کیم وو-بین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
این یک نام کره‌ای است؛ نام خانوادگی کیم است.
ووبین
نام شناسنامه‌ایکیم ووبین
خاستگاهکره جنوبی
پیشه(ها)خواننده، بازیگر، مدل

کیم وو-بین (انگلیسی: Kim Woo-bin‎؛ زادهٔ ۱۶ ژوئیه ۱۹۸۹(1989-07-16)) هنرپیشه، مدل (شخص)، و بازیگر سینما اهل کره جنوبی است. از سریال‌های معروف وی وارثان و عشق بی‌پروا و فیلم بیست است

زندگی شخصی

کیم وو بین و لی جونگ سوک دوستان بسیار صمیمی هستند و از هنگامی که در عرصه مدلینگ فعالیت میکردند، یکدیگر را می شناسند. آنها بعد از سریال مدرسه۲۰۱۳ دوستان صمیمی شدند وو بین از ماه مه 2015 پس از اعلام رسمی در رسانه ها، با بازیگر کره ایی شین مین آه قرار می گذارد.

او در درسال 2017 هنگام فیلم برداری سینمایی شنود به کارگردانی چوی دونگ هون دچار خون ریزی از ناحیه بینی شد و به تشخیص پزشکان او به سرطان نازوفارنکس مبتلا شده بود. سپس به اصرار کارگردان و دیگر عوامل فیلم، پرتو درمانی را آغاز کرد و پروژه فیلمبرداری تا بهبودی کامل او به تعویق افتاد.

خوشبختانه به سبب تشخیص زود هنگام توده سرطانی و گذران مراحل پرتو درمانی حال او بهبود پیدا کرده است وبعد از دو سال مبارزه سخت کوشانه با بیماری، با حضور در جشنواره فیلم اژدهای آبی به عنوان پرزنتر( اعلام کننده برنده جایزه) بخش بهترین فیلم کوتاه در انظار ظاهر شد و فعالیت های خود را با فن میتینگ (ممنون بخاطر حمایت های تان) از سر گرفت. او نیز از سربازی معاف شده است.(به دلیل بیماری)

فعالیت های سفیر گونه

او در سال 2013 در دانشگاه جئوجو به عنوان سفیر افتخاری برگزیده شد. و در همان سال، وی به عنوان سفیر روابط عمومی جشنواره علم واطلاعات سون 2013 انتخاب شد. و سفیر (کمپین بارگیری خوب) که توسط شورای فیلم کره و فدراسیون فیلم در مقابله با قاچاق های دریایی برگذار کرد.

در سال 2015 او به عنوان سفیر تبلیغاتی نمایشگاه زنجیره انتخاب شد.

همچنین او در آوریل 2017 سفیر افتخاری برای بازی های المپیک زمستانی 2018 در پیونگ یانگ کره انتخاب شد.

ولی متاسفانه در ماه اکتبر وی به دلیل معالجه مداوم در سرطان از این نقش جدا شد.سریال های تلویزیونی[ویرایش]

فیلم ها سینمایی[ویرایش]

  • حرفه ای‌ها / کلاهبرداران 2012
  • مدیر 2013
  • بیست 2015
  • استاد 2016

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]