گلفروشی آنلاین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

اولین شرکت خدمات ارسال گل در سال ۱۹۱۰ توسط گروهی ۱۵ نفره از گل فروشان آمریکایی تأسیس شد که نام خدمات ارسال گل با تلگراف (FTD) را برگزیدند و در سال ۱۹۶۵ خدماتشان را به سطح بین‌الملل ارتقا دادند و نامش به خدمات ارسال بین‌المللی تغییر یافت و نه تنها در آمریکا بلکه در کشورهای دیگر نیز فعالیت خود را ادامه دادند.

در سال ۱۹۲۰ گروهی از گل فروشان انگلیسی یک مجموعه مشابه را با نام گل تلفنی[الف] راه‌اندازی کردند این شرکت نیز به صورت شراکتی فعالیت می‌کرد و از سال ۱۹۵۳ فعالیتش را با نام اینتر فلورا[ب] ادامه داد تا در نهایت در سال ۱۹۷۰ شعبه‌های اینترفلورا در بیشتر کشورهای دنیا شروع به کار کرد.

در سال‌های پایانی دهه ۱۹۹۰ گل فروشی‌هایی که در ابتدا به صورت تلگرافی فعالیت می‌کردند با پیشرفت اینترنت تبدیل به ارتباط تلفنی شدند.

تاریخچه گل‌فروشی در ایران[ویرایش]

بر اساس کتاب «تهران قدیم» نوشته جعفر شهری، «گل‌فروشی ژرژیک» در چهار راه کنت (لاله زار نو) در اواخر دهه ۱۳۱۰ خورشیدی اولین مغازه گل‌فروشی در تهران بوده‌است.[۱] حرفه گل فروشی را برای نخستین بار ارامنه‌ای که از عثمانی به ایران مهاجرت کرده بوند به شهر تهران آورده‌اند.


خدمات و محصولات[ویرایش]

ارسال آنلاین گل تمام خدماتی که از گل‌فروشی‌ها انتظار می‌رود را برآورده می‌کند از جمله تزئین دسته گل، باکس گل، سبد گل، تاج گل ترحیم و تبریک، گل‌های تزئینی، استندهای گل و گلدان و … در بیشتر موارد امکان مشاوره آنلاین قبل از ثبت سفارش وجود دارد. زیرا همان‌طور که می‌دانید گل‌ها معانی مختلفی را با رنگ‌هایشان منتقل می‌کنند بدین منظور مشتری می‌تواند از خدمات مشاوره قبل از خرید خود بهره برد..

توضیحات[ویرایش]

  1. Flowers by Wire
  2. Interflora

منابع[ویرایش]

  1. شهری، جعفر. تاریخ تهران.