کلیسای جامع اشپیر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

مختصات: ۴۹°۱۹′۰۲″ شمالی ۸°۲۶′۳۳″ شرقی / ۴۹.۳۱۷۲° شمالی ۸.۴۴۲۴° شرقی / 49.3172; 8.4424

Speyer---Cathedral---East-View---(Gentry).jpg

کلیسای شاهنشاهی در متن اصلی آن به این معنی کلیسای جامع مربوط به امپراتوران آلمان است.

کلیساهای وابسته به تمدن رومی بر روی رود راین در ماینز، کرم‌ها و Speyer کلیساهای شاهی نامیده می‌شوند.

توسط Willigis اسقف اعظم ماینس ماینس کلیسای ساخته شده بود، و سپس نایب السلطنه امپراطوری، در سال پس از ۹۷۵. هنری چهارم به ساختمان نیز پس از ۱۰۸۱ سهم. کلیسای جامع ماینز سایت تاجگذاری برای فیلیپ فون Schwaben، فردریک دوم، و هنری Raspe شد. همچنین هاینریش دوم (۱۰۰۲)، و کنراد دوم (۱۰۲۴) در کلیسای جامع در ماینز تاج بودند، اما هر دو احتمالاً در ساختمان قبلی، از کلیسای جامع حاضر شد در ۱۰۳۸ پس از coronations خود را وقف.

کلیسای Speyer شروع در ۱۰۳۰ توسط کنراد دوم به عنوان طاق خانواده برای سلسله Salian ساخته شد و بعدها توسط هاینریش چهارم تمدید شد.

کلیسای جامع ورمز خانه مقبره خانواده امپراتور کنراد دوم و همچنین جایگاه خود را به دلیل اندازه و شکوه آن است.

کمتر شناخته شده‌است که Salian کلیساهایی که سالن دراز دارند ساخته شده در Koenigslutter، تحت سلطنت Lothair III، نیز به طور سنتی کلیسای جامع شاهی نامیده می‌شود. کلیسای جامع در Bamberg، ساخته شده تحت سلطنت هنری دوم، که در آن تنها canonized ازدواج زن و شوهر عمیق خود را در، نیز دارای وضعیت مشابه‌است. آخن کلیسای جامع و کلیسای فرانکفورت (کلیسای جامع سنت Bartholomew) در فرانکفورت نیز به عنوان کلیساهای بزرگ امپریالیستی توضیح داده شد زیرا آنها کلیساهای تاجگذاری امپراتوران و پادشاهان بودند.

نگارخانه[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]