2016. Retrieved December 8, 2016.
 55. *"Britney Spears – Glory (Deluxe)". Brazil: iTunes Store. August 26, 2016. Archived from the original on August 14, 2016. Retrieved August 9, 2016.
 56. "Britney Spears – Glory (Deluxe Edition) (Korea Version)" (به Korean). Korea: YesAsia. August 30, 2016. Archived from the original on September 4, 2016. Retrieved August 29, 2016.
 57. "Britney Spears – Glory (Japan Edition)". cdjapan.co.jp. September 14, 2016. Archived from the original on August 23, 2016. Retrieved August 20, 2016.
 58. "Britney Spears – Glory". United States: iTunes Store. August 26, 2016. Archived from the original on December 20, 2016. Retrieved December 4, 2016.
 59. "Britney Spears – Glory Japan Tour Edition [Limited Pressing]". cdjapan.co.jp. May 1, 2017. Archived from the original on May 4, 2017. Retrieved May 1, 2017.
 60. "Britney Spears – Glory China Edition". Amazon.cn. Retrieved June 4, 2017.
 61. "Britney Spears – Glory". Spotify. Archived from the original on 8 November 2020. Retrieved May 29, 2020.