گروه خبری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

گروه های خبری، از نظر کاربرد، چیزی شبیه به تالار_گفتگو هستند که در آن خبرها، نظرها، فایل ها و نظایر آن فرستاده می‌شود و کاربران با استفاده از نرم‌افزار خبرخوان(به انگلیسی: News_reader) می‌توانند این خبرها را مشاهده کنند. بدون نرم افزار خبرخوان هم می توان خبرهای گروه های مختلف را یک جا مشاهده کرد ولی استفاده از این نرم افزار، کمک می کند تا فرد فقط اخبار را از گروه های دلخواه که در آن عضو شده است دریافت کند.

گروه خبری، چیزی جدا از وب است. در واقع، گروه خبری، یک سرویس است که بسیار قبل از اختراع وب، تقریبا از ابتدای ظهور اینترنت، ارائه شده است. پروتکلی که گروه خبری استفاده می کند «پروتکل انتقال اخبار روی شبکه» (به انگلیسی: Network News Transfer Protocol) نام دارد.

گروه خبری دودویی

نوعی از گروه خبری، گروه خبری دودویی نام دارد. در žگروه خبری دودویی ، علاوه بر متنی که ارسال میشود، فایل های مختلف هم قابل ضمیمه شدن است و از این رو گروه خبری از حالت فقط متنی خارج می شود.

گروه خبری مدیریت شده

در گروه خبری مدیریت شده شخص یا اشخاصی مسئول مدیریت محتوای ارسال شده توسط دیگران به تمام گروه هستند و آن را تایید یا رد می‌کنند. اولین گروه خبری مدیریت شده در سال ۱۹۸۴ پدید آمد.

منابع