کمک‌فنر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
کمک‌فنر

کمک‌فنر (به انگلیسی: Shock absorber) وسیله مکانیکی است که در نزدیکی هر چرخ نصب می‌شود تا نوسانات فنرها را کنترل یا میرا کند. یک سر کمک‌فنر به اتاق یا شاسی خودرو متصل می‌شود و سر دیگر آن به قطعه‌ای متحرک از سیستم تعلیق، مانند پوسته اکسل یا طبق متصل است. در این وضعیت حرکت فنر سبب افزایش و کاهش طول کمک‌فنر می شود.

هدف از بکارگیری کمک فنر میراکردن نوسانات فنر است. کمک‌فنر زیر بار وزن خودرو نیست و بر ارتقاء خودرو هم اثر نمی‌گذارد بعضی از کمک‌فنرها می‌توانند این کارکردها را نیز داشته باشند.

انواع کمک‌فنر[ویرایش]

۱- کمک‌فنر هیدرولیکی یا روغنی

۲- کمک‌فنر گازی یا بادی

۳- کمک‌فنر تلسکوپی

۴- کمک‌فنر هیدرواستاتیکی

۵- کمک‌فنر اهرمی

نحوه تعویض کمک فنر[۱][ویرایش]

وسایل نقلیه ای که به چرخ هایی با اندازه بزرگتر مجهز شده اند وزن اضافی را روی تایرهای جلویی تحمل می کنند, وزنی که شرکت سازنده خودرو را به منظور تحمل آن طراحی نکرده است. این عامل می تواند در عکس العمل های سریع بازخورد بیش از حدی از فرمان را در پی داشته باشد که گاهی اوقات می تواند خارج از کنترل باشد و به دلیل لرزش های خطرناک,این اتفاق را مرگ لغزان می نامند. دمپر یا ضربه گیر (کمک فنر) می تواند برای حل این مشکل قابل استفاده باشد و خیلی از کامیون ها و ماشین های شاسی بلند به یکی از آن ها مجهز شده اند.

کمک فنر این لرزش های بوجود آمده که باعث مرگ لغزان می شود را به واسطه اثر ضربه گیری توسط سیلندر مجهز به سیال جذب می کند.

این طراحی اساسا برای جذب شوک و لغزش های موجود در سیستم تعلیق است.کمک فنر ممکن است وظیفه سبکتری نسبت به آنچه که تایرهای با سایز بزرگ بر عهده دارند را داشته باشد و همچنین به مرور زمان فرسوده می شود.

به خاطر داشته باشید که[ویرایش]

مشکل مشکوک در عملکرد کمک فنر می تواند ناشی از مشکل موجود در سیستم تعلیق خودرو و یا حتی کیسه های هوای موجود در این سیستم باشد (در صورت وجود این کیسه ها در خودرو)

چگونگی تعویض کمک فنر[ویرایش]

  • چرخ های جلوی خودرو در حالت مستقیم قرار گرفته و خودرو توسط جک بلند شده و حمایت می شود.
  • کمک فنر دارای مشکل جدا شده و با مدل جدید آن تعویض می شود.
  • خودرو از روی جک پایین می آید و برای چک کردن رفع مشکل آزمایش رانندگی با خودرو انجام می شود.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • The Automotive Chassis: Engineering Principles SECOND EDITION Prof. Dipl.-Ing. Jörnsen Reimpell Dipl.-Ing. Helmut StollProf. Dr.-Ing. Jürgen W. Betzl
  1. «رگلاژ-Reglazh-تعویض کمک فنر-کمک فنر چه وظایفی به عهده دارد»(en-US)‎. به کوشش reglazh - رگلاژ. ۱۳۹۷-۰۳-۰۹T10:00:05+00:00. بازبینی‌شده در 2018-05-30.